Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trenérka Sokolu Poruba získala ocenění. V Praze jí udělili titul Trenérka roku 2024

Ostrava-Poruba |

Trenérka Tělocvičné jednoty Sokol Poruba v Ostravě Šárka Budíková získala významné ocenění. Za celoživotní dobrovolnou činnost jí komise Českého olympijského výboru udělila cenu Trenérka roku 2024.

Trenérka Sokolu Poruba Šárka Budíková se sportovní výchově dětí věnuje už 35 let. Její dlouholetý přínos nezůstal bez povšimnutí a ocenila jej i komise Českého olympijského výboru.

Přemysl Blaha, starosta TJ Sokolu Poruba: ,,My jsme se na výboru tajně domluvili a udělali jsme nominaci. Protože pracuje dlouhá léta také ve výboru.”
Šárka Budíková, oceněná trenérka TJ Sokolu Poruba: ,,Musím říct, že to byl šok, ráno jsem otevřela oči a dívám se na mail a zjistila jsem, že jsem byla pozvána do Prahy. Sešli jsme se všichni v Písecké bráně, kde byla nachystána slavnostní akce.”

Šárka Budíková začala v Sokole Poruba vést oddíl Všestrannosti. Postupem času se ale zájem dětí i rodičů rozšiřoval.

Šárka Budíková, oceněná trenérka TJ Sokolu Poruba: ,,35 let jsem tady v Sokole a vedu oddíl Všestrannosti, to je cvičení malých dětí. Minulý rok se mi povedlo, že jsem tady rozjela ještě oddíl Cvičení rodičů s dětmi a rozjela jsem tady Cvičení maminek na mateřské dovolené. Děti, které začnou, ať je to tady v Sokole nebo kdekoliv sportovat, tak ten sport potom mají rády a provází je celý život.”
Přemysl Blaha, starosta TJ Sokolu Poruba: ,,Má čtyři vnoučata, které tady vodí každý den na nějaké kroužky. Dá se říct, že co odešla do důchodu, tak je tady na Sokole každý den.”

Pod vedením Šárky Budíkové vyrostla řada mladých sportovců, kteří se zapojují do dalších oddílů Sokolu nebo pokračují v aktivním sportu jinde.

Nahlásit chybu


K tématu

Trenérka Sokolu Poruba získala ocenění. V Praze jí udělili titul Trenérka roku 2024

10. dubna 2025 15:04 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Trenérka Tělocvičné jednoty Sokol Poruba Šárka Budíková získala významné ocenění. Za celoživotní dobrovolnou činnost jí Komise rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru v Praze udělila cenu Trenérka roku 2024.

Moravská Ostrava a Přívoz nabízí příspěvek na aktivity dětí přes projekt Corrency

15. srpna 2025 10:41 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Moravská Ostrava a Přívoz se zapojuje do projektu Corrency. Cílem je podpořit rodiny s dětmi a motivovat je k volnočasovým aktivitám. Obvod pro první ročník vyčlenil milion korun, který si mezi sebe rozdělí zaregistrované děti do 17 let.

Jarní prázdniny v SVČ Klíč Frýdek-Místek jsou plné her a zážitků

20. února 2025 14:14 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hledání faraonova pokladu, taneční dobrodružství i objevování Frýdku-Místku. Středisko volného času Klíč opět připravilo pro děti pestrý program na jarní prázdniny. Každý den přináší nové zážitky, soutěže a tvořivé aktivity.


Auto v kolejišti zastavilo tramvaje. DPO zařídil náhradní dopravu

Dnes 1:19, vydáno včera 19:31 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

V Ostravě skončilo další auto v kolejišti tramvají. Tentokrát u frekventované křižovatky ulic Martinovská a Opavská. Událost omezila provoz tramvají číslo 4. Dopravní podnik Ostrava zařídil náhradní dopravu.

Otužilci plavali na Žermanické přehradě Mikulášskou štafetu

Včera 13:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na Žermanické přehradě se v sobotu 6. listopadu konala tradiční Mikulášská přeplavba. Otužilci z celého regionu se rozmístili podél obou břehů a plavali postupně různě dlouhé úseky, kdy si předávali bojku.

Havířov velkolepě oslavil 70 let od založení města

Včera 10:20 | Havířov | Bára Kelnerová

Vladimír Hron, Big Band Felixe Slováčka, představení Kůň pátý element, kapela Mirai a nakonec ohňostroj. Tak takovou oslavu připravilo město k 70. výročí založení Havířova. Pozváni byli i všichni obyvatelé narození v roce 1955.

Opava-Jaktař rozsvítila dřevěný betlém: klienti Charity přidali vyřezávaného velblouda

Včera 14:45 | Opava | Yvona Fajtová

Už potřetí se v Opavě-Jaktaři slavnostně rozsvítil vyřezávaný betlém, který vyrábějí klienti a zaměstnanci Charity Opava. Letos k němu přibylo nové vyřezané zvířátko – velbloud. Betlém vznikl před třemi lety na přání místních obyvatel, kteří v městské části postrádali vánoční výzdobu.

Stavba vodovodu na ulici Na Stráni omezuje dopravu, potrvá do konce tohoto roku

Včera 13:20 | Karviná | Gabriela Stašová

V karvinském Ráji momentálně probíhá výměna vodovodního řadu. O veškerých opravách byli obyvatelé včas informováni.

Čerpali podporu určenou pro ukrajinské uprchlíky. Cizinci podvodem získali 2,8 milionu korun

5. prosince 2025 10:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Za dávky získali 2,8 milionu korun. Přitom na ně neměli nárok. Dva cizinci využili údaje několika ukrajinských žen a pobírali na ně příspěvek na bydlení. Společně se svými partnerkami peníze utráceli za dovolené a nákupy. Kriminalisté obvinili muže i jejich přítelkyně z trestného činu.

Modernizace střechy na zimním stadionu je dokončena

5. prosince 2025 10:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaná víceúčelová hala v Havířově je opět v provozu. Město představilo novou střechu, vylepšenou akustiku, moderní vzduchotechniku i osvětlení a současně oznámilo, že po sezóně plánuje výměnu chladící desky.

Glow Up University Tour zavítalo poprvé i do Karviné, studentům ukázalo možnosti vysokých škol

Včera 13:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Veletrh vysokých škol v Moravskoslezském kraji, Glow Up University Tour, se zastavila i v Karviné, aby ukázala studentům, že jít na vysokou školu má smysl a že i oni mohou nalézt svůj vysněný obor v regionu.

Pracoval na střeše a spadl z výšky sedmi metrů. Muž krvácel z hlavy a vážně si poranil nohu

5. prosince 2025 9:15 | Čeladná | Anna Břenková

Spadl z výšky okolo sedmi metrů při práci na střeše. Muž utrpěl krvácející zranění hlavy a vážně si zranil nohu. Byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Vánoční kluziště v centru Ostravy opět těší bruslaře

5. prosince 2025 14:18 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Rozsvícením stromu na Masarykově náměstí odstartovaly Ostravské Vánoce. Ty probíhají tradičně na čtyřech scénách, a jednou z neoblíbenějších je scéna vánočního kluziště.

Ostravský program Tvoříme prostor oživí Radvanice, Bartovice i Svinov

Včera 18:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava podpoří další komunitní projekty, které rozvíjejí městské prostředí a posilují sousedské vztahy. V rámci programu Tvoříme prostor město rozdělí téměř milion korun. Nové nápady oživí veřejná místa v Radvanicích, Bartovicích a ve Svinově.

Dobrovolníci pořádají Vánoční sbírku pro děti z ostravských nemocnic

Včera 17:48 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dlouhé dny v nemocnici jsou pro děti náročné, zvlášť v období Vánoc. Skupina dobrovolníků z Ostravska proto organizuje Vánoční sbírku pro děti v ostravských nemocnicích, která má dětem přinést více radosti, hry a pocit, že na ně někdo myslí. A to na základě konkrétních přání zdravotníků z jednotlivých oddělení.

Žáci ZŠ Ostravy-Jihu si vyzkoušeli, jak funguje samospráva obvodu

5. prosince 2025 12:04 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Na radnici městského obvodu Ostrava-Jih opět proběhlo simulované zastupitelstvo, které žákům místních základních škol přiblížilo fungování samosprávy. Dvoudenního programu se zúčastnila téměř padesátka dětí, zástupci vedení radnice obvodu i ostravští radní.

V Ostravě-Mariánských Horách slavnostně rozsvítili vánoční strom v kostele Panny Marie Královny

4. prosince 2025 17:32 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

V kostele Panny Marie Královny v Ostravě-Mariánských Horách se slavnostně rozsvítil vánoční strom. Tradiční akce se už podruhé konala uvnitř chrámu, který dodává předvánočnímu setkání jedinečnou atmosféru. Program odstartoval koncert dětí z místních mateřských škol a školního sboru Základní školy generála Janka.

Vítězem Naší Poruby je Hravý odpočinek na osmáku. Autor může čerpat až 5 mil. Kč

4. prosince 2025 17:14 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Participativní rozpočet Naše Poruba zná vítěze. Veřejnost mohla vybírat ze tří finálových projektů. V hlasování, do kterého se zapojil rekordní počet lidí, nakonec uspěl návrh Hravý odpočinek na osmáku.

Strážníci se s BESIPEM zaměřili na bezpečnost chodců. Rozdávali také reflexní prvky

4. prosince 2025 17:08 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Městská policie Ostrava a BESIP vyrazili společně do ulic s preventivně informační akcí. S příchodem zimy a snížené viditelnosti se v Porubě zaměřili na osvětu chodců, kteří jsou nejzranitelnějšími účastníky provozu.

Trenérka Sokolu Poruba získala ocenění. V Praze jí udělili titul Trenérka roku 2024
Vydáno 9. dubna 2025 15:49, Ostrava-Poruba, Jana Lipowská
Trenérka Tělocvičné jednoty Sokol Poruba v Ostravě Šárka Budíková získala významné ocenění. Za celoživotní dobrovolnou činnost jí komise Českého olympijského výboru udělila cenu Trenérka roku 2024.

Trenérka Sokolu Poruba Šárka Budíková se sportovní výchově dětí věnuje už 35 let. Její dlouholetý přínos nezůstal bez povšimnutí a ocenila jej i komise Českého olympijského výboru.

Přemysl Blaha, starosta TJ Sokolu Poruba: ,,My jsme se na výboru tajně domluvili a udělali jsme nominaci. Protože pracuje dlouhá léta také ve výboru.”
Šárka Budíková, oceněná trenérka TJ Sokolu Poruba: ,,Musím říct, že to byl šok, ráno jsem otevřela oči a dívám se na mail a zjistila jsem, že jsem byla pozvána do Prahy. Sešli jsme se všichni v Písecké bráně, kde byla nachystána slavnostní akce.”

Šárka Budíková začala v Sokole Poruba vést oddíl Všestrannosti. Postupem času se ale zájem dětí i rodičů rozšiřoval.

Šárka Budíková, oceněná trenérka TJ Sokolu Poruba: ,,35 let jsem tady v Sokole a vedu oddíl Všestrannosti, to je cvičení malých dětí. Minulý rok se mi povedlo, že jsem tady rozjela ještě oddíl Cvičení rodičů s dětmi a rozjela jsem tady Cvičení maminek na mateřské dovolené. Děti, které začnou, ať je to tady v Sokole nebo kdekoliv sportovat, tak ten sport potom mají rády a provází je celý život.”
Přemysl Blaha, starosta TJ Sokolu Poruba: ,,Má čtyři vnoučata, které tady vodí každý den na nějaké kroužky. Dá se říct, že co odešla do důchodu, tak je tady na Sokole každý den.”

Pod vedením Šárky Budíkové vyrostla řada mladých sportovců, kteří se zapojují do dalších oddílů Sokolu nebo pokračují v aktivním sportu jinde.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000048124/trenerka-sokolu-poruba-ziskala-oceneni-v-praze-ji-udelili-titul-trenerka-roku-2024