Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava má novou místostarostku, bývalý místostarosta se stal ředitelem krematoria

Ostrava-Slezská Ostrava |

Městský obvod Slezská Ostrava má novou místostarostku. Stala se jí Kateřina Krenželoková, která ve funkci nahradila dosavadního místostarostu Jiřího Stocha. Ten uspěl ve výběrovém řízení na ředitele ostravského krematoria.

Únorové zasedání zastupitelstva obvodu přineslo velké změny v personálním složení slezskoostravské radnice. Radní Dagmar Macháčková se vzdala resortu sociálních věcí a Jiří Stoch svého postu místostarosty. Na jeho místo byla nově zvolena Kateřina Krenželoková. V gesci bude mít odbor sociálních věcí a hospodářské správy.

Kateřina Krenželoková (ANO), nová místostarostka Slezské Ostravy: „V sociálních službách mám mnoho zkušeností, hlavně tady v rámci našeho městského obvodu, kde jsem působila jak na odboru sociálních věcí, tak následně i v sociálních službách. Moje poslední pozice byla vedoucí domova pro seniory v Ostravě-Antošovicích, takže věřím, že svoje zkušenosti budu moct zúročit právě tady v našem městském obvodě.“
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „Zvolením paní místo starostky Krenželokové nám došlo k zajímavé situaci, kdy ženy získaly ve slezskoostravské radě většinu, je jich 6 z celkového počtu 11 radních. Pokořili jsme tak další metu, protože po volbách měly ženy většinu ve slezskoostravském zastupitelstvu, a já jsem rád, že u nás na Slezské máme takovéto zastoupení žen, a věřím, že budeme inspirací nejen pro radnice v našem okolí.“

Nová místostarostka se momentálně seznamuje se svěřenými úseky. Podle jejích slov ale fungují velmi dobře.

Kateřina Krenželoková (ANO), nová místostarostka Slezské Ostravy: „Tím, že předávám i pozici vedoucího pracovníka v rámci domova pro seniory nové kolegyni, to zabydlení ještě není úplně v závěru. Některé dny jsem zde na radnici a spíš tu tak rozkoukávám, seznamuju se se zaměstnanci, a zároveň právě na domově v Antošovicích předávám veškeré podklady nové kolegyni.“

S novou pozicí se seznamuje taky bývalý místostarosta Jiří Stoch, který uspěl ve výběrovém řízení na ředitele Krematoria Ostrava.

Jiří Stoch (ANO), člen představenstva Krematoria Ostrava: „První dojmy byly velice dobré, jelikož jsem zjistil, že kolektiv je zapracovaný, zaměstnanci a zaměstnankyně pracují profesionálně, krematorium funguje na velmi dobré úrovni, nicméně i tak bych rád služby pozvednul ještě výše.“

Ve své funkci už tak nový ředitel začíná malými změnami. V příštím roce jej pak čeká dohled nad zevrubnou rekonstrukcí krematoria.

Jiří Stoch (ANO), člen představenstva Krematoria Ostrava: „Začal jsem optimalizovat vybavení, co se týká výpočetní techniky, co se týká dokumentů. Pomalu vlastně vplouvám do těch procesů, které tady v krematorium fungují, a snažím se nějakým způsobem jednat s mistry a věci zlepšovat tak, aby veřejnost vnímala krematorium jako pietní místo krásného rozloučení s jejich blízkými.“
Nahlásit chybu


K tématu

Slezská Ostrava ocenila významné osobnosti a společnosti obvodu, mezi nimi i rappera Sergeie Barracudu

27. listopadu 2025 16:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Devět osobností a 2 společnosti letos ocenilo vedení Slezské Ostravy za jejich přínos obvodu a jeho obyvatelům. Za ekonomický rozvoj tentokrát cenu získala například společnost Nová Huť, v oblasti kultury pak zabodoval známý český rapper Sergei Barracuda.

Slezskoostravská radnice bude mít moderní přístavbu, přestěhují se do ní úředníci z náměstí J. Gagarina

14. července 2025 18:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Klenot Slezské Ostravy, neorenezanční budovu radnice, doplní moderní přístavba. Sloužit bude úředníkům z budovy na náměstí Jurije Gagarina, a to už do pěti let. Nevyužitou budovu obvod následně přestaví na byty.

Tábor A JE TO! se letos přenesl do Egypta, úkolem bylo zachránit Kleopatru

15. července 2025 20:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Tábor A JE TO! se letos ze Slezské Ostravy přenesl rovnou do Egypta. V zemi pyramid byl totiž název, který mu tentokrát dali jeho pořadatelé a přizpůsobili mu veškerý program. Základnu v Hradci nad Moravicí tak ovládli egyptští bohové a vyrostla tu i skutečná pyramida.


Čtrnáctiletý chlapec se ve čtvrtek topil v řece Ostravici ve Frýdku-Místku

Včera 13:27 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

14letý chlapec spadl z jezu řeky Ostravice a začal se topit. Z vody ho vytáhli kamarádi, byl v bezvědomí. Život mu zachránil kolemjdoucí záchranář, který okamžitě zahájil masáž srdce. Po resuscitaci lékaři chlapce v kritickém stavu přepravili vrtulníkem do nemocnice. Případ nyní vyšetřují kriminalisté.

Mladý řidič přehlédl povoz, vozka se spolujezdkyní skončili těžce zranění v nemocnici

Včera 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážnými zraněními dvou lidí skončila nehoda, která se stala v pátek odpoledne na silnici mezi Bílovcem a Fulnekem. Osobní auto tam zezadu narazilo do povozu taženého koněm. Vozka a spolujezdkyně byli převezeni do ostravské fakultní nemocnice.

Do detailů vyvedené sochy z písku na Pustevnách letos zachraňují ohrožené ptáky

Včera 11:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letos na návštěvníky Pusteven čeká novinka, kdy jsou sochy z písku umístěné na novém stanovišti. přístupné jsou pohodlněji cestou kolem Libušína a Maměnky k hotelu Tanečnica.

Věznice v Heřmanicích otevřela kapli Naděje

Včera 9:38 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Místo pro ztišení, naději a nový začátek. Za zdmi heřmanické věznice vznikla nová kaple. Tento duchovní prostor má mít dobrý vliv na psychiku odsouzených i celkovou atmosféru ve věznici.

Tragická nehoda ve Stachovicích. 19letý motorkář zemřel i přes rychlou pomoc

Včera 8:29 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ve čtvrtek došlo ve Stachovicích u Fulneku k vážnému střetu motorky s osobním autem. S největší pravděpodobností motorkář nezvládl řízení a v zatáčce vjel do protisměru, kde právě jelo auto. I přes bleskový příjezd záchranářů a okamžitou pomoc svědků, 19letý motorkář na místě podlehl svým zraněním. Řidičce automobilu poskytla potřebnou psychologickou podporu povolaná interventka.

Po přívalových deštích uhynuly v řece Odře ryby, hasiči pomáhali s okysličováním vody

2. července 2026 19:59 | Ostrava-město | Anna Břenková

Po silných bouřkách uhynulo v Ostravě velké množství ryb. Příčinou byly přívalové deště, které do řeky spláchly nečistoty a drasticky snížily hladinu kyslíku. Hasiči proto na řece instalovali nornou stěnu a pomocí čerpadel se snažili vodu okysličit.

Na podzim budou i volby do Senátu. V Moravskoslezském kraji budou kandidovat osobnosti

2. července 2026 10:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letos se bude měnit třetina z 81 senátorů v Senátu Parlamentu České republiky. Své zástupce budeme volit i v některých částech Moravskoslezského kraje. První kolo proběhne dohromady s komunálními volbami 9. a 10. října.

V červenci odstartovala Centrální evidence psů

2. července 2026 9:40 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

1. července začal ostrý provoz Centrální evidence psů chovaných v Česku. Registr usnadní nalezení zatoulaného psa, bude obsahovat spolehlivé informace o zvířatech i jejich chovatelích a poslouží také k ověření, zda je pes očkován proti vzteklině.

Extrémně silné bouřky v Beskydech a desítky výjezdů hasičů v Ostravě

1. července 2026 18:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Extrémně silné přívalové deště se prohnaly ve středu odpoledne přes Beskydy. Během půl hodiny spadlo až 40 litrů na metr čtvereční. Silný vítr lámal stromy a do akce museli hasiči. Likvidovali popadané větve z cest a čerpali vodu. V Ostravě voda zatopila myší díru i podchod pod železnicí. Někteří řidiči doslova utopili svá auta.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

30. června 2026 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Festival v ulicích proměnil Porubu v jeviště pod širým nebem. Navzdory vedru dorazily tisíce lidí

2. července 2026 18:51 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Dva dny hudby, divadla, akrobacie i pouličního umění zaplnily ostravskou Porubu. Festival v ulicích přilákal navzdory tropickým teplotám tisíce návštěvníků. O ochlazení se postarali hasiči s kropícími vozy a o zábavu více než dvě stovky umělců z celého světa.

Vnitroblok v Mariánských Horách čeká nový vzhled i větší komfort pro obyvatele.

2. července 2026 18:40 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Vnitroblok mezi ulicemi 28. října, Výstavní a Fráni Šrámka prochází rozsáhlou revitalizací. Dělníci mění původní poškozenou dlažbu, opravují chodníky a upravují celý prostor tak, aby byl bezpečnější i komfortnější pro místní obyvatele.

V Ostravě se zavádí elektronické jízdní řády. První e-papery míří na zastávky

2. července 2026 15:27 | Ostrava-město | Anna Břenková

Cestování městskou hromadnou dopravou v Ostravě bude opět o něco modernější. Dopravní podnik začíná na prvních zastávkách instalovat e-papery, tedy nové elektronické jízdní řády. Tyto moderní panely nabídnou cestujícím aktuální informace o odjezdech spojů.

Prázdniny v Porubě zpestří Letní umělecká scéna. Nabídne 9 představení

2. července 2026 15:05 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba opět na prázdninové měsíce připravila Letní uměleckou scénu. Během července a srpna nabídne akce pro děti i dospělé.

Ostrava finančně podpoří bezpečnost ve městě. Přispěje 5 milionů korun na policejní auto na vážení kamionů

2. července 2026 12:11 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostravští zastupitelé schválili příspěvek pět milionů korun na nákup speciálního policejního auta s váhou. To bude kontrolovat přetížené kamiony, které ničí silnice a ohrožují lidi. Že jde o obrovský problém, potvrzují statistiky i nedávná tragická nehoda u Paskova.

Beats for Love proměnil ostravské Dolní Vítkovice v metropoli elektronické hudby

2. července 2026 9:31 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

V ostravských Dolních Vítkovicích odstartoval 12. ročník festivalu Beats for Love. Největší festival elektronické hudby ve střední Evropě letos nabídne rekordní program s více než 550 interprety na osmnácti scénách.

Slezská Ostrava má novou místostarostku, bývalý místostarosta se stal ředitelem krematoria
Vydáno 7. března 2025 15:00, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Městský obvod Slezská Ostrava má novou místostarostku. Stala se jí Kateřina Krenželoková, která ve funkci nahradila dosavadního místostarostu Jiřího Stocha. Ten uspěl ve výběrovém řízení na ředitele ostravského krematoria.

Únorové zasedání zastupitelstva obvodu přineslo velké změny v personálním složení slezskoostravské radnice. Radní Dagmar Macháčková se vzdala resortu sociálních věcí a Jiří Stoch svého postu místostarosty. Na jeho místo byla nově zvolena Kateřina Krenželoková. V gesci bude mít odbor sociálních věcí a hospodářské správy.

Kateřina Krenželoková (ANO), nová místostarostka Slezské Ostravy: „V sociálních službách mám mnoho zkušeností, hlavně tady v rámci našeho městského obvodu, kde jsem působila jak na odboru sociálních věcí, tak následně i v sociálních službách. Moje poslední pozice byla vedoucí domova pro seniory v Ostravě-Antošovicích, takže věřím, že svoje zkušenosti budu moct zúročit právě tady v našem městském obvodě.“
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „Zvolením paní místo starostky Krenželokové nám došlo k zajímavé situaci, kdy ženy získaly ve slezskoostravské radě většinu, je jich 6 z celkového počtu 11 radních. Pokořili jsme tak další metu, protože po volbách měly ženy většinu ve slezskoostravském zastupitelstvu, a já jsem rád, že u nás na Slezské máme takovéto zastoupení žen, a věřím, že budeme inspirací nejen pro radnice v našem okolí.“

Nová místostarostka se momentálně seznamuje se svěřenými úseky. Podle jejích slov ale fungují velmi dobře.

Kateřina Krenželoková (ANO), nová místostarostka Slezské Ostravy: „Tím, že předávám i pozici vedoucího pracovníka v rámci domova pro seniory nové kolegyni, to zabydlení ještě není úplně v závěru. Některé dny jsem zde na radnici a spíš tu tak rozkoukávám, seznamuju se se zaměstnanci, a zároveň právě na domově v Antošovicích předávám veškeré podklady nové kolegyni.“

S novou pozicí se seznamuje taky bývalý místostarosta Jiří Stoch, který uspěl ve výběrovém řízení na ředitele Krematoria Ostrava.

Jiří Stoch (ANO), člen představenstva Krematoria Ostrava: „První dojmy byly velice dobré, jelikož jsem zjistil, že kolektiv je zapracovaný, zaměstnanci a zaměstnankyně pracují profesionálně, krematorium funguje na velmi dobré úrovni, nicméně i tak bych rád služby pozvednul ještě výše.“

Ve své funkci už tak nový ředitel začíná malými změnami. V příštím roce jej pak čeká dohled nad zevrubnou rekonstrukcí krematoria.

Jiří Stoch (ANO), člen představenstva Krematoria Ostrava: „Začal jsem optimalizovat vybavení, co se týká výpočetní techniky, co se týká dokumentů. Pomalu vlastně vplouvám do těch procesů, které tady v krematorium fungují, a snažím se nějakým způsobem jednat s mistry a věci zlepšovat tak, aby veřejnost vnímala krematorium jako pietní místo krásného rozloučení s jejich blízkými.“
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000047663/slezska-ostrava-ma-novou-mistostarostku-byvaly-mistostarosta-se-stal-reditelem-krematoria