Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Škodu za čtvrt milionu korun způsobil požár dílny v novojičínské místní části Žilina

Nový Jičín |

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci z pondělí na úterý v Žilině u Nového Jičína u požáru střechy dílny přistavěné k rodinnému domu. Proč začalo hořet se zatím neví, škoda byla odhadnuta na 250 tisíc korun.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena před půl dvanáctou. K zásahu byli vysláni hasiči ze stanic v Novém Jičíně a Kopřivnici, poplach byl vyhlášen i dobrovolným jednotkám z Mořkova, Hodslavic a Starého Jičína.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události bylo plamenným hořením zasaženo podkroví dílny o půdorysu přibližně 10 × 5 metrů. V objektu se nikdo nenacházel, při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči k likvidaci nasadili několik vodních proudů, pro vyhledání směru šíření a ohnisek požáru využívali termokamery, nasazena byla rovněž výšková technika."

Přibližně za půl hodiny měli hasiči situaci pod kontrolou, další hodinu a půl prováděli přetlakové odvětrání objektu, rozebírání konstrukcí a dohašování.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel, výše škody byla předběžně odhadnuta na 250 tisíc korun."

Událost se obešla bez zranění.

Nahlásit chybu


K tématu

20 evakuovaných, 6 zraněných. Ve Frýdku-Místku kompletně shořel byt

29. prosince 2024 18:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v neděli odpoledne u velkého požáru bytu ve Frýdku-Místku. 20 lidí bylo evakuováno a 6 museli ošetřit záchranáři. Okolnosti požáru jsou v šetření.

Hasič během volna prohledal se svědky hořící chatu na Frýdecko-Místecku

13. ledna 2025 11:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hasič během osobního volna pomohl u požáru v Horní Lomné na Frýdecko-Místecku. Spolu se dvěma svědky vtrhli dovnitř a snažili se zjistit, zda v hořícím objektu někdo nezůstal. Oheň napáchal škodu za milion korun.

Škodu za 200 tisíc korun způsobil požár v rodinném domě v Janovicích

29. prosince 2024 12:13 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V Janovicích zasahovaly v sobotu večer čtyři hasičské jednotky u požáru v rodinném domě. Nikdo nebyl zraněn, škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun. Hasiči uchránili majetek za další milion.


Bruntálský krystalek 2025 - setkání otužilců na bruntálském Kobylím rybníku

Včera 16:03 | Bruntál | Karel Soukop

Letošní sekání otužilců na rybníku v centru města bylo dokonalou prověrkou odvahy i odolnosti účastníků akce. Teploměr se zastavil na sedmi stupních pod nulou. Voda měla nulu, což je pro otužilce ideální stav, kdy vstupují do vody, teplejší, než vzduch.

Messalina podpořila mladé kapely na speciálním koncertě v karvinském klubu Hard Cafe

27. prosince 2025 14:33 | Karviná | Gabriela Stašová

Karvinský klub Hard Cafe se otřásl v základech, tentokrát to však měli na svědomí mnohem mladší muzikanti, než je zvykem. Kapela Messalina na svůj speciální koncert přizvala mnohem mladší hudební kolegy a ti ukázali, že v nich dřímá talent a touha něco dokázat.

Při čelním střetu škodovky s volvem na Rýmařovsku se zranilo 8 lidí

Včera 8:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

K vážné dopravní nehodě mezi obcemi Stará Ves a Žďárský potok na Bruntálsku spěchali v sobotu odpoledne záchranáři a policisté, aby tam pomohli několika zraněným. Příčinou by mělo být nečekané přejetí jednoho z osobních aut v zatáčce do protisměru.

V Palkovicích se hrál vánoční florbalový turnaj o pohár starosty

Včera 10:06 | Palkovice | Libor Běčák

Tradiční vánoční turnaj ve florbale se hrál na konci prosince v palkovické sportovní hale.

Vedení Frýdku-Místku poděkovalo zaměstnancům sociálních služeb

Včera 9:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Pro zaměstnance a klienty svých organizací si vedení města každý rok připraví drobné dárky. Výjimkou nebyly ani letošní Vánoce. Dárkem byl kalendář s informacemi o Frýdku-Místku.


Pomoc záchranářů si v MSK o Vánocích vyžádala více než tisícovka lidí

27. prosince 2025 13:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na nedostatek práce během tři vánočních dnů si zdravotníci záchranné služby v Moravskoslezském kraji rozhodně nemohli stěžovat. Celkem zasahovali o 1073 lidí.

30 let Okresní hospodářské komory v Karviné přineslo spoustu milníků a úspěchů

27. prosince 2025 14:35 | Karviná | Gabriela Stašová

Okresní hospodářská komora oslavila 30 let svého fungování. Za tu dobu sdružovala a pomohla spoustě podnikatelských subjektů k lepšímu fungování a zaštítila další služby.

Pokladničky jsou zapečetěny, Tříkrálová sbírka klepe na dveře

26. prosince 2025 11:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Charita se intenzivně připravuje na Tříkrálovou sbírku. Oslovuje dobrovolníky, chystá kostýmy, koruny a pečetí pokladničky. Koledníci vyrazí do ulic zkraje ledna.

Karvinští otužilci se sešli na Štědrý den, otužili svá těla a utužili každoroční tradici

27. prosince 2025 8:58 | Karviná | Gabriela Stašová

Karvinští otužilci se opět sešli na Karvinském moři i na Štědrý den dopoledne, aby shrnuli celý svůj rok a zakončili jej svým odvážným koníčkem. Otužování má v Karviné tradici a každým rokem se v tento den sejdou na Karvinském moři desítky příznivců otužování.

Před svinovským kostelem stojí unikátní betlém

25. prosince 2025 9:38 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Ve Svinově letos poprvé vznikl obecní betlém. Nejde však jen o vánoční dekoraci, ale o nový symbol setkávání, který má lidem v uspěchané době připomenout klid a pospolitost.

Novojičínský horolezec se podělil o zážitky z hory “zabijáka”

Včera 9:25 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínský horolezec Marek Novotný zdolal šest osmitisícových vrcholů. O posledním dramatickém výstupu na himalájskou horu přezdívanou “Zabiják” vyprávěli se svým parťákem v Kině Květen.

Rok 2026 bude v Muzeu Novojičínska ve znamení Palackého

Včera 7:11 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Rok 2026 bude v Muzeu Novojičínska rokem Františka Palackého. Uplyne 150 let od jeho úmrtí. Hned v lednu bude muži přezdívanému Otec národa věnována Muzejní škola.

Oderská kuželna láká sportovce i v zimě, nabízí různé aktivity

27. prosince 2025 15:45 | Odry | Michal Slonina

Odry zajišťují nejen svým občanům bohaté sportovní vyžití napříč celým rokem. V létě mohou lidé využít stadion, několik hřišť, nebo městské koupaliště, teď v zimě jim poslouží například kuželna, která navíc prošla před několika lety kompletní rekonstrukcí.

BEZ KOMENTÁŘE: Lidové tredice i jarmark ovládly školu Butovická

27. prosince 2025 14:31 | Studénka | Jan Plášil

Předvánoční atmosféra pohltila budovu základní školy na Butovické ulici, a to v mnoha třídách, včetně vyzdobených schodišť a chodeb. Pořádali tu svůj už 31. Předvánoční jarmark.

Sváteční slovo a novoroční pozdrav starosty Studénky Libora Slavíka

26. prosince 2025 10:24 | Studénka | Petra Dorazilová

Zhodnocení končícího roku a přání do roku 2026 v podání studéneckého starosty Libora Slavíka.

Bilance roku 2025 v podání starosty Nového Jičína Stanislava Kopeckého

26. prosince 2025 8:14 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Slavnostní slovo starosty Nového Jičína Stanislava Kopeckého, zhodnocení roku 2025 a přání do roku nového.

Škodu za čtvrt milionu korun způsobil požár dílny v novojičínské místní části Žilina
Vydáno 26. července 2022 8:13, Nový Jičín, Jiří Cileček
Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci z pondělí na úterý v Žilině u Nového Jičína u požáru střechy dílny přistavěné k rodinnému domu. Proč začalo hořet se zatím neví, škoda byla odhadnuta na 250 tisíc korun.

zdroj foto: HZS MSK

Událost byla na tísňovou linku ohlášena před půl dvanáctou. K zásahu byli vysláni hasiči ze stanic v Novém Jičíně a Kopřivnici, poplach byl vyhlášen i dobrovolným jednotkám z Mořkova, Hodslavic a Starého Jičína.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události bylo plamenným hořením zasaženo podkroví dílny o půdorysu přibližně 10 × 5 metrů. V objektu se nikdo nenacházel, při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči k likvidaci nasadili několik vodních proudů, pro vyhledání směru šíření a ohnisek požáru využívali termokamery, nasazena byla rovněž výšková technika."

Přibližně za půl hodiny měli hasiči situaci pod kontrolou, další hodinu a půl prováděli přetlakové odvětrání objektu, rozebírání konstrukcí a dohašování.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel, výše škody byla předběžně odhadnuta na 250 tisíc korun."

Událost se obešla bez zranění.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000032560/skodu-za-ctvrt-milionu-korun-zpusobil-pozar-dilny-v-novojicinske-mistni-casti-zilina