Bronislav Novosad, kurátor výstavy minerálů: "Minerály patří neodmyslitelně ke kunínskému zámku, mají vazbu na onen pověstný vzdělávací ústav. Minerály hrály velkou roli v životě osvícenců, byla tady velká sbírka až do roku 1945. kdy byla rozkradena. Nově na ni navázal po rekonstrukci v roce 2002 - 2003 kabinet přírodnin, který navázal na tu původní sbírku."
V lokalitě, z níž jsou některé nálezy v Kuníně vystaveny se našly také datovací mince Václava II. a Jana Lucemburského z přelomu 13. a 14. století.
Květoslav Vilč, předseda Vlastivědného kroužku Odry: "Představujeme archeologické nálezy z dob Železné brány, dosud neprozkoumané. Bohužel různí vykradači vykrádají archelologické lokality, tak jsme se snažili aspoň něco z toho zachránit. Lokalita je obájena tím, že by se tady měla nacházet nějaká hrobka bojovníka a měl tam být hraniční předěl mezi Moravou a Polskem, taková středověká celnice, takže jsem si říkali, že tam určitě něco nejdeme."
Pro sběratele bylo překvavením, že toto místo se s největší pravděpodobností nestrážilo kvůli hraničnímu přechodu, ale spíše pro výskyt zrudnění, které v tu dobu bylo zajímavé.
Karel Vilč, předseda Vlastivědného kroužku Odry: "Jsou tam také nějaké zbraně, protože pokud těžili, museli naleziště hlídat, proto tam jsou nějaké zbraně, sekery, hroty kopí."
Vedle expozice minerálů je v zámku instalována výstava obrazů Františka Kledenského a fotografie Šlechta ve službách Masarykovy republiky.