Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Mezi priority městského obvodu v tomto ohledu tedy patří nejenom proměna veřejných prostranství. Nebo péče o životní prostředí, ale především zapojování občanů do rozhodování o tom, jak prostředí kolem nich bude vypadat, a to komunitní plánování právě s veřejností. Městský obvod tak dlouhodobě organizuje například veřejná setkání s občany obvodu, kde mohou připomínkovat aktuální projekty i dění kolem nich. Zároveň provádí různá dotazníková šetření nebo umožňuje lidem vyjadřovat se k jednotlivým investičním záměrům."
Obvod veřejnost zapojil také do společných úklidových akcí. Spolupracuje se spolkem Pestré vrstvy na projektech Strom hrdina a obnovení Hornické pekárny. Podporuje neziskové organizace. Řadu projektů také připravuje s Městským ateliérem prostorového plánování a architektury.
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "V Místní agendě 21 jsme se před dvěma lety zařadili do kategorie C se třemi hvězdičkami, čímž jsme mezi šestnácti nejlepšími obcemi v rámci Místní agendy 21."
V rámci Moravskoslezského kraje byl doposud ve své kategorii jedinou obcí. Letos se připojily Bolatice a Ostrava-Poruba.
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Místní agenda 21 nám poskytuje především zpětnou odezvu na naši práci. A zároveň motivuje k tomu, abychom při naší práci využívali právě principy udržitelného rozvoje a chovali se odpovědně k prostředí kolem nás."
Výstupy v rámci Místní agendy 21 slouží jako podklad pro zpracování nového strategického plánu obvodu. Ten bude doplněn dotazníkovým šetřením mezi obyvateli, které bude probíhat v následujících měsících.