Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obžalovaný z Ostravy prý podvedl asi 20 tisíc lidí

Ostrava-město |

Neuvěřitelných 20 tisíc jmen je uvedeno v kolonce poškozených v případě, který projednává krajský soud. Právě tolik lidí stihl během šesti let připravit o peníze obžalovaný Denis Vinček z Ostravy. Měl na to jednoduchou fintu. Prostřednictvím inzerátů nabízel práci domů. Zájemci ale museli nejprve poslat peníze.

Špatná situace na trhu práce v minulých letech pomohla 39letému Denisi Vinčekovi z Ostravy k provozování výnosného podvodu. Prostřednictvím takovýchto inzerátů, které si dával například do Blesku, Šípu či Avíza, lákal lidi pro práci domů. Byl v tom ale háček. Museli nejprve zaplatit na jeho účet částku v řádech stokorun.

Brigita Bilíková, státní zástupkyně: “Všichni, kteří byli kontaktováni řekli, že žádnou práci nedostali, že to spočívalo vlastně jen v dalším rozšiřování toho letadla.”

Práce domů spočívala v tom, že zájemci měli posílat další inzeráty na práci domů a z dalších získaných lidí, měli mít provizi. Vinček u soudu odmítl vypovídat. Už dříve na policii uvedl, že se nepovažuje za podvodníka a svou činnost nepovažuje za trestnou.

Denis Vinček, obžalovaný: “Cítím se nevinný.”

Obžalobě předcházelo složité dokumentování podvodu. Policisté museli zřídit call centrum a obvolat všech 20 tisíc poškozených.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: “Tímto jednáním se měl obžalovaný dopustit podvodu. V případě prokázání viny mu hrozí trest v rozmezí 5-10 let.”

V pozdějších letech obžalovaný toto podnikání vylepšil. Od zájemců požadoval zaslání sms zprávy v hodnotě sto korun. Celkově vydělal asi 6 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Soud rozhodl ve prospěch Opavy. Město získalo celý objekt Slezanky

14. května 2026 8:46 | Opava | Yvona Fajtová

Opava uspěla ve sporu s pražskou společností Avia Park V (je to Vé, ne 5 :-)) o část bývalého obchodního domu Slezanka. Krajský soud v Ostravě potvrdil rozhodnutí okresního soudu a město se tak stalo vlastníkem zbývající části objektu. Může tak pokračovat v přípravě další etapy demolice.

Ostravský rapper Hard Rico má jít za loupež a vydírání na 4 roky do vězení

1. dubna 2026 11:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Krajský soud v Ostravě poslal rappera Hard Rica na čtyři roky do vězení za loupež a vydírání. Podle rozsudku byl organizátorem napadení muže, kterého skupina donutila vydat peníze. Další obžalovaní dostali tresty od tří do pěti let. Rozsudek zatím není pravomocný.


Vedra o víkendu potrápila přes 170 lidí, záchranáři měli plné ruce práce

Dnes 8:34 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Během posledních tří horkých dní vyjížděli moravskoslezští záchranáři k více než 170 lidem, kteří zkolabovali nebo utrpěli úpal. Extrémní teploty ohrožují především seniory a malé děti, počet zásahů vzrostl o 15 % oproti běžnému průměru.

Preventivní Dny s IZS na Frýdecko-Místecku vyvrcholily v Jablunkově

Dnes 9:34 | Jablunkov | Libor Běčák

Profesionální hasiči z Frýdecko-Místecka uspořádali letos poprvé několik Dnů s Integrovaným záchranným systémem. Prezentovaly se jednotlivé záchranné složky a důraz byl kladen na postupy při mimořádných událostech.

Vedra vyhnala lidi k vodě, plno je na koupalištích, rybnících i přehradách

Včera 9:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vysoké teploty přiměly tisíce lidí vyrazit za osvěžením k vodě. Někteří zvolili návštěvu letních koupališť, jiní přírodní lokality, jako jsou rybníky, jezera nebo přehrady. Největší osvěžení nabízejí horské potoky a řeky.

Základní škola Amos autorským divadlem zakončila školní rok a rozloučila se s odcházejícími žáky

Včera 16:47 | Bruntál | Karel Soukop

Základní škola AMOS dostála i letos své divadelní tradici. Nově nastudovaný Malý princ byl pro žáky školy nejen zakončením školního roku, ale také rozloučením a páťáky, kteří školu opouštějí a po prázdninách se rozejdou na gymnázia a jiné střední i základní školy.

Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

27. června 2026 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

27. června 2026 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Potrubáři

Ostrava Nástup: od 1. července 2026 od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Mistrovství světa v hokejbalu se povedlo, o chod šampionátu se staralo přes sto organizátorů

Dnes 15:00 | Ostrava-město | Michal Slonina

Pořadatelé hokejbalového mistrovství světa si mohou po náročných osmi dnech zápasů konečně odpočinout. Turnaj se podařilo v Ostravě uspořádat bez ztráty kytičky a účastníci jej hodnotí jako jedno z nejprofesionálněji zorganizovaných mistrovství.

Česko si z hokejbalového mistrovství odnáší dvě stříbra, muže i ženy porazily Spojené státy

Dnes 14:00 | Ostrava-město | Michal Slonina

12 zemí, 18 týmů a přes 400 špičkových sportovců – tak vypadalo Mistrovství světa mužů a žen v hokejbale, které se letos konalo v Ostravě. Do finále se podařilo probojovat oběma českým týmům. Na Spojené státy ale nakonec nestačily a z turnaje si odnášejí stříbro.

Poruba se proměnila v jeviště pod širým nebem. Festival v ulicích přilákal tisíce lidí

Dnes 10:05 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Dva dny hudby, divadla, akrobacie i pouličního umění zaplnily ostravskou Porubu. Festival v ulicích přilákal navzdory tropickým teplotám tisíce návštěvníků. O ochlazení se postarali hasiči s kropícími vozy a o zábavu více než dvě stovky umělců z celého světa.

Soutěž Zlatá beruška zná vítěze. Nejlepší školky v centru města převzaly ocenění

26. června 2026 14:24 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Být úspěšnou mateřskou školou znamená dělat pro děti něco navíc. Právě na takové projekty se zaměřuje tradiční soutěž Zlatá beruška. Radnice i letos vybrala tři nejlepší školky, které vynikají svým nadstandardním přístupem. Jednou z nich byla mateřská škola Ostrčilova.

Náhodné projíždění strážníků v Ostravě vedlo k dopadení agresivního zloděje

26. června 2026 12:15 | Ostrava-město | Anna Břenková

Nakradl věci v obchodě a při útěku napadl ochranku. Ostravští strážníci během své běžné obhlídky narazili na zraněného pracovníka ochranky, který je upozornil na prchajícího lupiče. Hlídka se okamžitě vydala po jeho stopách a po krátkém pronásledování muže dopadla. 27letý pachatel se ke krádeži i napadení přiznal a skončil v rukou policie.

Senioři v Porubě změřili síly na sportovních hrách. Nejlepší postoupili na Mezinárodní sportovní hry

25. června 2026 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Senioři se v Porubě opět zapojili do tradičních Sportovních her. Oblíbená akce nabízí soutěže v pěti disciplínách a vítězům otevírá cestu na Mezinárodní sportovní hry.

Obžalovaný z Ostravy prý podvedl asi 20 tisíc lidí
Vydáno 23. listopadu 2016 15:28, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Neuvěřitelných 20 tisíc jmen je uvedeno v kolonce poškozených v případě, který projednává krajský soud. Právě tolik lidí stihl během šesti let připravit o peníze obžalovaný Denis Vinček z Ostravy. Měl na to jednoduchou fintu. Prostřednictvím inzerátů nabízel práci domů. Zájemci ale museli nejprve poslat peníze.

Špatná situace na trhu práce v minulých letech pomohla 39letému Denisi Vinčekovi z Ostravy k provozování výnosného podvodu. Prostřednictvím takovýchto inzerátů, které si dával například do Blesku, Šípu či Avíza, lákal lidi pro práci domů. Byl v tom ale háček. Museli nejprve zaplatit na jeho účet částku v řádech stokorun.

Brigita Bilíková, státní zástupkyně: “Všichni, kteří byli kontaktováni řekli, že žádnou práci nedostali, že to spočívalo vlastně jen v dalším rozšiřování toho letadla.”

Práce domů spočívala v tom, že zájemci měli posílat další inzeráty na práci domů a z dalších získaných lidí, měli mít provizi. Vinček u soudu odmítl vypovídat. Už dříve na policii uvedl, že se nepovažuje za podvodníka a svou činnost nepovažuje za trestnou.

Denis Vinček, obžalovaný: “Cítím se nevinný.”

Obžalobě předcházelo složité dokumentování podvodu. Policisté museli zřídit call centrum a obvolat všech 20 tisíc poškozených.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: “Tímto jednáním se měl obžalovaný dopustit podvodu. V případě prokázání viny mu hrozí trest v rozmezí 5-10 let.”

V pozdějších letech obžalovaný toto podnikání vylepšil. Od zájemců požadoval zaslání sms zprávy v hodnotě sto korun. Celkově vydělal asi 6 milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000006431/obzalovany-z-ostravy-pry-podvedl-asi-20-tisic-lidi