Management ochrany mokřadů nebo budování živé zahrady. To vše a mnohem více se studenti učí během týdenní praxe u ochránců přírody.
Miroslav Dvorský, pracovník Českého svazu ochránců přírody: “Zkoušeli se zapojit třeba i do mapování studánek, vodních zdrojů, takže ta praxe byla velmi různorodá. Samotná spolupráce se školou se rozvinula tak, že studenti k nám chodí už prakticky každoročně.”
Zuzana Boráková, studentka Střední technické a zemědělské školy v Novém Jičíně: “Ve středu pršelo, takže jsme měli celý den přednášku o živých zahradách. To bylo super, to bych také doma někdy chtěla vytvořit. A na tom mokřadu to bylo taky výborné, viděli jsme plno vzácných živočichů, takže paráda.”
Ochránci přírody mají v ekocentru k dispozici také vlastní rybník. I ten slouží k výuce.
Petr Křístek, pracovník Českého svazu ochránců přírody: “Je poznat, že převážná část studentů, kteří studují na střední škole, tam šla studovat z osobního zájmu a opravdu se tomu chtějí věnovat i v budoucnu.”
Renáta Čižmarová, studentka Střední technické a zemědělské školy v Novém Jičíně: “Super, všechno nám vysvětlí, naučí, jsou milí.”
Zuzana Boráková, studentka Střední technické a zemědělské školy v Novém Jičíně: “Když my se do toho můžeme zapojit, tak je to pro ně určitě přínosné, protože jim vlastně pomáháme a my se vlastně k tomu i něco naučíme.”
Tématu vzdělávání budoucích ekologů se bude už brzy věnovat Tomáš Tikal v Magazínu Študuj u nás.