Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TJ Sokol Koblov pokračuje v úspěšné sezóně a čeká na postup do I.A třídy

Třináct zápasů, dvanáct výher, jedna remíza – tak vypadala podzimní část sezóny pro koblovské fotbalové mužstvo, které je tak momentálně ve vedení I.B třídy. Že jsou hráči dobře připravení i na jarní část ligy předvedli hned na prvním letošním ostrém zápase.

Fotbalisté Sokola Koblov pokračují v sérii vítězství i v zimní lize. První zápas Poháru mužů Městského fotbalového svazu odehráli poslední lednovou sobotu s Vřesinou a hravě nad ní zvítězili 4:1.

Michal Drastich, zástupce kapitána TJ Sokol Koblov: „Dnešní zápas jsme nakonec zvládli celkem jednoznačně. Vyhráli jsme 4:1 s tím, že první poločas byl celkem vyrovnaný a bylo to nahoru dolů. Soupeř nás napresoval, takže jsme s tím měli trochu potíže, ale o poločase jsme si řekli, co chceme hrát, a myslím si, že ve druhém poločase už to bylo jednoznačné z naší strany a zaslouženě jsme vyhráli.“
Vilém Procházka, skalní fanoušek TJ Sokol Koblov: „Jednoznačné vítězství koblovských hráčů! Myslím si, že akce střídala akci a druhý poločas byl pochopitelně lepší. Zápas se mi moc líbil.“

Líbivé zápasy odehráli koblovští fotbalisté už v podzimní části sezóny. Tu ukončili dvanácti výhrami a vedoucí pozicí v tabulce I.B třídy. V zápasech se přitom museli obejít bez jednoho z útočníků.

David Zbořil, útočník TJ Sokol Koblov: „Bohužel jsem od prvního zápasu na podzim zraněný, takže jsem se na kluky musel jenom dívat. Strašně mi to rvalo nohy, ale kluci to zvládali dobře, celý podzim vlastně neprohráli, takže já to hodnotím všechno jenom pozitivně.“
Vilém Procházka, skalní fanoušek TJ Sokol Koblov: „Chybí nám útočník David Zbořil, který je dynamický a energický hráč. Máme ale zastoupení, další útočníky, a vyvíjí se to pro nás dobře. Chceme postoupit do té I.A třídy, a pak se uvidí.“
David Zbořil, útočník TJ Sokol Koblov: „Já doufám, že za měsíc už bych teoreticky mohl trénovat naplno. Zatím se jenom protahuju, dělám nějaké cviky, běhám na páse, ale doufám, že za ten měsíc už budu s kluky běhat na hřišti.“

David Zbořil by tak mohl pomoct týmu k dalšímu postupu. Aktuálně koblovské mužstvo vede o 11 bodů a je prý připravené na další výhry.

Lukáš Kaleta, předseda a trenér TJ Sokol Koblov: „Jarní část jsme vlastně zahájili už v prvním lednovém týdnu. Pak jsme jeli na soustředění do Ústí nad Orlicí, kde jsme měli i přípravný zápas. Dnešním zápasem vlastně pokračujeme dál v přípravě na jarní část. Nesháníme teď sice žádné posily, ale do budoucna bychom chtěli do Koblova ještě někoho přilákat. Jinak si myslím, že tým máme dobře poskládaný, a věřím, že ten náskok, co máme, udržíme.“
Vilém Procházka, skalní fanoušek TJ Sokol Koblov: „My jsme vlastně neprohráli jediný zápas, jen jsme zbytečně ztratili dva body v Hrabové. Vedeme ale s jedenáctibodovým náskokem. Ještě hrají dohrávku Petřkovice s Věřňovicemi, takže by to mohlo být relativně o osm bodů. Teď budeme čekat na zápasy, co bude, a jak se to vyvine teď na jaře.“

Další zápas poháru čeká Koblov už v neděli 2. února. V březnu by se pak měl v lize utkat s Hatí.

Nahlásit chybu


K tématu

Slezskoostravský Sokol Koblov oslavil 100 let, na programu bylo několik utkání i udílení cen

Slezskoostravský Sokol Koblov oslavil o víkendu významné jubileum. Tělovýchovná jednota funguje v Koblově už rovných sto let. Součástí víkendových oslav bylo hned několik utkání v různých sportech, udílení cen, ale i večerní překvapení.

Zápas FC Heřmanice Slezská zahájil ve Slezské Ostravě jarní část fotbalové sezóny

Jarní část fotbalové sezóny zahájilo 17. kolo Krajského přeboru mužů. První zápas ve Slezské Ostravě spolu odehrály 16. března Heřmanice s Pustou Polomí a Polom byla pro slezskoostravský tým těžkým soupeřem.

Slezskoostravské Bazaly hostily trenérskou konferenci, přednášel i trenér španělského FC Sevilla

Na Bazalech proběhla další trenérská konference – ojedinělá akce určená jak trenérům, tak i fotbalovým nadšencům. Své zkušenosti zde letos předávali jak reprezentační trenéři, tak i šéftrenér mládeže FC Sevilla, José Ramón Collado.


Soud potrestal anonyma za hrozby bombou školám v Havířově, Orlové a Petrovicích

Studenti havířovského gymnázia mohli na vlastní oči u okresního soudu sledovat hlavní líčení s 24letým mladíkem, který loni v září vyhrožoval několika školám bombovým útokem.

Správě železnic se podařilo stabilizovat ujíždějící svah

Vlaková doprava mezi Havířov a Českým Těšínem musela být kvůli nestabilnímu svahu v neděli zastavena. Správa železnic problém vyřešila. Práce na modernizaci probíhají podle harmonogramu.

Přestavba bývalého hotelu Centrum ve Frýdku-Místku začíná, nabídne až 90 bytů

Začíná přestavba bývalého hotelu Centrum ve Frýdku-Místku. V budově vznikne nejen sídlo společnosti Distep, ale především až 90 nových nájemních bytů pod správou města.

Karvinský fotograf Marek Běhan se ve své první tematické výstavě zaměřil na lékařství

10. března 2025 15:27 | Karviná | Gabriela Stašová | Regionální zprávy POLAR

Karvinský fotograf Marek Běhan je známý především svou prací, na které zachycuje město a jeho proměny a aktuální dění. Poprvé se uskutečnila výstava jeho fotografií z nemocničního prostředí, kde je v rámci svého civilního povolání jako doma. Vernisáž výstavy navštívili lidé z veřejnosti, ale i z dokumentované nemocnice v Karviné-Ráji.

Rodný dům Františka Palackého v Hodslavicích přibližuje kořeny Otce národa

10. března 2025 11:08 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Na cestě z Nového Jičína do Valašského Meziříčí leží obec Hodslavice, která proslula svým rodákem – jedním z největších českých literátů, historiků, filozofů a učitelů národa. Řeč je o Františku Palackém, kterému obec věnovala stálou expozici v jeho rodném domě.

Stavba chodníku v ulici Mezidolí je díky dobrému počasí v předstihu

Díky příznivým klimatickým podmínkám, které panovaly téměř po celou zimu, stavba chodníku v ulici Mezidolí značně pokročila. Stavba počítá i s rozšířením komunikace a s odvodněním.

Čistírna odpadních vod už zase plně funguje. Zprovozněna byla i biologická část procesu

10. března 2025 9:22 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ústřední čistírna odpadních vod v Ostravě-Přívoze už zase naplno pracuje. Po povodních se v rekordním čase podařilo opravit nejprve mechanické čištění a nyní začala fungovat i biologická část procesu, která byla závislá do značné míry i na počasí.

Záchranná akce u Vítkova: opilí muži lezli na telekomunikační vysílač, jeden z nich spadl

10. března 2025 9:54 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranáři, hasiči a policisté zasahovali v neděli po půlnoci u vážně zraněného muže, který spadl na telekomunikačním stožáru u Klokočova na Opavsku. Na místo vyrazil lékařský tým z Vítkova a k nočnímu zásahu vzlétl také záchranářský vrtulník z Ostravy.

Demografická prognóza Ostravy-Jihu do roku 2040 není pozitivní

10. března 2025 11:10 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2040 bude mít Ostrava-Jih podle demografické prognózy už jen 88 tisíc obyvatel. To je o 11 a půl tisíce méně než dnes. Pokles se dotkne především ekonomicky aktivních lidí a dětí, což výrazně ovlivní trh práce, školství a městské služby.

ADRA otevřela ve Frýdku-Místku nový charitativní obchod

Dobrovolnická organizace ADRA otevřela ve Frýdku-Místku nový charitativní obchod. Lidé zde mohou nakoupit oblečení z druhé ruky a zároveň podpořit dobročinné aktivity. Obchod navazuje na dlouholetou činnost organizace v oblasti pomoci potřebným a lidé ho najdou v Místku.

DK Poklad v Porubě ovládl již 4. ročník seniorského bálu. Poprvé vystoupil zahraniční host

Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě zaplnili senioři. Nenechali si totiž ujít Seniorský bál, který opět lákal na pestrý program. Hvězdou letošního ročníku byl poprvé zahraniční zpěvák.

Zlatá Tretra přilákala opět řadu světových hvězd. Atletický mítink je velmi populární

64. ročník Zlaté tretry Ostrava se uskuteční 24. června a pořadatelé letos chystají rozšíření programu. Už desítky let patří ostravský mítink k top soutěžím světové atletiky a i letos se představí řada špičkových atletů.

Stará Bělá má nové kulturní centrum. Vzniklo rekonstrukcí bývalého hotelu Zlatý jelen

Skvělým příkladem pro ostatní města a obce může být příběh historického hotelu Zlatý jelen v Ostravě-Staré Bělé. Vedení městského obvodu se nesmířilo s chátrající budovou v centru a rozhodlo se ji odkoupit a nechat opravit. Vše se povedlo a Bělá tak má nové kulturní centrum.

Zábřežská knihovna má nové sídlo na ulici Čujkovova

Březen – měsíc čtenářů je celostátní akce podporující a propagující četbu. V Ostravě-Jihu ji mohou čtenáři oslavit návštěvou nového sídla pobočky zábřežské knihovny. Ta se nyní konečně přestěhovala z ulice Gurtějevové na Čujkovovou.

V Mariánských Horách přibudou parkovací místa. Zlepší se i dopravní situace u ZŠ Gen. Janka

V Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách přibudou nová parkovací místa. Desítky míst vzniknou mimo jiné kolem výměníkové stanice u ZŠ Gen. Janka, kde vnikne i nová cesta.

Budoucí prvňáčci si na ZŠ Bohumínské poprvé vyzkoušeli školní lavice

Jazyková hnízda – tak se jmenovalo první setkání budoucích prvňáčků se školními lavicemi. V rámci Školy nanečisto si jej pro děti připravila základní škola Bohumínská a předškoláci se tu naučili taky pár anglických slovíček.

TJ Sokol Koblov pokračuje v úspěšné sezóně a čeká na postup do I.A třídy
Vydáno 31. ledna 2025 14:00, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Třináct zápasů, dvanáct výher, jedna remíza – tak vypadala podzimní část sezóny pro koblovské fotbalové mužstvo, které je tak momentálně ve vedení I.B třídy. Že jsou hráči dobře připravení i na jarní část ligy předvedli hned na prvním letošním ostrém zápase.

Fotbalisté Sokola Koblov pokračují v sérii vítězství i v zimní lize. První zápas Poháru mužů Městského fotbalového svazu odehráli poslední lednovou sobotu s Vřesinou a hravě nad ní zvítězili 4:1.

Michal Drastich, zástupce kapitána TJ Sokol Koblov: „Dnešní zápas jsme nakonec zvládli celkem jednoznačně. Vyhráli jsme 4:1 s tím, že první poločas byl celkem vyrovnaný a bylo to nahoru dolů. Soupeř nás napresoval, takže jsme s tím měli trochu potíže, ale o poločase jsme si řekli, co chceme hrát, a myslím si, že ve druhém poločase už to bylo jednoznačné z naší strany a zaslouženě jsme vyhráli.“
Vilém Procházka, skalní fanoušek TJ Sokol Koblov: „Jednoznačné vítězství koblovských hráčů! Myslím si, že akce střídala akci a druhý poločas byl pochopitelně lepší. Zápas se mi moc líbil.“

Líbivé zápasy odehráli koblovští fotbalisté už v podzimní části sezóny. Tu ukončili dvanácti výhrami a vedoucí pozicí v tabulce I.B třídy. V zápasech se přitom museli obejít bez jednoho z útočníků.

David Zbořil, útočník TJ Sokol Koblov: „Bohužel jsem od prvního zápasu na podzim zraněný, takže jsem se na kluky musel jenom dívat. Strašně mi to rvalo nohy, ale kluci to zvládali dobře, celý podzim vlastně neprohráli, takže já to hodnotím všechno jenom pozitivně.“
Vilém Procházka, skalní fanoušek TJ Sokol Koblov: „Chybí nám útočník David Zbořil, který je dynamický a energický hráč. Máme ale zastoupení, další útočníky, a vyvíjí se to pro nás dobře. Chceme postoupit do té I.A třídy, a pak se uvidí.“
David Zbořil, útočník TJ Sokol Koblov: „Já doufám, že za měsíc už bych teoreticky mohl trénovat naplno. Zatím se jenom protahuju, dělám nějaké cviky, běhám na páse, ale doufám, že za ten měsíc už budu s kluky běhat na hřišti.“

David Zbořil by tak mohl pomoct týmu k dalšímu postupu. Aktuálně koblovské mužstvo vede o 11 bodů a je prý připravené na další výhry.

Lukáš Kaleta, předseda a trenér TJ Sokol Koblov: „Jarní část jsme vlastně zahájili už v prvním lednovém týdnu. Pak jsme jeli na soustředění do Ústí nad Orlicí, kde jsme měli i přípravný zápas. Dnešním zápasem vlastně pokračujeme dál v přípravě na jarní část. Nesháníme teď sice žádné posily, ale do budoucna bychom chtěli do Koblova ještě někoho přilákat. Jinak si myslím, že tým máme dobře poskládaný, a věřím, že ten náskok, co máme, udržíme.“
Vilém Procházka, skalní fanoušek TJ Sokol Koblov: „My jsme vlastně neprohráli jediný zápas, jen jsme zbytečně ztratili dva body v Hrabové. Vedeme ale s jedenáctibodovým náskokem. Ještě hrají dohrávku Petřkovice s Věřňovicemi, takže by to mohlo být relativně o osm bodů. Teď budeme čekat na zápasy, co bude, a jak se to vyvine teď na jaře.“

Další zápas poháru čeká Koblov už v neděli 2. února. V březnu by se pak měl v lize utkat s Hatí.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000047113/tj-sokol-koblov-pokracuje-v-uspesne-sezone-a-ceka-na-postup-do-ia-tridy