Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Startovala další Studénecká pětka, vydali se na ni zkušení běžci i děti

Studénka |

Zahradu Dělnického domu zaplnili běžci, kteří se vydali na 12. ročníky Studénecké pětky. Vybírat mohli podle věku a fyzické zdatnosti ze tří tras.

U zahrady Dělnického domu odstartoval 12. ročník Studénecké pětky, která od roku 2018 nese podtitul Memoriál Jarka “Kida” Kuncka.

Jan Friml, organizátor závodu: “Otcem toho závodu je právě Jarek Kuncek “Kid”, který to před 12 lety založil jako takový závod kamarádů. Takže ty první ročníky běželo deset, dvacet lidí. Časem se to vzrostlo a potom Jarek umřel a od té doby je o memoriál.”

Závodu se letos zúčastnilo na 140 běžců, vybírat mohli klasicky ze tří tras. Pro děti byly připraveny dva kilometry, pak hlavní klasická pětka a ti nejzdatnější mohli zdolat 12 kilometrovou trasu s výběhem na rozhlednu Kanihůru u Bílova.

Jan Friml, organizátor závodu: “Běží se tady po okolí, jsou to kopečky, ta trať vypadá jednoduše, ale je to pořád nahoru dolů.”
Pavel Rýdl, účastník běhu: “Jako rodilý Studeňák a účastník pomalu všech ročníků jsme chtěli podpořit všechny, kdo tady běhají. A také mě sem přivedla láska k běhání, neříkám, že běhám celý život, ale těch dvacet let asi ano, takže to běhání je pěkné v tom, že se člověk setkává se známými lidmi a může s nimi povykládat o všem možném.”
Ondřej Bartoš, účastník běhu: “Moc neběhám, ale zkusím to a zkusím vyhrát. Zvolil jsem si trasu 12 kilometrů, moc připravený nejsem, ale snad to dám.”
František Hlobílek, účastník běhu: “My jsme si šli zaběhat s fotbalem, ať máme fyzičku hlavně na sezonu, jsme rádi, že se z fotbalu zúčastnilo tolik lidí, a doufám, že to uběhneme. Všichni jdeme na 12 kilometrů, takže doufáme, že nám to pomůže k lepšímu výkonu.”
Petra Hlobilová, účastnice běhu: “Třetím rokem teprve a pět kilometrů stačí úplně.”
Veronika Hanzelková, účastnice běhu: “Vytáhla mě tady kolegyňka, ať si zkusíme zaběhat, ale spíše rekreačně, opravdu běhám výjimečně.”
    Jan Friml, organizátor závodu: “My se od začátku snažíme držet tu atmosféru toho závodu takovou rodinnou, takovou příjemnou, proto je tady otevřený stánek s občerstvením, je tady spousta podporovatelů krom těch běžců. A v tom závodě nejsou jen profesionální běžci, zapojují se amatéři, rekreační běžci, takže je to otevřený závod pro širokou veřejnost.”
    Nahlásit chybu


    K tématu

    Klasickou “pětku” opět okořenily i výběhy na Kanihůru

    11. září 2025 17:41 | Studénka | Petra Dorazilová

    Studénecká pětka je běžecký závod pro profesionální i rekreační běžce, a také pro neběžce, kteří chtějí zavzpomínat na jeho zakladatele. Letošní ročník postavil na start téměř 140 účastníků.

    První pozemek v Nové Horce má svého stavitele, město nabízí ještě šest parcel

    14. ledna 2025 10:30 | Studénka | Petra Dorazilová

    První stavební pozemek v Nové Horce má svého majitele. O prodeji konkrétnímu zájemci rozhodli zastupitelé. V dané lokalitě u zámku město na podzim 2023 dokončilo přípravu celkem sedmi parcel.

    Mateřinka na Poštovní ulici stimuluje předškolní děti, vidí to i rodiče

    15. ledna 2025 12:00 | Studénka | Petra Dorazilová

    Mateřská škola Poštovní je zapojena do programu EDASTIM. Jedná se o edukačně stimulační program, který rozvíjí školní zralost dětí. Důležitá je v něm spolupráce pedagoga, dítěte i rodiče.


    Silné sněžení a ledovka komplikují dopravu v celém MS kraji. Problémy mají hlavně kamiony

    Dnes 9:45, vydáno dnes 9:10 | Celý MS kraj | Anna Břenková

    Noční sněžení a ledovka se podepsaly na ranní dopravě v Moravskoslezském kraji. Policie registruje vyšší počet nehod, problémy mají zejména kamiony. Některé silnice jsou neprůjezdné, jiné jsou sjízdné jen s vysokou opatrností. Policie apeluje na řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti.

    Teplo v Novém Jičíně lehce zlevnilo, cena jde dolů o dvě procenta

    Cena tepla v Novém Jičíně letos mírně zlevnila. Oproti roku 2025 je to méně o dvě procenta. Na příznivý vývoj měly vliv nižší náklady na nákup plynu, a také investice města do rekonstrukcí kotelen a teplovodů.

    Ve věznici v Opavě fungují specializované léčebné kurzy, které dávají odsouzeným šanci začít znovu

    Včera 15:29 | Opava | Yvona Fajtová

    Závislosti na drogách, alkoholu nebo hazardu patří k častým důvodům, proč se lidé opakovaně dostávají do konfliktu se zákonem. Ve věznici v Opavě proto fungují specializované léčebné kurzy, které dávají odsouzeným šanci začít znovu.

    Havířov má nové vozidlo na svoz odpadu, pomůže v hůře dostupných oblastech

    Včera 9:00 | Havířov | Michal Slonina

    Havířov má nové vozidlo na svoz odpadu. Díky menším rozměrům pomůže v hůře dostupných oblastech, kam se velká popelářská auta nedostanou. Nahradí v nich kapacitně nedostatečná vozidla Multicar.

    230 špičkových dětských závodníků z celé ČR, to byl Madeja Sport Cup v Jeseníkách

    Včera 12:26 | Bruntál | Karel Soukop

    Lyžařský areál v Andělské Hoře v Jeseníkách obsadily stovky mladých lyžařů kategorie U10 a U12. Pohárový závod Madeja Cup je jedním ze čtyřech závodů v obřím slalomu které se každoročně jedou v MS kraji.

    Projekt School Games v Ostravě odhalil u dětí řadu zlozvyků

    Včera 12:18 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

    Unikátní sportovní projekt School Games pomáhá rozpohybovat děti v Ostravě a zároveň odhaluje jejich špatné návyky. V roce 2025 se konal už podruhé a výsledky meziročních studií lze tak porovnat.

    Krabice od mléka nebo džusu patří nově do žlutého kontejneru

    Včera 8:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Nový rok přináší ve městě několik změn v oblasti odpadového hospodářství. Novinky souvisí třeba s tříděním nápojových kartonů a rozšířením systému door to door v místních částech.

    Odborníci ve Frýdku-Místku: V krizové situaci potřebuje pomoc i profesionál

    11. ledna 2026 22:08 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

    Národní dům se stal dějištěm odborného krajského školení psycho-sociální intervence. Tentokrát bylo určeno pro zaměstnance Nemocnice Frýdek-Místek.

    Starosta děkoval studentkám za profesionální zákrok u dopravní nehody

    Včera 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Dvě studentky zdravotnického oboru Mendelovy střední školy poskytly první pomoc chlapci, kterého srazil autobus. Za jejich mimořádné a profesionální jednání jim poděkoval starosta města.

    Opava znovu dává prostor nápadům svých obyvatel. Participativní rozpočet je po roční pauze zpět

    Včera 15:11 | Opava | Yvona Fajtová

    Opava znovu dává prostor nápadům svých obyvatel. Po roční pauze způsobené předloňskými povodněmi město vyhlašuje devátý ročník participativního rozpočtu Nápady pro Opavu. Na projekty, které zlepší veřejný prostor i kvalitu života ve městě, je vyčleněno jeden a půl milionu korun.

    Lyžuje se i na Svinci, jednom z nejníže položených areálů

    Včera 10:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Sjezdovka Svinec u Nového Jičína patří mezi nejníže položené lyžařské areály v České republice. Loni zůstala bez sněhu a tedy mimo provoz. Letos se ji díky dobrým podmínkám zasněžit podařilo a lyžaři jsou na svahu.

    BEZ KOMENTÁŘE: Tříkráloví koledníci prochází Studénkou

    10. ledna 2026 12:09 | Studénka | Jan Plášil

    Aktuálně prochází Studénkou koledníci.

    Výstava Paměť zámků a jejich krajiny je v Bílovci prodloužená až do konce dubna

    10. ledna 2026 12:00 | Bílovec | Michal Slonina

    Ještě na přelomu tisíciletí byl Bílovec veřejnosti nepřístupný. Dnes díky systematické obnově, postupným investicím a činnosti kastelána Eduarda Valeše nabízí návštěvníkům pohled na život místní šlechty na přelomu 19. a 20. století.

    Díky kalendáři policie mají senioři varování na očích

    10. ledna 2026 10:56 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Policie České republiky rozdala seniorům kalendáře na rok 2026. Nešlo ovšem jen o společenskou pozornost, obsahují varování před současnými hrozbami, před falešnými bankéři a jinými podvodníky.

    Čas lze v zimě strávit kulturou i zdravým pohybem

    9. ledna 2026 14:23 | Studénka | Petra Dorazilová

    Organizace sport a kultura připravila na začátek nového roku nabídku workshopů, kurzů a přednášek. V programovém konceptu v tomto období samozřejmě nechybí ani plesy.

    Nový Jičín mění obsah kontejnerů na plasty a kovy, nově do nich patří i kartony od nápojů

    9. ledna 2026 9:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Nový rok přináší v Novém Jičíně několik změn v oblasti odpadového hospodářství. Ty souvisí třeba s tříděním nápojových kartonů a rozšířením systému door to door v místních částech.

    Startovala další Studénecká pětka, vydali se na ni zkušení běžci i děti
    Vydáno 20. září 2023 14:00, Studénka, Petra Dorazilová
    Zahradu Dělnického domu zaplnili běžci, kteří se vydali na 12. ročníky Studénecké pětky. Vybírat mohli podle věku a fyzické zdatnosti ze tří tras.

    U zahrady Dělnického domu odstartoval 12. ročník Studénecké pětky, která od roku 2018 nese podtitul Memoriál Jarka “Kida” Kuncka.

    Jan Friml, organizátor závodu: “Otcem toho závodu je právě Jarek Kuncek “Kid”, který to před 12 lety založil jako takový závod kamarádů. Takže ty první ročníky běželo deset, dvacet lidí. Časem se to vzrostlo a potom Jarek umřel a od té doby je o memoriál.”

    Závodu se letos zúčastnilo na 140 běžců, vybírat mohli klasicky ze tří tras. Pro děti byly připraveny dva kilometry, pak hlavní klasická pětka a ti nejzdatnější mohli zdolat 12 kilometrovou trasu s výběhem na rozhlednu Kanihůru u Bílova.

    Jan Friml, organizátor závodu: “Běží se tady po okolí, jsou to kopečky, ta trať vypadá jednoduše, ale je to pořád nahoru dolů.”
    Pavel Rýdl, účastník běhu: “Jako rodilý Studeňák a účastník pomalu všech ročníků jsme chtěli podpořit všechny, kdo tady běhají. A také mě sem přivedla láska k běhání, neříkám, že běhám celý život, ale těch dvacet let asi ano, takže to běhání je pěkné v tom, že se člověk setkává se známými lidmi a může s nimi povykládat o všem možném.”
    Ondřej Bartoš, účastník běhu: “Moc neběhám, ale zkusím to a zkusím vyhrát. Zvolil jsem si trasu 12 kilometrů, moc připravený nejsem, ale snad to dám.”
    František Hlobílek, účastník běhu: “My jsme si šli zaběhat s fotbalem, ať máme fyzičku hlavně na sezonu, jsme rádi, že se z fotbalu zúčastnilo tolik lidí, a doufám, že to uběhneme. Všichni jdeme na 12 kilometrů, takže doufáme, že nám to pomůže k lepšímu výkonu.”
    Petra Hlobilová, účastnice běhu: “Třetím rokem teprve a pět kilometrů stačí úplně.”
    Veronika Hanzelková, účastnice běhu: “Vytáhla mě tady kolegyňka, ať si zkusíme zaběhat, ale spíše rekreačně, opravdu běhám výjimečně.”
      Jan Friml, organizátor závodu: “My se od začátku snažíme držet tu atmosféru toho závodu takovou rodinnou, takovou příjemnou, proto je tady otevřený stánek s občerstvením, je tady spousta podporovatelů krom těch běžců. A v tom závodě nejsou jen profesionální běžci, zapojují se amatéři, rekreační běžci, takže je to otevřený závod pro širokou veřejnost.”
      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/studenka/11000039200/startovala-dalsi-studenecka-petka-vydali-se-na-ni-zkuseni-bezci-i-deti