Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začal soud s pašeráky padělaných cigaret

Ostrava-město |

Před senát Krajského soudu v Ostravě předstoupili dva Slováci, kteří se zpovídají z daňového podvodu. Celníci je zadrželi ve chvíli, kdy převáželi v kamionu velké množství neokolkovaných cigaret 821 Italian Blend. Stát by tím připravili na daních o 23 milionů korun.

Tento pohled se naskytl celníkům v Českém Těšíne v květnu loňského roku, když si nechali otevřít návěs slovenského kamionu. Hromada pneumatik se jim ale v chladícím návěsu zdála podezřelá a tak ho zrentgenovali. Tady už vidíte, co se ukrývalo ve zbytku kamionu. 32 palet cigaret 821 Italian Blend. Zkontrolovali tedy i sklad, ze kterého auto vyjelo a našli další cigarety. Celkem téměř 10 milionů kusů. Řidič i spolujezdec byli zadrženi a v úterý stanuli v Ostravě před soudem.

Lucie Olšarová, mluvčí krajského soudu v Ostravě: “Obžalovaní měli skrytě skladovat a přepravovat téměř 8 milionů kusů cigaret s úmyslem dále je distribuovat a to bez řádného odvedení daně z tabákových výrobků.”

Oba Slováci sice před soudem slíbili, že budou vypovídat, moc toho ale neřekli. Luboš Kotúček pouze prohlásil, že byl řidič a o cigaretách nic nevěděl. Nebyl u jejich nakládání a opravdu si prý myslel, že veze do Itálie pneumatiky. Jeho slova potvrdil i druhý obžalovaný Ján Sýkora. Ten byl zřejmě šéfem a organizátorem podvodu. Přiznal se ke všemu tak, jak bylo předestřeno v obžalobě a dále už nevypovídal. Kde byly nelegální cigarety vyrobeny a kam skutečně směřovaly ale neprozradil. Oběma obžalovaným hrozí až 10 let vězení.

Nahlásit chybu


K tématu

Celníci zadrželi padělky známých značek za miliony korun

4. listopadu 2025 9:30 | Havířov | Anna Břenková

Celníci zastavili padělané zboží v kamenných prodejnách v Třinci a Havířově. Převážně se jednalo o textil s označením světových značek jako GUCCI, Prada, Nike, Adidas a Balenciaga. Celkem celníci zadrželi zboží v hodnotě 5 milionů korun.

Celníci při kontrole na dálnici odhalili kuřecí maso v dodávce bez chlazení

10. září 2025 10:20 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Několik stovek strávníků zachránili před minimálně nepříjemnými zažívacími potížemi nebo přímo otravou jídlem celníci, kteří při kontrolách na dálnici mezi Ostravou a Prostějovem odhalili transport masa, které nebylo při přepravě chlazeno či nesplňovalo jiné předpisy.

Únik na dani za čtvrt milionu. Celníci zabavili náklad kamionu s dvěma tisíci litry alkoholu

4. prosince 2025 9:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Neměl doklady o zaplacení daně. Řidič kamionu převážel více než dva tisíce litrů alkoholu. Vezl likéry z Litvy do Itálie. Při kontrole dvakrát uvedl falešný kód přepravy. Alkohol zajistili ostravští celníci. V případě prodeje by únik na dani přesáhl čtvrt milionu korun.


Rada města Havířova odvolala obviněného jednatele městské bytové společnosti Róberta Masaroviče

Včera 19:48 | Havířov | Bára Kelnerová

Rada města Havířova odvolala obviněného jednatele MRA Róberta Masaroviče. Ten je podle policie zapleten hned ve dvou větvích případu, které souvisejí s přidělováním městských bytů i zakázek. Město chce provést audit a chránit zaměstnance i pověst společnosti.

Zasáhli v krizové situaci. Středoškoláci převzali ocenění za poskytnutí první pomoci

Včera 11:39 | Ostrava-Vítkovice | Anna Břenková

Skupina středoškoláků dokázala v krizové situaci zachovat chladnou hlavu. Během výletu na Lysé hoře pomohli staršímu cyklistovi, který přímo před nimi zkolaboval. Za tento hrdinský čin byli oceněni přímo na půdě školy.

Tropický víkend zaměstnal záchranáře. Vyjížděli ke stovce kolapsům kvůli horku

Včera 14:38 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Uplynulý víkend přinesl do Moravskoslezského kraje úmorná vedra, která se okamžitě projevila na vytíženosti záchranné služby. Během tří dnů musely posádky ošetřit více než stovku lidí, kteří zkolabovali v důsledku přehřátí a dehydratace. Nejčastěji šlo o seniory a osoby, které podcenily pobyt na přímém slunci nebo kombinaci horka s alkoholem.

Hromadná nehoda čtyř aut u Opavy. Řidič vlivem únavy přejel do protisměru, další nadýchal

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžko uvěřitelná hromadná dopravní nehoda čtyř aut u Opavy zaměstnala v pondělí ráno všechny záchranné složky. Jeden z řidičů v osobním autě přejel zřejmě vlivem únavy do protisměru. Bočně se srazil s dodávkou, což vyústilo ve střet s dalšími dvěma vozy. Řidič protijedoucí dodávky přitom policistům nadýchal.

Začala stavba sportovní haly v Koblově. Nejprve je potřeba zbourat původní tělocvičnu

Bourací bagr odstartoval stavbu nové sportovní haly v Ostravě-Koblově. Budova bude totiž stát v místech staré tělocvičny u střední zdravotnické školy a tak je potřeba nejprve původní objekt snést.

Na Olešné se prezentovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému

Včera 9:28 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Na Dni IZS na Olešné se představili hasiči, policisté i záchranáři. A svou spolupráci prezentovali mimo jiné dynamickou ukázkou přímo na vodní ploše. Návštěvníci si také mohli zblízka prohlédnout jejich nejmodernější techniku.

Speciální škola Diakonie v Ostravě-Hrabůvce bude mít solnou jeskyni

Včera 10:25 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Hrabůvkovská pobočka Speciální školy diakonie neustále vylepšuje podmínky pro své žáky s mentálním postižením. Tento rok otevřela nové dílny či muzikoterapeutickou místnost a nyní chystá i solnou jeskyni. Vedení školy proto spustilo veřejnou sbírku.

Provizorní most byl vyměněn. Původní byl příliš hlučný

Včera 9:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ve Svinově byl vyměněn provizorní most přes Porubku. Řidiči přes něj totiž často jezdili rychle, což působilo velký hluk a rušilo to místní obyvatele. Nový most je modernější a jízda přes něj téměř nejde slyšet.

Pěstouni z Frýdku-Místku si vysloužili slavnostní ocenění

Včera 9:31 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Pěstounů není nikdy dost. Frýdek-Místek se proto snaží své obyvatele k pěstounství motivovat. Jednou z aktivit bylo i slavnostní ocenění pěstounských rodin.

Falešný zástupce energetických firem obral desítky lidí po celé republice, hrozí mu osm let vězení

Včera 13:01 | Nový Jičín | Anna Břenková

Pod záminkou řešení smluv o dodávkách energií vymáhal od obětí vysoké poplatky. Podvodník pod falešnými jmény oslovil nejméně 17 lidí, které zastrašoval smyšlenými pokutami a dluhy. Kriminalisté z Nového Jičína muže po rozsáhlém vyšetřování dopadli a obvinili z podvodu.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Hokejbalové MS v Ostravě začíná. Pořadatelé by chtěli pokořit divácké rekordy

Včera 13:04 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Hokejbalové mistrovství světa v Ostravě začíná. Ve vítkovické Ostravar Aréně i tréninkové hale se utkají nejlepší světové týmy mužů i žen. Sportovci i pořadatelé se těší na skvělé fanoušky a doufají v pokoření rekordů v návštěvnosti.

Ostrava hostila jubilejní ročník mezinárodního turnaje para stolních tenistů, dorazil rekordní počet sportovců

Včera 13:00 | Ostrava-město | Michal Slonina

Rekordních 221 sportovců z 47 zemí světa přivítal mezinárodní turnaj para stolních tenistů ITTF World Para Future Ostrava. Letošní ročník byl navíc jubilejní - oslavil nejen 20 let turnaje, ale taky 100 let od založení světové federace stolního tenisu.

Do Poruby míří umělci z celého světa na Festival v ulicích

Včera 9:22 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Ostrava-Poruba se už 26. a 27. června promění v jedno velké jeviště. Festival v ulicích letos přiveze více než dvě stovky umělců ze šestnácti zemí světa. Návštěvníky čeká hudba, divadlo, tanec i novinky v podobě druhé hudební scény.

Zoo Ostrava si vyměnila se Zoo Praha sloní samce

20. června 2026 11:11 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zoo Ostrava a Zoo Praha si vyměnily dospělé sloní samce. Do Ostravy zamířil zkušený chovný samec, který už zplodil více než 15 mláďat, a má pomoci oživit místní chov. Přesunu několikatunových zvířat předcházely měsíce příprav, speciální výcvik i veterinární vyšetření.

Hokejbalové MS v Ostravě začíná. Pořadatelé by chtěli pokořit divácké rekordy

19. června 2026 13:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Hokejbalové mistrovství světa v Ostravě začíná. Ve vítkovické Ostravar Aréně i tréninkové hale se utkají nejlepší světové týmy mužů i žen. Sportovci i pořadatelé se těší na skvělé fanoušky a doufají v pokoření rekordů v návštěvnosti.

V Komenského sadech vyrostla nová socha s názvem Řeč očí

19. června 2026 12:00 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Komenského sady lákají na novou uměleckou atrakci. U lávky na Kamenec se objevila nevšední instalace od sochaře Tomáše Dolejše. Socha s názvem Řeč očí přináší umění přímo mezi lidi.

V Ostravě začal soud s pašeráky padělaných cigaret
Vydáno 16. února 2016 14:45, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Před senát Krajského soudu v Ostravě předstoupili dva Slováci, kteří se zpovídají z daňového podvodu. Celníci je zadrželi ve chvíli, kdy převáželi v kamionu velké množství neokolkovaných cigaret 821 Italian Blend. Stát by tím připravili na daních o 23 milionů korun.

Tento pohled se naskytl celníkům v Českém Těšíne v květnu loňského roku, když si nechali otevřít návěs slovenského kamionu. Hromada pneumatik se jim ale v chladícím návěsu zdála podezřelá a tak ho zrentgenovali. Tady už vidíte, co se ukrývalo ve zbytku kamionu. 32 palet cigaret 821 Italian Blend. Zkontrolovali tedy i sklad, ze kterého auto vyjelo a našli další cigarety. Celkem téměř 10 milionů kusů. Řidič i spolujezdec byli zadrženi a v úterý stanuli v Ostravě před soudem.

Lucie Olšarová, mluvčí krajského soudu v Ostravě: “Obžalovaní měli skrytě skladovat a přepravovat téměř 8 milionů kusů cigaret s úmyslem dále je distribuovat a to bez řádného odvedení daně z tabákových výrobků.”

Oba Slováci sice před soudem slíbili, že budou vypovídat, moc toho ale neřekli. Luboš Kotúček pouze prohlásil, že byl řidič a o cigaretách nic nevěděl. Nebyl u jejich nakládání a opravdu si prý myslel, že veze do Itálie pneumatiky. Jeho slova potvrdil i druhý obžalovaný Ján Sýkora. Ten byl zřejmě šéfem a organizátorem podvodu. Přiznal se ke všemu tak, jak bylo předestřeno v obžalobě a dále už nevypovídal. Kde byly nelegální cigarety vyrobeny a kam skutečně směřovaly ale neprozradil. Oběma obžalovaným hrozí až 10 let vězení.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/39816/v-ostrave-zacal-soud-s-paseraky-padelanych-cigaret