Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubu ovládne Festival v ulicích. Představí se více než 200 umělců ze 17 zemí světa

Ostrava-Poruba |

Porubu už brzy ovládne oblíbený Festival v ulicích. Představí se na něm více než 200 umělců ze sedmnácti zemí světa. Těšit se můžete na hudební program, akrobatické kousky i dětskou zónu. Na své si přijdou všechny generace.

Už 20. a 21. června se porubská Hlavní třída a její okolí promění díky Festivalu v ulicích v pestrou kulturní scénu pod širým nebem.

Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích: ,,Jelikož nyní probíhá stále ještě rekonstrukce oblasti Florida, tak jsme museli celý areál vymyslet trošičku jinak. Hlavní stage zůstává na Alšově náměstí. Nicméně ta druhá, která bývala na Floridě, druhá hudební scéna bude přímo před DK Poklad. A po celé té trase z Alšova náměstí až k DK Poklad bude probíhat program.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,V letošním roce Poruba už počtvrté bude hostit tento mezinárodní hvězdný festival. My jsme moc rádi, že organizátoři na pár dní dělají z Poruby opravdu světové kulturní centrum, protože přijedou opravdu lidé z různých koutů světa.”

Festival nabídne vystoupení více než dvou set umělců ze sedmnácti zemí. Těšit se můžete na taneční rytmy, hudbu, akrobaty nebo kouzelníky.

Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích: ,,Součástí festivalu jsou již tradičně právě buskeři. Ráda říkám, že busker není ten, který se zoufale snaží něco předvést na chodníku, ale naopak jsou to mistři svých oborů. Mohu zmínit například One Two Many show z Maďarska, kteří předvedou svou fireshow, mohu zmínit akrobatického mága, komika El Corteho, který k nám přijede až z Chile.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,Myslím si, že velmi pěkné části programu je vždy cimbálkova, která je na Alšově náměstí vždy oblíbená, ale třeba i Tančírna, která je taková netradiční.”

Festival myslí i na nejmenší. V parku u Domu kultury Poklad bude připravena dětská zóna se spoustou her, soutěží a atrakcí. Festival si vyžádá také dopravní omezení.

Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Já bych chtěl všechny Porubany požádat, aby vyšli vstříc Festivalu v ulicích, aby nám pomohli s vyparkováním svých vozidel.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,Více se budou využívat parky kolem Pokladu. Lidé budou informováni letáčky do schránek a i výlepy na vchodech v tom perimetru, kterých se to týká a budeme to dělat ve dvou vlnách. Máme připravené odstavné parkovací plochy, ať je to parkovací plocha u Auly VŠB nebo na Hlavní třídě.”

Součástí Festivalu v ulicích je i hudební přehlídka Czech Music Crossroads, která se uskuteční v Domě kultury Poklad od 19. června. Všechny informace k festivalu v ulicích najdete na webových stránkách artandlifeostrava.cz.

Nahlásit chybu


K tématu

Festival v ulicích má výjimku z vyhlášky o nočním klidu. Uskuteční se 26. a 27. června

26. března 2026 17:26 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava letos udělila výjimku ze zákona o rušení nočního klidu celkem 42 akcím, které tak mohou probíhat i v pozdějších večerních hodinách. Oproti loňsku jde o mírný pokles. V Porubě se jedná o oblíbený Festival v ulicích.

Poruba přivítá 26. a 27. června Festival v ulicích. Hlavní třídu zaplní přes 200 umělců

18. června 2026 16:55 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba přivítá největší kulturní akci roku - Festival v ulicích. Už 26. a 27. června Hlavní třídu a přilehlé dvory zaplní více než 200 umělců z 16ti zemí světa.

Sdílko se po dvou letech vrací do Poruby. Uskuteční se od 12. do 26. května

29. ledna 2026 17:51 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Do Poruby se už pošesté vrací oblíbená pop-up expozice Sdílko. Nabídne prostor k prezentaci kreativním tvůrcům, lokálním výrobcům i začínajícím podnikatelům z celého kraje.


Radnice reaguje na kritiku kvůli úpravám před obytnými domy v Prostřední Suché

Včera 13:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Chceme mít pěkné posezení před domy, i herní prvky pro děti, záhony. Co na tom magistrátu vadí a proč to máme odstranit? Tak to nyní řeší lidé v Prostřední Suché. Situaci se snažil vysvětlit v rozhovoru náměstek primátorky Bohuslav Niemiec.

Dva řidiči zablokovali záchranářskou uličku a zdrželi sanitku při nehodě u Hladkých Životic

Včera 13:46 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Dva řidiči na dálnici D1 u Hladkých Životic vážně zkomplikovali práci záchranářům. Místo ohleduplnosti zneužili záchranářskou uličku k předjíždění kolony. Svým manévrem zablokovali cestu sanitce mířící k nehodě. Případ teď řeší policie a hříšníkům hrozí pokuta až pět tisíc korun.

Oba české hokejbalové týmy získaly stříbro na mistrovství světa, ženy i muže porazili Američané

12 zemí a přes 400 špičkových sportovců. V neděli skončilo Mistrovství světa mužů a žen v hokejbale, které se letos konalo v Ostravě. Do finále se podařilo probojovat oběma českým týmům. Na Spojené státy ale nakonec nestačily a z turnaje si odnášejí stříbro.

120 kolapsů způsobené horkem za jediný den. Záchranáři byli v pondělí rekordně vytíženi

Včera 8:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Závratě, dehydratace a celkový kolaps. Záchranáři v moravskoslezském kraji vyjížděli v pondělí ke skoro 120 pacientům, na kterých se podepsalo tropické počasí. Nejvíce zásahů bylo v Ostravě. Záchranáři za jediný den zaznamenali více než 500 událostí a operátoři tísňových linek museli zvládnout přes 800 telefonátů.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

Včera 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Divoká honička skončila v příkopu. Řidič se zákazem řízení ujížděl z Orlové do Ostravy až 150 km/h

Včera 10:50 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Noční směna moravskoslezských policistů se změnila v dramatickou honičku. 29letý muž, který měl zákaz řízení, se snažil hlídce ujet z Orlové do Ostravy rychlostí až 150 km/h. Bezohledná jízda skončila v příkopu, kde se auto převrátilo na bok.

Zahrada mateřinky inspiruje a zásobuje kuchyni

Včera 12:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Mateřská škola Máj slavnostně otevřela Jedlou zahradu. Slouží jako prostor pro vzdělávání a inspiraci, a také zásobuje kuchyni mateřinky čerstvými potravinami.

Vítkovičtí rybáři poprvé získali pohár starostů

Pohár pro vítěze rybářského souboje městských obvodů Vítkovic a Nové Vsi poprvé získali rybáři z Vítkovic. Své soupeře v délce nachytaných ryb porazili o více než dva metry.

Den historie v Havířově přenesl návštěvníky do časů krále Artuše

Včera 8:04 | Havířov | Bára Kelnerová

Legendy o králi Artušovi letos ožily přímo v centru Havířova. Den historie a barev pro všechny nabídl celodenní program plný rytířských soubojů, jezdeckých turnajů, historických řemesel i zábavy pro děti. Tečkou za akcí byla po setmění efektní ohnivá show.

Při požárním útoku museli hasiči v Palkovicích běžet zčásti po sjezdovce

Včera 8:44 | Palkovice | Libor Běčák

Do Palkovic se po roce opět sjely týmy dobrovolných hasičů, aby tam bojovaly o body v Netradiční lize v požárním útoku.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Zoo Ostrava plánuje nový domov pro lvy a levharty. Pomoci může i veřejnost

Ostravská zoologická zahrada se chystá na další obří projekt ve své historii. Současný pavilon pro velké kočkovité šelmy totiž pochází ze šedesátých let a je už dávno za hranici životnosti. Vedení zoo proto představilo záměr na stavbu moderního a prostorného pavilonu. Na nákladnou přípravu projektu zahrada spouští veřejnou sbírku.

School Games 2026 vyvrcholily finálem, kde si zasportovalo na 5 tisíc dětí

Včera 14:03 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Letos již potřetí žáky základních škol obvodu Ostrava-Jih ale také polského města Wodzisław Śląski rozpohybovala největší sportovní akce s názvem School Games. Třetí ročník s sebou přinesl novinky a opět se o něco rozrostl.

2 nová zařízení pro seniory vzniknou na ulicích Provaznická a Mjr. Nováka v Ostravě-Jihu

Včera 10:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Finále School Games zakončilo školní rok. V Ostravě-Jihu se shromáždilo na 5 tisíc dětí

Včera 9:03 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Letos již potřetí žáky základních škol obvodu Ostrava-Jih ale také polského města Wodzisław Śląski rozpohybovala největší sportovní akce s názvem School Games. Třetí ročník s sebou přinesl novinky a opět se o něco rozrostl.

Komenského sady zdobí nová socha. Umělecké dílo Řeč očí láká kolemjdoucí

29. června 2026 20:48 | Ostrava-město | Anna Břenková

Obyvatelé i návštěvníci Ostravy mají v těchto dnech o důvod víc k procházce centrem města. V oblíbených Komenského sadech totiž vyrostla nepřehlédnutelná umělecká instalace. Socha s názvem Řeč očí má za cíl přimět kolemjdoucí, aby se v každodenním shonu na chvíli zastavili.

Ostrava finančně podpoří psychické zdraví školáků i sociální služby

29. června 2026 19:21 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava podpoří více než milionem a půl korun prevenci ve školách i oblast sociálních služeb. Většina peněz zamíří do tříd na programy pro posílení psychického zdraví dětí. Zbývající finance pomohou zajistit chod nocleháren a poraden pro lidi v nouzi.

Porubu ovládne Festival v ulicích. Představí se více než 200 umělců ze 17 zemí světa
Vydáno 12. června 2025 17:45, Ostrava-Poruba, Jana Lipowská
Porubu už brzy ovládne oblíbený Festival v ulicích. Představí se na něm více než 200 umělců ze sedmnácti zemí světa. Těšit se můžete na hudební program, akrobatické kousky i dětskou zónu. Na své si přijdou všechny generace.

Už 20. a 21. června se porubská Hlavní třída a její okolí promění díky Festivalu v ulicích v pestrou kulturní scénu pod širým nebem.

Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích: ,,Jelikož nyní probíhá stále ještě rekonstrukce oblasti Florida, tak jsme museli celý areál vymyslet trošičku jinak. Hlavní stage zůstává na Alšově náměstí. Nicméně ta druhá, která bývala na Floridě, druhá hudební scéna bude přímo před DK Poklad. A po celé té trase z Alšova náměstí až k DK Poklad bude probíhat program.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,V letošním roce Poruba už počtvrté bude hostit tento mezinárodní hvězdný festival. My jsme moc rádi, že organizátoři na pár dní dělají z Poruby opravdu světové kulturní centrum, protože přijedou opravdu lidé z různých koutů světa.”

Festival nabídne vystoupení více než dvou set umělců ze sedmnácti zemí. Těšit se můžete na taneční rytmy, hudbu, akrobaty nebo kouzelníky.

Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích: ,,Součástí festivalu jsou již tradičně právě buskeři. Ráda říkám, že busker není ten, který se zoufale snaží něco předvést na chodníku, ale naopak jsou to mistři svých oborů. Mohu zmínit například One Two Many show z Maďarska, kteří předvedou svou fireshow, mohu zmínit akrobatického mága, komika El Corteho, který k nám přijede až z Chile.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,Myslím si, že velmi pěkné části programu je vždy cimbálkova, která je na Alšově náměstí vždy oblíbená, ale třeba i Tančírna, která je taková netradiční.”

Festival myslí i na nejmenší. V parku u Domu kultury Poklad bude připravena dětská zóna se spoustou her, soutěží a atrakcí. Festival si vyžádá také dopravní omezení.

Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Já bych chtěl všechny Porubany požádat, aby vyšli vstříc Festivalu v ulicích, aby nám pomohli s vyparkováním svých vozidel.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,Více se budou využívat parky kolem Pokladu. Lidé budou informováni letáčky do schránek a i výlepy na vchodech v tom perimetru, kterých se to týká a budeme to dělat ve dvou vlnách. Máme připravené odstavné parkovací plochy, ať je to parkovací plocha u Auly VŠB nebo na Hlavní třídě.”

Součástí Festivalu v ulicích je i hudební přehlídka Czech Music Crossroads, která se uskuteční v Domě kultury Poklad od 19. června. Všechny informace k festivalu v ulicích najdete na webových stránkách artandlifeostrava.cz.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000049199/porubu-ovladne-festival-v-ulicich-predstavi-se-vice-nez-200-umelcu-ze-17-zemi-sveta