Dalibor Madej(ODS), náměstek primátora Ostravy: "Bohužel se stalo to, že ředitelé to pochopili jako školní výlet, takže první žádosti, které přišly, jsou zhruba čtyři až pět dnů pobytu dětí v přírodě, což je málo."
Speciální fond město vytvořilo pro děti z mateřských a základních škol, které jsou ohrožené ovzduším. Před nedávnem do fondu magistrát vložil pět miliónů korun. Dalších 2,2 miliónu pak dodali znečišťovatelé. Po 100 tisících korunách přispěla energetická společnost Dalkia ČR a chemička BorsodChem. Nejvyšší částku, dva milióny korun, dodaly OKK Koksovny. Největší znečišťovatel v regionu ArcelorMittal Ostrava do fondu zatím nepřispěl. Školy už na pobyty rozebraly téměř 4 miliony korun.
Dalibor Madej(ODS), náměstek primátora Ostravy: "Obeslal jsem ministerstvo zdravotnictví, obeslal jsem lékařskou komoru, ať mi řeknou co to ozdravný pobyt je. Přišla jasná pravidla, jasné instrukce, o čem je ozdravný pobyt, v kterých měsících může být prováděn a kdy má skutečně vliv na zdraví toho dítěte. Na základě toho se dnešním dnem upravily, respektive dnešním dnem zastupitelstvo odhlasovalo nová pravidla pro čerpání dotace."
Nová pravidla pro fungování fondu na ozdravné pobyty začala platit ve středu, 30. března. Příspěvek na jedno dítě bude zvýšen na 4 a půl tisíce a ozdravný pobyt musí trvat nejméně 14 dní.