Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasičská zbrojnice přestěhována do náhradních prostor

Ludgeřovice |

V moderní hasičskou zbrojnici se promění nevyhovující budova, ze které vyjíždějí k zásahům ludgeřovičští dobrovolní hasiči. Konečně tak budou mít k dispozici dost místa pro garážování techniky i komfortní zázemí pro šatnu a odpočívárnu. To v původní hasičárně chybělo.

Prostorné garáže, zázemí pro odpočinek, vytápěné šatny a odpovídající hygienické zázemí – tyto základní věci chyběly v ludgeřovické hasičárně, odkud vyrážejí k zásahům dobrovolní hasiči. Proto začala už vloni rekonstrukce této budovy.


„Tam chyběly třeba sprchy pro výjezdovou jednotku, elektroizolace i kanalizace byla v havarijním stavu. Topení už vůbec netopilo,“ popsal nedostatky starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).
 

Do začátku zimy pracovali dělníci venku. Teď se přesunuli do vnitřních prostor.


„Nyní dokončujeme sanaci objektu proti vodě a vlhkosti spojenou s betonováním základových pásů. Bude následovat bourání betonových podlah a realizace  nových," popisuje stavbyvedoucí Libor Kosub.


Až to počasí dovolí, začne nástavba budovy, kde najde dvaceti členná jednotka ludgeřovických dobrovolných hasičů patřičné zázemí, které bude odpovídat jejich nasazení. Přestože tito muži vykonávají své občanské zaměstnání, musí být připraveni ve volním čase pomáhat lidem. Vyjet k zásahu musí nejdéle za deset minut. A to přesto, že nyní sídlí v  pronajatých prostorách na okraji obce.


„Je to tady trochu provizorní, jednak jsme omezeni místem. Některé věci máme ještě uskladněny mimo tyto prostory, v kontejnerech,“ říká velitel JSDH Ludgeřovice Patrik Lange.


Na návrat do nově opravené budovy si budou muset hasiči ještě nějaký ten měsíc počkat. Přestavba za 12 milionů korun by měla být hotová do konce roku.


Nahlásit chybu


K tématu

Rekonstrukce heřmanické hasičárny finišuje, hasiči se budou moci nastěhovat už za dva měsíce

27. srpna 2025 11:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Přístavba hasičské zbrojnice v Heřmanicích je téměř hotová a rekonstrukce za padesát milionů korun se tak blíží do svého finále. Nových prostor pro techniku, ale i nového zázemí by se měli heřmaničtí dobrovolní hasiči dočkat už za dva měsíce.

Dobrovolní hasiči z Heřmanic budou mít do dvou měsíců dostavěnou moderní zbrojnici

27. srpna 2025 12:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Rekonstrukce a dostavba hasičárny v slezskoostravských Heřmanicích je téměř u konce. Už za dva měsíce by měli mít místní dobrovolní hasiči nové prostory pro techniku, ale i moderní zázemí. Přestavba vyšla na padesát milionů korun.

Moravskoslezský kraj vybavil profesionální i dobrovolné hasiče novou technikou za miliony korun

17. března 2025 15:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj opět podpořil profesionální i dobrovolné hasiče. Do jejich výbavy přibyly nové termovizní kamery i sady hadic na vyprošťování. Celková hodnota darované techniky přesahuje čtyři a půl milionu korun.


Okrádal hokejisty během tréninku. Recidivista nakradl věci za 130 tisíc korun

Dnes 11:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Prý se chtěl dívat na hokej, místo toho ale kradl z šatny hokejistů. Bral vše, co mu přišlo pod ruce - mobily, hodinky, zlatý prsten a peněženku s hotovostí. Celkem nakradl věci za 130 tisíc korun. Muž byl už v minulosti trestán. Teď mu hrozí až pět let ve vězení.

Turistka se zranila v Beskydech. Na pomoc byl vyslán vrtulník

Dnes 10:12 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Žena si poranila kotník na horách. Do nepřístupného místa na hřeben Smrku byl vyslán vrtulník. Letečtí záchranáři společně s horskou službou ženu úspěšně našli. Turistka byla zachráněna pomocí palubního jeřábu vrtulníku a předána do nemocniční péče.

Pietní akt uctil oběti střelby ve FNO. Při tragédii před 6 lety zemřelo 7 lidí

Včera 14:29 | Ostrava-město | Jana Lipowská

Před budovou Polikliniky FNO v Porubě si lidé pietním aktem připomněli tragickou střelbu, ke které došlo 10. prosince 2019. K památníku položili věnce, květiny a zapálili svíčky.

Řidička v Ostravě nedala při odbočování přednost policistům, zranilo se pět lidí

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

S největší pravděpodobností nepozornost při odbočovacím manévru stála za kolizí dvou osobních vozidel, ke které došlo v ve středu odpoledne na Bohumínské ulici v Ostravě. Řidička tam zkřížila cestu protijedoucím policistům.

Havířov dokončil modernizaci školního bazénu za 19 milionů korun

Včera 11:39 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaný školní bazén na ZŠ Františka Hrubína v Havířově znovu slouží stovkám dětí. Rozsáhlá rekonstrukce stála radnici téměř 20 milionů korun. Bazén budou využívat i ostatní organizace.

Děti z Dětského domova potěšily dárky od žáků soukromé SOŠ

Včera 19:47 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Žáci soukromé Střední odborné školy ve Frýdku-Místku se zapojili do charitativní akce Krabice od bot. Nejrůznější vánoční dárky věnovali dětem z Dětského domova.

Opilý mladík rozbil skleněné okna a dveře. Byl dopaden díky systému PCO

Včera 12:48 | Ostrava-město | Anna Břenková

Mladý muž rozbil skleněné okna a dveře. Prý měl vztek. Volání strážníků neslyšel, protože měl sluchátka. Vandal nadýchal přes dvě promile alkoholu. Prozradil ho pult centralizované ochrany (PCO).

Netradiční Mikuláš překvapil rodiny ve Vánočním vlaku

Včera 19:15 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Na vlakovém nádraží ve Frýdku nastupovaly desítky rodin s dětmi do speciálního Vánočního vlaku. Nikdo ale netušil, jaký Mikuláš s nimi letos pojede.

Cyklista ležel na zemi v bezvědomí. Ve vážném stavu byl vrtulníkem přepraven do nemocnice

Včera 11:54 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Cyklista byl v bezvědomí, bez dechu a srdce mu přestalo bít. Záchranáři vyjížděli k muži, který ležel na silnice vedle svého kola bez známek života. Okamžitě zahájili resuscitaci. V kritickém stavu byl muž letecky přepraven do nemocnice. Policie prosí svědky nehody o podrobnější informace.

Spolykala léky a chtěla skočit pod tramvaj. Policie zachránila mladou dívku

Včera 10:08 | Ostrava-město | Anna Břenková

Na linku 158 oznámila, že spolykala několik prášků, má u sebe nůž a že skočí pod tramvaj. Policisté dívku našli během deseti minut v lesíku v Ostravě-Zábřehu. Dívka nejdříve nespolupracovala, ale díky profesionálnímu přístupu hlídky nůž nakonec odložila. Byla předána záchranářům.

Opavou projel mikulášský trolejbus plný světýlek, čertů i dětské radosti

6. prosince 2025 15:03 | Opava | Yvona Fajtová

Opavský Městský dopravní podnik opět vypravil oblíbený mikulášský vůz. Vánočně vyzdobený trolejbus jezdil po celém městě mimo jízdní řád a všichni mikuláši, čerti a andělé si užili jízdu zdarma.

Opava-Jaktař rozsvítila dřevěný betlém: klienti Charity přidali vyřezávaného velblouda

6. prosince 2025 14:45 | Opava | Yvona Fajtová

Už potřetí se v Opavě-Jaktaři slavnostně rozsvítil vyřezávaný betlém, který vyrábějí klienti a zaměstnanci Charity Opava. Letos k němu přibylo nové vyřezané zvířátko – velbloud. Betlém vznikl před třemi lety na přání místních obyvatel, kteří v městské části postrádali vánoční výzdobu.

Radost v Opavě rozdává vánoční atmosféru. Ručně vyrobené dárky a dekorace jdou na dračku

6. prosince 2025 14:15 | Opava | Yvona Fajtová

Už jen do 11. prosince máte možnost navštívit Vánoční obchůdek sociálně terapeutické dílny Radost. Klienti a zaměstnanci tohoto charitního střediska zde nabízejí mnoho rozmanitých a velmi žádaných vánočních dárků a dekorací.

Opavská věznice rozdává radost, poprvé se připojila k Andělskému stromu

3. prosince 2025 18:21 | Opava | Yvona Fajtová

Opavská věznice se zapojila do darovací kampaně s názvem Andělský strom. Tou už 15. rokem nezisková organizace Mezinárodní vězeňské společenství pomáhá propojovat děti a jejich odsouzené rodiče prostřednictvím vánočního dárku.

Historická budova bývalé opavské pošty po letech znovu ožila. Ožila Koncept Marketem

3. prosince 2025 18:07 | Opava | Yvona Fajtová

Koncept Market se letos odehrál na opravdu výjimečném místě, a to v prostorách dlouho nepřístupné staré opavské pošty. Tato historická budova na Masarykově třídě, která po letech čekání míří k nové budoucnosti jako domov pro seniory, tak ožila sváteční atmosférou, designem a lokální tvorbou.

Rozsvícení vánočního stromu na Dolním náměstí v Opavě rozzářilo stovky úsměvů

3. prosince 2025 17:51 | Opava | Yvona Fajtová

Opava má za sebou jeden z nejkrásnějších okamžiků začínajícího adventu. Na Dolním náměstí se sešly stovky lidí, aby si společně užili slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Atmosféru doplnila hudba, andělé na chůdách, koledy i velkolepá andělská ohňová show.

Hasičská zbrojnice přestěhována do náhradních prostor
Vydáno 23. ledna 2019 14:03, Ludgeřovice, Katka Geryková
V moderní hasičskou zbrojnici se promění nevyhovující budova, ze které vyjíždějí k zásahům ludgeřovičští dobrovolní hasiči. Konečně tak budou mít k dispozici dost místa pro garážování techniky i komfortní zázemí pro šatnu a odpočívárnu. To v původní hasičárně chybělo.

Prostorné garáže, zázemí pro odpočinek, vytápěné šatny a odpovídající hygienické zázemí – tyto základní věci chyběly v ludgeřovické hasičárně, odkud vyrážejí k zásahům dobrovolní hasiči. Proto začala už vloni rekonstrukce této budovy.


„Tam chyběly třeba sprchy pro výjezdovou jednotku, elektroizolace i kanalizace byla v havarijním stavu. Topení už vůbec netopilo,“ popsal nedostatky starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).
 

Do začátku zimy pracovali dělníci venku. Teď se přesunuli do vnitřních prostor.


„Nyní dokončujeme sanaci objektu proti vodě a vlhkosti spojenou s betonováním základových pásů. Bude následovat bourání betonových podlah a realizace  nových," popisuje stavbyvedoucí Libor Kosub.


Až to počasí dovolí, začne nástavba budovy, kde najde dvaceti členná jednotka ludgeřovických dobrovolných hasičů patřičné zázemí, které bude odpovídat jejich nasazení. Přestože tito muži vykonávají své občanské zaměstnání, musí být připraveni ve volním čase pomáhat lidem. Vyjet k zásahu musí nejdéle za deset minut. A to přesto, že nyní sídlí v  pronajatých prostorách na okraji obce.


„Je to tady trochu provizorní, jednak jsme omezeni místem. Některé věci máme ještě uskladněny mimo tyto prostory, v kontejnerech,“ říká velitel JSDH Ludgeřovice Patrik Lange.


Na návrat do nově opravené budovy si budou muset hasiči ještě nějaký ten měsíc počkat. Přestavba za 12 milionů korun by měla být hotová do konce roku.


Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/opavsko/ludgerovice/11000015159/hasicska-zbrojnice-prestehovana-do-nahradnich-prostor