Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Galerii venku na náměstí Ostrava-Jih můžete obdivovat rozkvetlé louky

Ostrava-Jih |

Jih Ostravy už voní jarem. A to díky výstavě malíře a grafického designéra Martina Fabiána Ruska, která je nainstalována na náměstí Ostrava-Jih.

Vlčí máky, kopretiny, pomněnky, nebo celé rozkvetlé louky teď můžete obdivovat na náměstí Ostrava-Jih. Stačí se zastavit v Galerii venku, kterou najdete v jeho zastřešené části. K dispozici je všem zcela zdarma.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jsou tady práce od pana Ruska a samozřejmě kromě uměleckých děl tady můžou naši občané najít i aktuální informace o tom, co se v obvodu děje a chystá za společenské akce a případně některé ze zajímavostí o výstavbě a architektuře našeho obvodu.”
Martin Fabián Rusek, malíř a grafický designér: “Snažím se malovat srdcem, abych byl takový uvěřitelný. Záměrem je vyvolat pozitivitu u lidí. Nechci malovat nějaké těžké námětové obrazy, nebo nějaké depresivní obrazy, protože si myslím, že lidi spíš si pověsí do bytu tady tento směr, který jim udělá radost, rozzáří.”
Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Je to pěkné, zajímavé.”
“Je to hezké, moc krásné. Zajímavé obrazy, Otec maloval i brácha. Je to krásné jako tady pro obec. Opravdu.”

Pokud máte i vy nějaká hezká díla, která byste chtěli představit veřejnosti, můžete kontaktovat radnici.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Určitě mu rádi vyjdeme vstříc a jeho díla zde umístíme. Městský obvod má v pronájmu 5 panelů, které může využívat libovolně a potom samozřejmě v případě nějaké výstavy je možnost umístit další panely, protože ten prostor k tomu vybízí. Je dostatečně prostorný a je také zastřešený, takže bez ohledu na nepřízeň, či přízeň počasí, se tady dá strávit chvilka zastavením a shlédnutím některých hezkých obrázků.”

Aktuální výstava bude na náměstí do konce měsíce a poté by ji měla vystřídat další.

Nahlásit chybu


K tématu

Masopustní veselí opět zachvátilo náměstí Ostrava-Jih

4. března 2025 10:58 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Masopustní jarmark opět po roce rozveselil hrabůvkovské náměstí Ostrava-Jih. Lidé se přišli podívat na tradiční průvod, vynášení prasátka a ve stáncích mohli ochutnat různorodé zabijačkové výrobky. Veselou atmosféru samozřejmě dotvářel i bohatý kulturní program.

O Velikonocích se v Ostravě-Jihu budou konat hned 2 jarmarky

1. dubna 2025 15:08 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Blíží se Velikonoční svátky a s ním se pojí i speciální jarmarky. Tradiční jarmark Velikonoce na Jihu ovládne Náměstí Ostrava-Jih v sobotu 12. dubna ale ještě předtím se mohou lidé těšit na druhý ročník jarmarku sociálních podniků v obřadní síni obvodu.

Náměstí Ostrava-Jih oživil Velikonoční jarmark

14. dubna 2025 7:54 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Na hrabůvskovském náměstí v Ostravě se již potřetí konal Velikonoční jarmark. Prostor tak opět zaplnily stánky s květinami, ozdobami, jídlem, ale také minizoo, ukázky řemesel a hudební doprovod.


Palkovice vyslaly posádku kolonizovat Mars, ta se ale raději se vrátila zpátky

Včera 10:10 | Palkovice | Libor Běčák

Vlastní kosmickou raketou se starosta a místostarosta Palkovic vypravili na Mars, aby tam pokračovali v rozšiřování věhlasu obce, když doma už se dále rozvíjet nemohli. Vesmírnou scénkou pobavili účastníky sobotního obecního plesu.

21 evakuovaných při nočním požáru bytu na Opavsku, hořelo v kuchyni

28. února 2026 12:48 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šest jednotek hasičů i policisté zasahovali v noci z pátku na sobotu u požáru bytu v Budišově nad Budišovkou. Nájemník z hořícího bytu zalarmoval sousedy a přivolal hasiče. V domě bylo 21 lidí, kteří se postupně dostali do bezpečí. S evakuací pomohli také policisté a 6 lidí zachránili hasiči pomocí dýchacích masek. Škoda je 400 tisíc korun a příčina požáru se zjišťuje.

Kontroly v ostravské MHD opět vykázaly desítky lidí bez platného lístku

28. února 2026 11:08 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Přes tisíc zkontrolovaných lidí za jednu noc. Z toho na 130 vykázaných z ostravské městské hromadné dopady. Dopravní podnik má za sebou další rozsáhlé noční kontroly. Stále se opakuje dokola stejná situace, plno lidí jezdí bez platného lístku.

Porodnost dál klesá. Fakultní nemocnice Ostrava představila nová data

27. února 2026 15:11 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Ve Fakultní nemocnici Ostrava představili statistiky porodnosti za loňský rok. V Moravskoslezském kraji meziročně klesla o více než čtyři procenta. Pokles je ale mírnější než v celé České republice.

Zájem o preventivní vyšetření prsu v havířovské nemocnici rychle roste

27. února 2026 11:48 | Havířov | Bára Kelnerová

V lednu se v havířovské nemocnici rozjel screeningový mamografický program, který má za cíl včas odhalit rakovinu prsu a zvýšit šanci žen na úspěšnou léčbu. Zájem o vyšetření je ze strany žen obrovský.

Komorní sbor Ondrášek přivezl z Anglie vítěznou trofej

28. února 2026 9:33 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Komorní sbor Ondrášek ze základní umělecké školy získal první místo na mezinárodní soutěži v anglickém Manchesteru. Pěvecké těleso obstálo v silné konkurenci a potvrdilo kvalitu české sborové tradice.

V Karviné se opravuje další vnitroblok na ulici Těreškovové, přibude v něm nový mobiliář

28. února 2026 7:30 | Karviná | Gabriela Stašová

Nedávno se revitalizoval vnitroblok na ulici Borovského, nyní je na řadě další - na ulici Těreškovové. Zde se kompletně obnovuje mobiliář, zeleň i chodníky. Oprava přispěje k většímu komfortu místních obyvatel.

Mrznoucí Dnipro prosí o pomoc partnerskou Ostravu. Město s diecézní charitou pořádá sbírku

27. února 2026 13:26 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Partnerské město Dnipro žádá Ostravu o pomoc. Po neustálých útocích Rusů na energetickou infrastrukturu přežívají obyvatelé bez tepla a elektřiny. Ostrava proto společně s Diecézní charitou ostravsko-opavskou uspořádala sbírku na nákup elektrocentrál a nabíjecích stanic.

Stavba podjezdu uzavře v březnu Nádražní ulici, řidiči si budou zvykat na objízdné trasy

27. února 2026 9:59 | Studénka | Petra Dorazilová

Projekt podjezdu pod železniční tratí se dostává do druhé fáze. Stavební práce začnou i v místě samotného křížení kolejí s ulicí Nádražní. Průjezd komunikací se řidičům uzavře 7. března.

Senior Expres v Mariánských Horách už 10 let pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením

26. února 2026 16:51 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Už deset let funguje v Ostravě-Mariánských Horách služba Senior Expres. Radnice ji zavedla pro starší obyvatele obvodu a jejím hlavním cílem je pomoci těm, kteří se sami k lékaři nebo na další důležitá místa nedostanou.

Nové technologie pomáhají s výukou na ZŠ Gen. Píky v Ostravě

27. února 2026 12:49 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Na základní škole Gen. Píky v centru Ostravy používají k výuce nově vybavené učebny, plné moderních technologií. Jednou z nich je i robot, který odpovídá na otázky studentů.

Na základní škole Gen. Píky pracují s novými, moderními technologiemi. Mezi nimi je i robot

27. února 2026 12:49 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Na základní škole Gen. Píky v centru Ostravy používají k výuce nově vybavené učebny, plné moderních technologií. Jednou z nich je i robot, který odpovídá na otázky studentů.

17letý mladík ukradl mobil cizinci, byl dopaden se svými kumpány za několik minut

27. února 2026 8:39 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Předstírali pomoc, přitom kradli. Trojice mladých mužů si všimla cizince, který uklouzl na ledě a spadl. Místo pomoci byl muž okraden o mobil. Celou událost ale viděli nedaleko stojící policisté. Stačila chvíle a muži ve věku 17, 19 a 24 let byli dopadeni.

Reprezentační ples Slezské se konal v Trojhalí. Hostem večera byl Petr Kotvald

27. února 2026 8:16 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Stejně jako v loňském roce se reprezentační ples městského obvodu Slezská Ostrava uskutečnil v centru města v Trojhalí Karolina. Letos byl hostem večera zpěvák Petr Kotvald, který svými písněmi roztančil celý parket.

40 let od ukončení provozu dvounápravových tramvají v Ostravě připomněly nostalgické jízdy

26. února 2026 17:50 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba si připomněla 40 let od ukončení provozu dvounápravových tramvají na trati Vřesinská-Zátiší. Nostalgické jízdy si o víkendu užili nejen pamětníci. O akci byl, i přes nepřízeň počasí, velký zájem.

Poruba se chystá na Velikonoční jarmark. Opět se uskuteční na Alšově náměstí

26. února 2026 17:40 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba se připravuje na Velikonoční jarmark. Těšit se můžete na stánky i doprovodný program. A stále se mohou hlásit také zájemci, kteří by chtěli na jarmarku prodávat velikonoční zboží.

V Galerii venku na náměstí Ostrava-Jih můžete obdivovat rozkvetlé louky
Vydáno 15. února 2022 15:12, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Jih Ostravy už voní jarem. A to díky výstavě malíře a grafického designéra Martina Fabiána Ruska, která je nainstalována na náměstí Ostrava-Jih.

Vlčí máky, kopretiny, pomněnky, nebo celé rozkvetlé louky teď můžete obdivovat na náměstí Ostrava-Jih. Stačí se zastavit v Galerii venku, kterou najdete v jeho zastřešené části. K dispozici je všem zcela zdarma.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jsou tady práce od pana Ruska a samozřejmě kromě uměleckých děl tady můžou naši občané najít i aktuální informace o tom, co se v obvodu děje a chystá za společenské akce a případně některé ze zajímavostí o výstavbě a architektuře našeho obvodu.”
Martin Fabián Rusek, malíř a grafický designér: “Snažím se malovat srdcem, abych byl takový uvěřitelný. Záměrem je vyvolat pozitivitu u lidí. Nechci malovat nějaké těžké námětové obrazy, nebo nějaké depresivní obrazy, protože si myslím, že lidi spíš si pověsí do bytu tady tento směr, který jim udělá radost, rozzáří.”
Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Je to pěkné, zajímavé.”
“Je to hezké, moc krásné. Zajímavé obrazy, Otec maloval i brácha. Je to krásné jako tady pro obec. Opravdu.”

Pokud máte i vy nějaká hezká díla, která byste chtěli představit veřejnosti, můžete kontaktovat radnici.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Určitě mu rádi vyjdeme vstříc a jeho díla zde umístíme. Městský obvod má v pronájmu 5 panelů, které může využívat libovolně a potom samozřejmě v případě nějaké výstavy je možnost umístit další panely, protože ten prostor k tomu vybízí. Je dostatečně prostorný a je také zastřešený, takže bez ohledu na nepřízeň, či přízeň počasí, se tady dá strávit chvilka zastavením a shlédnutím některých hezkých obrázků.”

Aktuální výstava bude na náměstí do konce měsíce a poté by ji měla vystřídat další.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000029877/v-galerii-venku-na-namesti-ostravajih-muzete-obdivovat-rozkvetle-louky