Šárka Kalousková, mluvčí ZOO Ostrava: „Z důvodů dokrmování, které probíhá co 2-4 hodiny 24 hodin denně musejí i ošetřovatelé trávit v ZOO 24 hodin denně."
Druhé slůně, které se narodilo o měsíc později je samička, která se má naopak velmi čile k světu. Její matka Johti už totiž několik slůňat vychovala a je vzorná matka. Podle odhadů ošetřovatelů už mládě přibralo kolem 20 kilogramů. Johti má dostatek mléka a ošetřovatelé doufali, že by mohla nakrmit a samečka. Zatím se to ale nepovedlo.
Petr Čolas, ředitel ZOO: „V tuto chvíli je její péče až dojemná, mládě se něčeho lekne, kvikne a ona k němu běží s nataženým chobotem a schovává si ho pod břicho. Učí se být dobrou matkou."
V nejbližších dnes pracovníci ZOO chtějí udělat další krok. Matky a mláďata dají dohromady s třetí slonicí chovanou v ostravské ZOO Suseelou. Od té se očekává, že by mohla pomáhat hlavně prvorodičce a stát se starostlivou babičkou mláďat. Sloninec je sice zatím stále pro veřejnost uzavřený. Vedení ZOO ale předpokládá, že ho v nejbližší době zpřístupní a lidé budou moci po malých skupinkách slůňata pozorovat.
Dalibor Madej(ODS), náměstek primátora Ostravy: „Ostravská ZOO je perla města, protože se řadí mezi nejnavštěvovanější místa. My ji podle možností podporujeme."
Dění ve sloninci je ale už teď možné pozorovat na internetových stránkách www.zoo-ostrava.cz.
Navštívili jsme sloní mláďata v ostravské ZOO
Malý sloní sameček, který se jako vůbec první živé slůně narodil v Česku, ještě stále nemá vyhráno. Jeho matka, slonice Vishes, je totiž prvorodička a příliš si s mládětem neví rady. Mateřským mlékem ho krmí pouze, když je sama krmena a sameček tak nemá dostatek potravy. Jeho hmotnost je tak stále velmi podobná porodní váze.