Bazén byl v Novém Jičíně otevřen v roce 1975. Přestože se v městském sportovním komplexu, který má od roku 1991 v nájmu basketbalový klub, v minulosti měnila energetika bazénu nebo se investovalo do technologie úpravy vody, zásadní modernizace zařízení teprve čeká.
Peníze na celkovou rekonstrukci, jejíž náklady se pohybují kolem 80 milionů korun, město ve svém rozpočtu nemá, proto se opravy a rekonstrukce dělají postupně podle naléhavosti. Například terasa i schody už byly v havarijní stavu. Zatékalo přes ně do bufetu a schodiště ujíždělo. 120 tisíc korun stála přeměna ohřívárny u malého bazénu. Šedivá místnost se rozzářila barvami, nové je také ústřední topení, dřevěné posedy a elektroinstalace.
Milan Dvořák, ředitel sportovního komplexu: "Zmodernizovali jsme prostory u kojeneckého bazénu a jeho šaten, dále také šatny sportovní haly, které za těch 30 let byly morálně někde jinde. Nejdůležitější oprava, která se tam děje výměna elektroinstalace, která je ještě v hliníkovém provedení."
Zmíněné úpravy přijdou na více než 900 tisíc korun. Přes půl milionu zaplatí město. Zbytek jde z prostředků ČSTV. Z vlastních zdrojů řeší provozovatel technologickou údržbu, to znamená opravy vzduchotechniky, opravy a výměny elektromotorů, ventilátorů, čerpadel a dalších technologických částí bazénu.
Venkovní bazén zeje 10. srpna krátce po poledni prázdnotou. A není se divit, teplota vzduchu je 16 stupňů.
Milan Dvořák, ředitel sportovního komplexu: "Největším problémem je to, že i když je venku málo stupňu, my stále vodu přihříváme na 22 až 23 stupňů díky kogenerční jednotce, kterou vyrábíme elektřinu. Návštěvnost tady byla kolem 1000 lidí jeden den, jinak se pohybovala průměrná návštěvnost 200 lidí. Například 30. července, kdy bylo 23 stupňů, nepřišel žádný návštěvník. Také proto jsme urychlili přípravu vnitřního bazénu, který budeme otevírat střídavě podle počasí. Ale pojede vždy jen jeden bazén, buď venkovní nebo vnitřní."
Nízká návštěvnost má přímý vliv na ekonomický propad. Provozovatel předpokládal tržby kolem půl milionu korun za tři měsíce provozu, v polovině srpna je ale skutečnost jiná. Tržby se pohybují kolem 115 tisíc. Meteorologové na poslední srpnové dny slibují více sluníčka, a to by mohlo zvýšit návštěvnost venkovního bazénu. Pokud ale bude chladněji nezoufejte, od soboty 13. srpna budou bazény ve střídaném provozu, takže vždy jeden z nich bude pro milovníky vody otevřen.