Sportovní hry seniorů se uskutečnily během jednoho týdne na porubských sportovištích a v centrech volného času. Účastníci starší 60 let změřili síly v pěti disciplínách: ve stolním tenise, tenise, plavání, šipkách a bowlingu.
Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: "V centru volného času na Vietnamské ulici probíhá stolní tenis, což je jedna z nejoblíbenějších disciplín. Máme letos přihlášeno 73 seniorů, což je moc pěkný počet."
účastníci Sportovních her seniorů: "Já jsem se jenom zapojil do ping pongu, protože na tenis jsem trošku pomalejší, šipky neumím a plavání to jen nadnáší."
"Když to jde a čas mi dovolí, tak se zúčastňuji pravidelně. Dostanu se do kontaktu s lidmi, potkávám tady staré známé, kamarády."
Kateřina Lošáková, kulturní referentka, MOb Ostrava-Poruba: "Těšíme se z toho, že kromě účastníků, kteří se k nám hlásí pravidelně a vracejí se, tak se letos přihlásili i noví účastníci."
Výherci si na slavnostním vyhlášení převzali ocenění. Dva nejlepší z každé disciplíny postupují dále na Mezinárodní sportovní hry seniorů. Výjimkou je tenis, z této disciplíny postupuje pouze vítěz.
Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: "Pořadatelství Mezinárodních sportovních her letos vychází na maďarskou Budapešť. Koluje mezi jednotlivými účastníky. V loňském roce jsme byli pořadateli my a dalším účastníkem jsou slovenské Košice."
Mezinárodní sportovní hry seniorů se v Budapešti uskuteční od 8. do 10. července.