Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín posloužil policistům k přípravě do ostré služby

Nový Jičín |

Na silnicích v Novém Jičíně a okolí proběhla dopravně bezpečností akce, která byla současně i praxí pro policejní nováčky. Vyzkoušeli si běžnou kontrolu řidičů, zaměřili se na technický stav vozidel a alkohol.

S novojičínským dopravním inspektorátem spolupracuje policejní škola v Holešově více než 10 let. Den strávený na zdejších silnicích je pro policisty studenty možností, vyzkoušet si v reálu zastavení vozidel a kontrolu řidičů.

René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “Dlouholetí a zkušení policisté, nejen z dopravního inspektorátu, ale i z jednotlivých obvodních oddělení, rádi předávají své zkušenosti, a to nejen životní, ale hlavně pracovní novým začínajícím policistům. A vlastně se snaží ty začínající policisty a policistky naučit, jak se správně chovat ve výkonu služby.”
Jaroslav Rožnovják, Útvar pro policejní vzdělávání v Holešově: “Dneska tady máme na této dopravně bezpečnostní akci 16 nováčků. Zkoušení si zastavování vozidel v silničním provozu, zkušení kolegové policisté je učí prakticky komunikovat s těmi řidič, takže si osahávají přímý výkon, aby věděli, jakým způsobem řešit případné problémy v té dopravě.”
    Dagmar Adamová, policistka v základní odborné přípravě: “Reagují v pohodě, zatím jsou poslušní, nestalo se nám, že by nám někdo ujel nebo že by byl někdo agresivní.”
    Anton Demjan, policista v základní odborné přípravě: “Zatím spolupracují, zatím jsou v pohodě, určitě se najde nějaký, který nebude spolupracovat, ale my to dokážeme vyřešit.”

    Tato dopravně bezpečnostní akce byla pro studující policisty první službou v přímém provozu s tím, že za sebou už mají řízení městského provozu v křižovatce.

    Dagmar Adamová, policistka v základní odborné přípravě: “Už mě nebavila práce v kanceláři, chtěla jsem zkusit něco více akčního, co by mě více bavilo.”
    Anton Demjan, policista v základní odborné přípravě: “Budu sloužit na mobilní jednotce cizinecké policie Praha. Chtěl jsem vždycky být policista, je to zajímavá práce.”
    René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “Samozřejmě ti začínající policisté a policistky si musí uvědomit, že jsou v silničním provozu, že i když jsou označeni, mají na sobě reflexní prvky, tak musí hlavně dbát i o svou bezpečnost. Musí se v tom silničním provozu pohybovat tak, aby nebyli zranitelní a zároveň, aby nevytvořili nějakou kolizní situaci.”
    Nahlásit chybu


    K tématu

    Nový Jičín je bezpečný, pachatele tu policie většinou odhalí

    19. března 2025 7:42 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Bezpečnostní situace v Novém Jičíně byla v uplynulém roce stabilní, a to jak z pohledu městské policie, tak Policie České republiky. Ta mimo jiné informovala o velké úspěšnosti v odhalování pachatelů trestných činů.

    Policie ve spolku Být spolu aktivní varovala, jak nenaletět online podvodníkům

    21. února 2025 11:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Policejní preventisté varovali seniory před kriminalitou v online prostředí. Ve spolupráci se spolkem “Být spolu aktivní” připravili přednášku, během které popsali nejčastější podvodné praktiky.

    Senioři chtějí čelit online podvodům, policie radí jak

    19. února 2025 11:58 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Policejní preventisté varovali seniory před kriminalitou v online prostředí. Připravili v Novém Jičíně přednášku, během které popsali nejčastější podvodné praktiky a jak se jim bránit.


    Nová Huť chce být dobrým sousedem. Starostové jsou se spoluprací spokojeni

    Společnost Nová Huť chce být dobrým sousedem. Leží na území dvou ostravských obvodů a oba starostové jsou s novým směřováním a komunikací s firmou spokojeni. Nový vlastník chce část výroby zachovat i dále rozvíjet a v budoucnu do Ostravy vrátit výrobu oceli tím nejekologičtějším způsobem.

    Sdílená kola jsou v Novém Jičíně vítanou alternativou, z ulic nemizí ani v zimě

    Sdílená kola se v Novém Jičíně osvědčila. Služba si našla téměř dva tisíce pravidelných uživatelů. Poslední rok fungují výpůjčky růžových bicyklů bez přestávky, tedy včetně zimních měsíců.

    Pohádkové ledové sochy budou na Pustevnách k vidění už jen do neděle

    Včera 18:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

    Na Pustevnách v Beskydech mohou návštěvníci znovu obdivovat ledové sochy. Koná se zde už šestadvacátý ročník tradiční výstavy, která letos nabídla desítky pohádkových motivů.

    Odry rekonstruují bytový dům naproti městskému hřbitovu, v nadstavbě vznikne osm nových jednotek

    Dnes 10:30 | Odry | Michal Slonina

    Bytový dům na okraji sídliště Pod lesem v Odrách se dočkal rozsáhlé rekonstrukce a dostavby. V novém patře vzniknou do půl roku další byty.

    Bez kalhot v mrazu. Strážníci v Porubě zachraňovali muže bez domova

    Dnes 12:55 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

    Muž bez domova chodil v minus pěti stupních po Ostravě-Porubě bez kalhot. Strážníci ho po oznámení našli a zabalili do fólie. Muž tvrdil, že o kalhoty přišel. Pracovníci nedalekého azylového domu dali muži teplé oblečení.

    Projekt plavání s miminky Kačenka cílí především na psychomotorický vývoj dětí

    Dnes 12:09 | Karviná | Gabriela Stašová

    Plavání s miminky podporuje spoustu psychomotorických funkcí a je prospěšné pro další vývoj dítěte. To moc dobře vědí i v Karviné, kde se pravidelně uskutečňuje plavání s batolaty a různě starými dětmi.

    Veřejné bruslení v Havířově táhne stovky lidí

    Dnes 9:55 | Havířov | Bára Kelnerová

    Veřejné bruslení v Havířově letos láme návštěvnické rekordy jak na zimním stadionu, tak na venkovním kluzišti. Termíny bruslení Správa sportovních a rekreačních zařízení pravidelně zveřejňuje s předstihem na svém webu a sociálních sítích.

    Florbalistky Vítkovic zdolaly FBC Ostrava a pomýšlejí opět na titul

    Dnes 12:57 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

    Velké ostravské derby florbalistek vyznělo lépe pro domácí tým 1. SC Vítkovice. Ten porazil FBC Ostrava 6:3, upevnil si první místo v tabulce a může se těšit na play off, ve kterém obhajuje loňský titul.

    Balíkomat v Hnojníku někdo vyhodil do vzduchu úmyslně trhavinou

    Včera 15:30 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

    Moravskoslezská kriminálka pátrá po pachateli, který v Hnojníku vložil trhavinu do boxu na zásilky. Úmyslně odpálení potvrzují záběry z bezpečnostních kamer.

    Sběrný dvůr na Karvinské má novou provozní dobu

    Dnes 9:58 | Havířov | Bára Kelnerová

    Zvýšení bezpečnosti při manipulaci s odpady, zabránění kolizím mezi návštěvníky a svozovou technikou, ale i optimalizace provozních nákladů. To jsou důvody, proč Technické služby mění provozní dobu ve sběrném dvoře.

    Členové sdružení historických sídel se sešli ve Fulneku, vybírali Památku roku 2025

    Dnes 11:30 | Fulnek | Michal Slonina

    Prezentace a propagace kulturního dědictví, vzdělávání mládeže i lobbování za finance na obnovu památek. Tím vším se zabývá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Setkání jeho členů se tentokrát uskutečnilo ve Fulneku.

    Koncert chrámového sboru potěšil klienty Charity

    Včera 13:28 | Studénka | Petra Dorazilová

    Charita uspořádala v Domově sv. Anny rodinné setkání svých klientů a jejich blízkých. Příjemným zpestřením byl koncert Chrámového sboru sv. Jiří z Lubojat.

    Přirozeným talentem nadchl Patrik Kačo v Novém Jičíně i v Praze

    Včera 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    V Novém Jičíně se odehrál hudební večer plný emocí, improvizace a především i vlastní jazzové tvorby zdejšího rodáka. Za piano usedl Patrik Kačo.

    Seminář zastupitelům, kteří měli zájem, představil klíčové projekty města

    Včera 9:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Radnice uspořádala seminář, na kterém zastupitelům představila největší investiční záměry letošního roku. TOP desítce projektů vévodí dokončení rekonstrukce venkovního bazénu.

    Lyžaři jeli na Svinci závod ve slalomu, za dva týdny chtějí na sněhu karneval

    1. února 2026 7:22 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Na Svinci se konaly lyžařské závody ve slalomu, které byly otevřené široké veřejnosti i registrovaným závodníkům. Odstartovalo více než šedesát lyžařů, a to i přes mlhu, která svah zakrývala.

    Impulsem pro swap byl poznatek ze zastupitelstva

    31. ledna 2026 10:18 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Skupina žen uspořádala v Novém Jičíně swap, který dal druhou šanci dámskému oblečení. Inspirací byl podnět, který zazněl na jednání zastupitelstva.

    Nový Jičín posloužil policistům k přípravě do ostré služby
    Vydáno 23. října 2023 11:36, Nový Jičín, Petra Dorazilová
    Na silnicích v Novém Jičíně a okolí proběhla dopravně bezpečností akce, která byla současně i praxí pro policejní nováčky. Vyzkoušeli si běžnou kontrolu řidičů, zaměřili se na technický stav vozidel a alkohol.

    S novojičínským dopravním inspektorátem spolupracuje policejní škola v Holešově více než 10 let. Den strávený na zdejších silnicích je pro policisty studenty možností, vyzkoušet si v reálu zastavení vozidel a kontrolu řidičů.

    René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “Dlouholetí a zkušení policisté, nejen z dopravního inspektorátu, ale i z jednotlivých obvodních oddělení, rádi předávají své zkušenosti, a to nejen životní, ale hlavně pracovní novým začínajícím policistům. A vlastně se snaží ty začínající policisty a policistky naučit, jak se správně chovat ve výkonu služby.”
    Jaroslav Rožnovják, Útvar pro policejní vzdělávání v Holešově: “Dneska tady máme na této dopravně bezpečnostní akci 16 nováčků. Zkoušení si zastavování vozidel v silničním provozu, zkušení kolegové policisté je učí prakticky komunikovat s těmi řidič, takže si osahávají přímý výkon, aby věděli, jakým způsobem řešit případné problémy v té dopravě.”
      Dagmar Adamová, policistka v základní odborné přípravě: “Reagují v pohodě, zatím jsou poslušní, nestalo se nám, že by nám někdo ujel nebo že by byl někdo agresivní.”
      Anton Demjan, policista v základní odborné přípravě: “Zatím spolupracují, zatím jsou v pohodě, určitě se najde nějaký, který nebude spolupracovat, ale my to dokážeme vyřešit.”

      Tato dopravně bezpečnostní akce byla pro studující policisty první službou v přímém provozu s tím, že za sebou už mají řízení městského provozu v křižovatce.

      Dagmar Adamová, policistka v základní odborné přípravě: “Už mě nebavila práce v kanceláři, chtěla jsem zkusit něco více akčního, co by mě více bavilo.”
      Anton Demjan, policista v základní odborné přípravě: “Budu sloužit na mobilní jednotce cizinecké policie Praha. Chtěl jsem vždycky být policista, je to zajímavá práce.”
      René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “Samozřejmě ti začínající policisté a policistky si musí uvědomit, že jsou v silničním provozu, že i když jsou označeni, mají na sobě reflexní prvky, tak musí hlavně dbát i o svou bezpečnost. Musí se v tom silničním provozu pohybovat tak, aby nebyli zranitelní a zároveň, aby nevytvořili nějakou kolizní situaci.”
      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000039735/novy-jicin-poslouzil-policistum-k-priprave-do-ostre-sluzby