Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Halu ABC plní zimní házenkářské turnaje

Nový Jičín |

Hala ABC hostila zimní turnaj házenkářské Českomoravské ligy starších žaček. Domácí hráčky poměřily síly s družstvy z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje.

Zimní turnaje v házené se konají pro různé mládežnické kategorie, novojičínská hala ABC hostila v lednu hned dva.

Petr Jaroň, trenér a předseda Handball clubu Nový Jičín: “Dnes máme na pořadu turnaj Českomoravské ligy starších žaček. To je, dá se říct, zlatá liga neboli žákovská liga skupiny B, která se hraje s družstvy z celé České republiky. A příští týden máme to samé, ale zase pro starší žáky, chlapce, to znamená žákovskou ligu B, která se hraje po celé České republice.”

Soupeřkami novojičínských starších žaček byla družstva z Bystřice pod Hostýnem, Hranic na Moravě, Oseku nad Bečvou a Hrabůvky.

Petr Jaroň, trenér a předseda Handball clubu Nový Jičín: “Kvalita to se uvidí, protože nemáme s nimi zkušenosti, jelikož soutěž je vždy krajská a tady tyhle družstva jsou většinou z jiného kraje, to znamená z Olomouckého nebo ze Zlínského."

    Domácí dívky odehrály turnaj s výsledky představujícími druhou pozici.

    Lucie McMillan, Handball clubu Nový Jičín: “Baví mě to jako kolektivní hra, baví mě to hodně s holkama z týmu.
    Daniela Mišunová, Handball clubu Nový Jičín: “No tak házenou dělám už od dětství, baví mě to a snad se v tom budu zlepšovat i nadále. Teďka na tom nejsme moc dobře, ale věřím, že do příštích let to zlepšíme a více stmelíme tým. Máme nové hráčky a musíme se sehrát, ale samozřejmě to bude chvilku trvat. Ale věřím tomu, že se to zlepší a že budeme pak zase vyhrávat.”
    Petr Jaroň, trenér a předseda Handball clubu Nový Jičín: “Máme od přípravky přes miniházenou, potom mladší žáky, mladší žačky, starší žáky a žačky, mladší dorostence a mladší dorostenky. Je to tak střídavě oblačno, družstva po podzimní části se nacházejí většinou kolem středu tabulky, ale musíme zmínit naše mladší žáky, kteří vedou suverénně tabulku bez ztráty bodů, to znamená bez porážky.”

    Mládežnická základna klubu je tedy na slušné úrovni, ovšem samozřejmě rádi tu přivítají každého nového nadšence pro tento míčový sport.

    Petr Jaroň, trenér a předseda Handball clubu Nový Jičín: ”Kdyby měl někdo zájem o házenou, budeme rádi, když přijde, družstvo se navýší a taky ti hráči budou více spokojeni, protože můžou kdykoliv vystřídat. Během toho tkání se nedá hrát celých 40 minut bez vystřídání.”

    Handball club Nový Jičín trénuje ve své domovské hale ABC od pondělí do pátku v odpoledních a podvečerních časech. Dospělá družstva v tuto chvíli klub nemá, rozpadla se v době covidu, nicméně už si pomalu vychovává vlastní dorostence.







    Nahlásit chybu


    K tématu

    Táborníci s Fokusem vyzkoušeli discgolf i metanou

    2. srpna 2025 12:18 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Středisko volného času Fokus pokrývá tábory celé prázdniny. Tematicky uspokojí dobrodruhy, umělecké duše i neposedy, kteří mají rádi pohyb. Právě na ty byl zacílen Hvězdný sportovní týden.

    Turnaj přivedl na led Ďáblíků i Oceláře Třinec

    24. listopadu 2025 16:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Nejmenší hokejoví Ďáblíci poměřili síly se soupeři z regionu na turnaji přípravek, který se konal na domácím ledě. Důležité byly nejen góly, ale také čestnost boje a fair play.

    Oblastní kolo turnaje v deskové hře určilo, kdo je dobrý počtář se štěstím

    2. prosince 2025 8:31 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Ve Středisku volného času Fokus v Novém Jičíně se konalo oblastní kolo školního turnaje ve hře Superfarmář. Děti se utkaly v deskové hře, ve které bylo potřeba počítat - a to i se štěstím.


    Čtrnáctiletý chlapec se ve čtvrtek topil v řece Ostravici ve Frýdku-Místku

    Včera 13:27 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

    14letý chlapec spadl z jezu řeky Ostravice a začal se topit. Z vody ho vytáhli kamarádi, byl v bezvědomí. Život mu zachránil kolemjdoucí záchranář, který okamžitě zahájil masáž srdce. Po resuscitaci lékaři chlapce v kritickém stavu přepravili vrtulníkem do nemocnice. Případ nyní vyšetřují kriminalisté.

    Mladý řidič přehlédl povoz, vozka se spolujezdkyní skončili těžce zranění v nemocnici

    Včera 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

    Vážnými zraněními dvou lidí skončila nehoda, která se stala v pátek odpoledne na silnici mezi Bílovcem a Fulnekem. Osobní auto tam zezadu narazilo do povozu taženého koněm. Vozka a spolujezdkyně byli převezeni do ostravské fakultní nemocnice.

    Do detailů vyvedené sochy z písku na Pustevnách letos zachraňují ohrožené ptáky

    Včera 11:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

    Letos na návštěvníky Pusteven čeká novinka, kdy jsou sochy z písku umístěné na novém stanovišti. přístupné jsou pohodlněji cestou kolem Libušína a Maměnky k hotelu Tanečnica.

    Věznice v Heřmanicích otevřela kapli Naděje

    Včera 9:38 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

    Místo pro ztišení, naději a nový začátek. Za zdmi heřmanické věznice vznikla nová kaple. Tento duchovní prostor má mít dobrý vliv na psychiku odsouzených i celkovou atmosféru ve věznici.

    Tragická nehoda ve Stachovicích. 19letý motorkář zemřel i přes rychlou pomoc

    Včera 8:29 | Celý MS kraj | Anna Břenková

    Ve čtvrtek došlo ve Stachovicích u Fulneku k vážnému střetu motorky s osobním autem. S největší pravděpodobností motorkář nezvládl řízení a v zatáčce vjel do protisměru, kde právě jelo auto. I přes bleskový příjezd záchranářů a okamžitou pomoc svědků, 19letý motorkář na místě podlehl svým zraněním. Řidičce automobilu poskytla potřebnou psychologickou podporu povolaná interventka.

    Po přívalových deštích uhynuly v řece Odře ryby, hasiči pomáhali s okysličováním vody

    2. července 2026 19:59 | Ostrava-město | Anna Břenková

    Po silných bouřkách uhynulo v Ostravě velké množství ryb. Příčinou byly přívalové deště, které do řeky spláchly nečistoty a drasticky snížily hladinu kyslíku. Hasiči proto na řece instalovali nornou stěnu a pomocí čerpadel se snažili vodu okysličit.

    Na podzim budou i volby do Senátu. V Moravskoslezském kraji budou kandidovat osobnosti

    2. července 2026 10:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

    Letos se bude měnit třetina z 81 senátorů v Senátu Parlamentu České republiky. Své zástupce budeme volit i v některých částech Moravskoslezského kraje. První kolo proběhne dohromady s komunálními volbami 9. a 10. října.

    V červenci odstartovala Centrální evidence psů

    2. července 2026 9:40 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

    1. července začal ostrý provoz Centrální evidence psů chovaných v Česku. Registr usnadní nalezení zatoulaného psa, bude obsahovat spolehlivé informace o zvířatech i jejich chovatelích a poslouží také k ověření, zda je pes očkován proti vzteklině.

    Extrémně silné bouřky v Beskydech a desítky výjezdů hasičů v Ostravě

    1. července 2026 18:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

    Extrémně silné přívalové deště se prohnaly ve středu odpoledne přes Beskydy. Během půl hodiny spadlo až 40 litrů na metr čtvereční. Silný vítr lámal stromy a do akce museli hasiči. Likvidovali popadané větve z cest a čerpali vodu. V Ostravě voda zatopila myší díru i podchod pod železnicí. Někteří řidiči doslova utopili svá auta.

    Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

    30. června 2026 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

    Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

    Pokojská

    Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

    Letní olympijské hry byly i letos, a to ve Studénce

    Včera 11:27 | Studénka | Petra Dorazilová

    Olympijské hry jsou událostí, která se na letním stadionu ve Studénce konala už podruhé. Ve třech atletických disciplínách poměřili síly předškoláci z mateřinek a prvňáci ze základních škol.

    Nový Jičín výrazně podpoří sociální oblast, opět vyhlásí i stipendium pro zubaře

    Včera 8:09 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Nový Jičín v příštím roce rozdělí v dotačních programech více než 35 milionů korun. Tyto peníze podpoří třeba sport, kulturu, volnočasovou a sociální oblast, a také začínající zubaře.

    Prázdniny začaly radovánkami na náměstí

    2. července 2026 8:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Nový Jičín přivítal prázdniny akcí nazvanou Hra začíná. Na Masarykově náměstí byly připraveny interaktivní workshopy, LEGO zóna a žonglérská show.

    Předškoláky z Beskydské povýšili na prvňáčky

    1. července 2026 9:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Mateřská škola Beskydská se rozloučila se svými předškoláky. Do základních škol odchází devět dětí. Docházku do mateřinky symbolicky uzavřeli pasováním na prvňáky.

    Lidé pro Nový Jičín navrhli zvelebení hřišť, houpačku nebo bylinkovou zahrádku

    1. července 2026 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Návrhy na zlepšení života ve městě, prostřednictvím takzvaného participativního rozpočtu, letos v Novém Jičíně přihlásilo šest předkladatelů. Prezentovali je na veřejném jednání Komise Zdravého města.

    Pokračuje oprava šaten zimního stadionu

    1. července 2026 8:09 | Studénka | Petra Dorazilová

    Na zimním stadionu pokračuje rekonstrukce hokejových šaten. Loni město opravilo dvě, do začátku nové sezony dostanou důstojnou podobu další tři.

    Halu ABC plní zimní házenkářské turnaje
    Vydáno 28. ledna 2026 15:47, Nový Jičín, Petra Dorazilová
    Hala ABC hostila zimní turnaj házenkářské Českomoravské ligy starších žaček. Domácí hráčky poměřily síly s družstvy z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje.

    Zimní turnaje v házené se konají pro různé mládežnické kategorie, novojičínská hala ABC hostila v lednu hned dva.

    Petr Jaroň, trenér a předseda Handball clubu Nový Jičín: “Dnes máme na pořadu turnaj Českomoravské ligy starších žaček. To je, dá se říct, zlatá liga neboli žákovská liga skupiny B, která se hraje s družstvy z celé České republiky. A příští týden máme to samé, ale zase pro starší žáky, chlapce, to znamená žákovskou ligu B, která se hraje po celé České republice.”

    Soupeřkami novojičínských starších žaček byla družstva z Bystřice pod Hostýnem, Hranic na Moravě, Oseku nad Bečvou a Hrabůvky.

    Petr Jaroň, trenér a předseda Handball clubu Nový Jičín: “Kvalita to se uvidí, protože nemáme s nimi zkušenosti, jelikož soutěž je vždy krajská a tady tyhle družstva jsou většinou z jiného kraje, to znamená z Olomouckého nebo ze Zlínského."

      Domácí dívky odehrály turnaj s výsledky představujícími druhou pozici.

      Lucie McMillan, Handball clubu Nový Jičín: “Baví mě to jako kolektivní hra, baví mě to hodně s holkama z týmu.
      Daniela Mišunová, Handball clubu Nový Jičín: “No tak házenou dělám už od dětství, baví mě to a snad se v tom budu zlepšovat i nadále. Teďka na tom nejsme moc dobře, ale věřím, že do příštích let to zlepšíme a více stmelíme tým. Máme nové hráčky a musíme se sehrát, ale samozřejmě to bude chvilku trvat. Ale věřím tomu, že se to zlepší a že budeme pak zase vyhrávat.”
      Petr Jaroň, trenér a předseda Handball clubu Nový Jičín: “Máme od přípravky přes miniházenou, potom mladší žáky, mladší žačky, starší žáky a žačky, mladší dorostence a mladší dorostenky. Je to tak střídavě oblačno, družstva po podzimní části se nacházejí většinou kolem středu tabulky, ale musíme zmínit naše mladší žáky, kteří vedou suverénně tabulku bez ztráty bodů, to znamená bez porážky.”

      Mládežnická základna klubu je tedy na slušné úrovni, ovšem samozřejmě rádi tu přivítají každého nového nadšence pro tento míčový sport.

      Petr Jaroň, trenér a předseda Handball clubu Nový Jičín: ”Kdyby měl někdo zájem o házenou, budeme rádi, když přijde, družstvo se navýší a taky ti hráči budou více spokojeni, protože můžou kdykoliv vystřídat. Během toho tkání se nedá hrát celých 40 minut bez vystřídání.”

      Handball club Nový Jičín trénuje ve své domovské hale ABC od pondělí do pátku v odpoledních a podvečerních časech. Dospělá družstva v tuto chvíli klub nemá, rozpadla se v době covidu, nicméně už si pomalu vychovává vlastní dorostence.







      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000052817/halu-abc-plni-zimni-hazenkarske-turnaje