Na náměstí se konal další ze série jarmarků, které během roku pořádá Návštěvnické centrum. Lákal na sortiment rukodělných výrobků, regionálních specialit, dekorací i textilu. Atmosféru podzimního období navodila výstavka zdobených dýní, které obkroužily kašnu.
Nikola Maňáková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “My jsme chtěli, abychom trošku oživili tradici zdobení dýní, tak jsme oslovili mateřské školky a družiny místních základních škol, aby nazdobili dýně, proto i tento jarmark dostal název Dýňovo podzimní, protože toto náměstí vlastně zdobit dýně a jedná se také o podzimní zboží.”
Různě zdobené dýně se kolem kašny začaly usazovat už ve čtvrtek dopoledne, některé sem ze školních zařízení dovezli auty, jiné sem doprovodily i děti.
Valerie, MŠ Jubilejní: “My jsme dělali to prasátko a kravičku. Paní učitelky dělaly ten nos a oči.”
Stella, MŠ Jubilejní: “My jsme tu dýni natírali barvou a k tomu jsme udělali uši.”
V den konání jarmarku pak mohli návštěvníci obdivovat na tři desítky kreativních dýňových výtvorů.
návštěvníci jarmarku:
“Je to tady krásné, je to pěkné.”
“Moc se mi ty dýně líbí, jsem bývalá školnice z mateřské školky, tak jsem byla zkontrolovat, jestli něco dělají a udělali krásně.”
Nikola Maňáková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Vzhledem k tomu, že se blíží dušičkové období, tak tady můžou sehnat například věnce na hroby, svíčky jsou samozřejmost, nebo jiné krásné podzimní dekorace, které určitě zútulní každý dům. Nechybí také regionální potraviny, jsou tady třeba domácí hořčice, nějaké čalamády, domácí džemy a také bezlepkové dorty.”
Další podzimní akcí, kterou Návštěvnické centrum pořádání pro veřejnost, je v sobotu 25. října vinný trh.
Nikola Maňáková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Chystáme nejen pro novojičínské obyvatele vinný trh, který bude podruhé s putováním. Návštěvníci mohou navštívit nejen místní vinotéky, ale také kavárny. Celkem se jich zapojilo devět a start bude již tradičně na ulici 28. října v bývalé textilce.”
Na startu obdrží každý účastník mapku a kartičku pro losování o ceny. Ochutnávky vín doprovodí cimbálová muzika Poštár a kapela Piko Belle.
Nezadržitelně se ovšem blíží také začátek adventu, což letos bude v neděli 30. listopadu.
Nikola Maňáková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Konkrétně 29. listopadu propukne již tradiční adventní jarmark tady na náměstí a potrvá až 23. prosince.”
Pro ty, kteří se již tohoto období nemohou dočkat, ještě prozradíme, že vánoční strom bude v centru města ukotven 19. listopadu.