Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město Nový Jičín ocenilo úspěšné školáky

Nový Jičín |

Pozvání na slavnostní setkání do auly radnice dostali žáci novojičínských základních škol, kteří na sebe v uplynulých deseti měsících upozornili něčím výjimečným. Ocenění tu převzali také deváťáci za dlouhodobě výborné studijní výsledky.

Město ocenilo úspěšné žáky základních škol. Byli mezi nimi ti, kteří v právě končícím školním roce zabodovali ve vědomostních a sportovních soutěžích na úrovni okresu, kraje a republiky, a nebo žáci devátých ročníků, kteří prokazovali dlouhodobě vynikající prospěch.

Viktorie Strakošová, ZŠ Jubilejní, pracoviště Dlouhá: “Už od první třídy mě velmi zaujal anglický a český jazyk, ve kterých jsem byla i na nějakých soutěžích, a také ruský jazyk. Ale ta čeština pořád vede.”
Anna Grossmanová, ZŠ Jubilejní: “Určitě ty humanitní předměty, jako jsou jazyky, takže němčina a angličtina. A na druhém stupni mě také začaly bavit i přírodovědné předměty, takže chemie a přírodopis. Samozřejmě i sportovní akce.”
Michaela Navrátilová, ZŠ Komenského 68: “V němčině jsem se zúčastnila okresního kola, byla jsem třetí, a také olympiády v češtině, kde jsem byla pátá. Hodně mě baví ty jazyky.”
Vendula Románková, ZŠ Tyršova: “Asi německý jazyk a matematika. Na gymnáziu se také hodlám zaměřovat na němčinu a bude to fajn.”
Viktorie Adamová, ZŠ Komenského 66: “Asi ruština, výtvarka a čeština. Chtěla bych asi na uměleckou školu do Ostravy a potom bych asi chtěla být grafik.”
Laura Canibal, ZŠ Galaxie: “Čeština mě hodně baví celkově, myslím si, že tam mám i dobré výsledky. Celý život jsem zatím měla samé jedničky, to si myslím, že hodně hrálo roli, a také tancují sportovně, tam mám i velké úspěchy na mistrovství České republiky.”

Všichni ocenění školáci obdrželi z rukou starosty města čestné uznání, sladkost a poukázku na nákup sportovních potřeb.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je to dobrá motivace pro ty děti, ale i pro ty pedagogy. Já se snažím tyto děti motivovat tím, že jsou nějakým způsobem výjimečné, že tu startovní čáru mají možná posunutou někde jinde a že mají dánu do vínku inteligenci a talent, ale je důležité ten talent rozvíjet, ale také ho uplatnit v té celospolečenské rovině. To znamená, že je důležité zůstat normálním člověkem a pomáhat kamarádům, vrstevníkům, příbuzným a známým.”

Celkem bylo letos oceněno 46 dětí. Kompletní seznam je na webu a Facebooku města.

Nahlásit chybu


K tématu

Město ocenilo své úspěšné a talentované školáky

16. června 2025 12:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Konec školního roku se blíží a pravidelnou součástí jeho závěru je také oceňování nejlepších žáků základní škol. Slavnostní ceremoniál se odehrál v aule radnice.

Rozhodnuto: přístavba Hotelu Praha je na prodej

13. června 2025 9:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Přístavba Hotelu Praha je na prodeji. Záměr odsouhlasili na červnové schůzi zastupitelé města. Radnice pro budovu nemá využití. Nabídková cena se pohybuje okolo 17 milionů korun.

Nový Jičín bude hospodařit s více než miliardou, 70 milionů bude stát dokončení rekonstrukce bazénu

11. prosince 2025 9:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Už také Nový Jičín má rozpočet na rok 2026. Hospodařit bude s částkou 1,2 miliardy korun. Mezi největší investice patří vybudování chodníku a vodovodu v Žilině a dokončení rekonstrukce bazénu.


Provizorní most se bude měnit za méně hlučný. Svinov čeká úplná uzávěra ulice

Nyní se budeme věnovat dopravě ve Svinově. Tamní obyvatele i projíždějící řidiče totiž čeká dopravní komplikace. Provizorní most přes Porubku se bude vyměňovat, což si vyžádá úplnou uzávěru ulice Nad Porubkou. Důvodem je velký hluk, který současné provizorium způsobuje.

Dostal druhou šanci na život. Muž přežil vážný pád z kola a přišel poděkovat svým zachráncům

Dnes 17:01 | Ostrava-město | Anna Břenková

V ostravské fakultní nemocnici se odehrálo emotivní setkání. Cyklista loni v létě po těžkém pádu na Bruntálsku bojoval o přežití. Díky perfektní souhře svědků, záchranářů a doktorů se muže podařilo zachránit a dnes už žije zase úplně naplno.

Hasiči v Odrách oslavili 160. výročí a převzali i novou cisternu

Dnes 6:54 | Odry | Karel Soukop

Velký svátek prožili hasiči v Odrách a s nimi i celé město. K oslavám 160 let od založení místního Sboru dobrovolných hasičů přibylo i převzetí nové moderní a velké hasičské automobilové stříkačky CAS 30.

Bábovkový den připomíná obětavost pěstounů

Město Frýdlant nad Ostravicí se opět připojilo k výzvě na podporu pěstounské péče, která vrcholí posledního května takzvaným Bábovkovým dnem. V knihovně je k vidění výstavka dětských obrázků a letáků s informacemi.

Zraněná jezdkyně i třímetrový pád z terasy. Frýdecko-místečtí záchranáři se v sobotu nezastavili

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Šest náročných zásahů zaměstnalo v sobotu záchranáře z Frýdku-Místku. Posádka nejprve spěchala na pomoc do Sviadnova ke čtrnáctileté dívce, která během závodů spadla z koně. Později pomáhala také seniorce, která se zřítila z třímetrové výšky po převrácení židle na terase.

Novojičínští umělci respektují různorodost projevu a usadili se pod střechou zámku

23. května 2026 10:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V Žerotínském zámku je ke shlédnutí výstava, která oceňuje a respektuje různorodost projevu. Pod jednou střechou tu prezentuje svou tvorbu jedenáct novojičínských výtvarníků.

Vykolejení nákladních vagonů v Ostravě zastavilo provoz na železničním koridoru

23. května 2026 10:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nehoda nákladního vlaku zastavila provoz a hlavním železničním tahu z Ostravy na Polsko a Slovensko. Vykolejily tady dva naložené vagony. České dráhy zajistily mezi Ostravou a Bohumínem náhradní autobusovou dopravu.

Chlapec z Ostravy zemřel na záškrt. Nemoc se v MS kraji dvacet let vůbec neobjevovala

22. května 2026 12:24 | Ostrava-město | Anna Břenková

V Moravskoslezském kraji stoupá počet případů záškrtu. Poslední případ v jedné z ostravských rodin skončil tragicky. Nemoci podlehl malý chlapec předškolního věku, který nebyl očkovaný. Hygienici vyzývají rodiče, aby zkontrolovali očkování svých dětí.

Historický dům na náměstí Svatopluka Čecha čeká proměna. Přibyde kavárna a služebna městské policie

22. května 2026 15:00 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Přes sto let starý dům na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě-Přívoze čeká velká oprava. Už příští rok zde lidé najdou sedmnáct nájemních bytů, kavárnu a služebnu městské policie. Tato proměna výrazně oživí celé okolí a přinese do této části města větší bezpečí.

V Bruntále otevřeli novou zubní pohotovost v adaptovaných prostorách v nemocnici

21. května 2026 16:28 | Bruntál | Karel Soukop

V Bruntále bylo nově otevřeno oddělení zubní pohotovosti, které bude již od příštího týdne sloužit v nových prostorách v Bruntálské nemocnici. Jde o další krok Moravskoslezské nemocnice Krnov, která po spojení s nemocnicí v Bruntále a Rýmařově chce rozvíjet péči v celém okrese.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Praktické sestry

Nový Jičín Nástup: od 1. června 2026 od 27 420 do 42 050 Kč/měsíc

K Noci kostelů se v Novém Jičíně připojí dvě farnosti

Dnes 16:13 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Noc kostelů otevře i letos stovky církevních objektů po celé republice. Lidem v Novém Jičíně se naskytne možnost navštívit program v evangelické modlitebně a také farní kostel i s jeho věží.

Roadshow pomáhá podnikatelům s byznysem a dotacemi

Dnes 11:54 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Roadshow podpory podnikání, kterou pořádá CzechInvest, dorazila podruhé do Nového Jičína. V aule radnice byli zástupci různých institucí připraveni poradit podnikatelům s jejich plány.

Fulnečtí dobrovolní hasiči se těší z nové cisterny, sbor ji může považovat za dárek k 165. výročí

Dnes 10:00 | Fulnek | Michal Slonina

Nejedna jednotka Sboru dobrovolných hasičů se v Moravskoslezském kraji v posledních dnech těší z nového cisternového vozidla. V kraji funguje takovýchto jednotek celkem 351, a přestože je jejich role nezastupitelná, některé donedávna používaly i 40 let stará auta.

Kraj má novou cyklotrasu, na Pinduli čeká na přípoj

První cyklosezónu oficiálně zahájily nové cyklostezky Solárka a Pindula. Z Trojanovic na Novojičínsku směřují na sedlo Pindula, tedy na hranici Moravskoslezského a Zlínského kraje.

Skalky se proměnily ve svět pohádkových říší

Pohádkový les rodinného centra Mozaika se letos na Skalkách otevřel podesáté. Akce se tradičně konala v květnu na oslavu Mezinárodního dne rodiny.

Město Nový Jičín ocenilo úspěšné školáky
Vydáno 17. června 2024 11:24, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Pozvání na slavnostní setkání do auly radnice dostali žáci novojičínských základních škol, kteří na sebe v uplynulých deseti měsících upozornili něčím výjimečným. Ocenění tu převzali také deváťáci za dlouhodobě výborné studijní výsledky.

Město ocenilo úspěšné žáky základních škol. Byli mezi nimi ti, kteří v právě končícím školním roce zabodovali ve vědomostních a sportovních soutěžích na úrovni okresu, kraje a republiky, a nebo žáci devátých ročníků, kteří prokazovali dlouhodobě vynikající prospěch.

Viktorie Strakošová, ZŠ Jubilejní, pracoviště Dlouhá: “Už od první třídy mě velmi zaujal anglický a český jazyk, ve kterých jsem byla i na nějakých soutěžích, a také ruský jazyk. Ale ta čeština pořád vede.”
Anna Grossmanová, ZŠ Jubilejní: “Určitě ty humanitní předměty, jako jsou jazyky, takže němčina a angličtina. A na druhém stupni mě také začaly bavit i přírodovědné předměty, takže chemie a přírodopis. Samozřejmě i sportovní akce.”
Michaela Navrátilová, ZŠ Komenského 68: “V němčině jsem se zúčastnila okresního kola, byla jsem třetí, a také olympiády v češtině, kde jsem byla pátá. Hodně mě baví ty jazyky.”
Vendula Románková, ZŠ Tyršova: “Asi německý jazyk a matematika. Na gymnáziu se také hodlám zaměřovat na němčinu a bude to fajn.”
Viktorie Adamová, ZŠ Komenského 66: “Asi ruština, výtvarka a čeština. Chtěla bych asi na uměleckou školu do Ostravy a potom bych asi chtěla být grafik.”
Laura Canibal, ZŠ Galaxie: “Čeština mě hodně baví celkově, myslím si, že tam mám i dobré výsledky. Celý život jsem zatím měla samé jedničky, to si myslím, že hodně hrálo roli, a také tancují sportovně, tam mám i velké úspěchy na mistrovství České republiky.”

Všichni ocenění školáci obdrželi z rukou starosty města čestné uznání, sladkost a poukázku na nákup sportovních potřeb.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je to dobrá motivace pro ty děti, ale i pro ty pedagogy. Já se snažím tyto děti motivovat tím, že jsou nějakým způsobem výjimečné, že tu startovní čáru mají možná posunutou někde jinde a že mají dánu do vínku inteligenci a talent, ale je důležité ten talent rozvíjet, ale také ho uplatnit v té celospolečenské rovině. To znamená, že je důležité zůstat normálním člověkem a pomáhat kamarádům, vrstevníkům, příbuzným a známým.”

Celkem bylo letos oceněno 46 dětí. Kompletní seznam je na webu a Facebooku města.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000043562/mesto-novy-jicin-ocenilo-uspesne-skolaky