Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Slezské Ostravě se rozzářila i tramvajová kavárna, otevřená bude i mezi svátky

Ostrava-Slezská Ostrava |

Ve Slezské Ostravě se letos kromě výzdoby ulic v adventním čase podruhé rozsvítila taky tramvajová zastávka v Kunčičkách. Návštěvníky tu čekala káva, ale taky punč a další dobroty, a hlavně příjemná vánoční atmosféra.

Vyřazená tramvaj před kostelem v Kunčicích stále více a častěji láká k posezení u kávy nebo čokolády. Momentálně navíc slaví výročí. Poprvé totiž byla veřejnosti ještě neoficiálně otevřená právě o loňských Vánocích.

Dariusz Sputo, farář, spoluautor projektu Café Tramvaj: "My jsme vstoupili do druhé etapy adventní doby a Jan Křtitel, bratranec Pána Ježíše, řekl: Připravte cestu Páně a vyrovnejte stezky. Tak jsme to připravili. Ano, a těšíme se, protože další neděle je radostná, Gaudete. Ještě máme svatý rok a je možno získat odpustky, takže kdo by prošel tramvajovou bránou, tak získá kávové odpustky a cappuccinové odpustky. Každopádně atmosféra v tramvaji je úžasná. Voní to tam a myslím, že se tam zpívá."

Poslechnout si koledy, prohlédnout vánočně vyzdobenou tramvaj a posedět uvnitř netradičně umístěného dopravního prostředku si druhou adventní neděli přišli nejen občané Slezské Ostravy, ale i dalších obvodů.

Co říkáte na využití tramvaje?

anketa, návštěvníci Café Tramvaj: "Pěkná atmosféra, můžeme si tady kreslit, svíčky tady svítí, voní to tady, prodává se tady cappuccino, je to super."
anketa, návštěvníci Café Tramvaj: "Je to tu okouzlující. Jsme rádi, že máme něco na občerstvení, že nás to zahřeje, a kdo ví, kdo nás dostane domů."

Co říkáte na nápad takto otevřít tramvaj?

anketa, návštěvníci Café Tramvaj: "Vynikající nápad, vynikající. Pan farář je velice akční, je to nádherné všechno, vynikající atmosféra, krásné, nádherné. Počasí vyšlo. Podívejte se, kolik je tady spokojených lidí."
Dariusz Sputo, farář, spoluautor projektu Café Tramvaj: "Pokračování máme na půlnoční, to je 24. v deset hodin večer. Tramvaj bude otevřená a budete si to moci také vychutnat, vyfotit a také získat Betlémské světlo, které zavítá k nám do Kunčiček 21. Je možnost vyzvednout jej v tramvaji nebo tady u Panny Marie Lurdské ve zvoničce."

Café Tramvaj bude otevřené po bohoslužbách o Vánocích i mezi svátky a Silvestrem. Další akce čekají tramvaj i v příštím roce.

Dariusz Sputo, farář, spoluautor projektu Café Tramvaj: "Máme domluveno pár krásných skupin, které obohatí to místo svým vystoupením, zpěvem, nějakým textem z knih. No a pak k tomu ještě přichází, že každý z vás, kdo nás teď slyší a chtěl by vystoupit u tramvaje, má možnost přijít a prostě, jak z toho pořadu Hledá se tramvajový supertalent."

V rámci programu Tvoříme prostor vznikne u tramvaje také malé letní kino? Program všech akcí najdou zájemci na webu nebo sociálních sítích Café Tramvaj.

Nahlásit chybu


K tématu

Tvoříme prostor podpoří tramvajovou kavárnu v Kunčičkách, vznikne tu i letní kino

8. října 2025 11:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Tramvajová kavárna před kostelem svatého Antonína v Kunčičkách láká k posezení místní i přespolní. V příštím roce se navíc areál v jejím okolí rozroste o další mobiliář a doplní jej i dětský koutek nebo promítací plátno. Program Tvoříme prostor přispěje na projekt dvěma sty tisíci korun.

Fajna zastávka v Kunčičkách je oblíbená, získala podporu od města Ostrava

26. září 2025 19:39 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava má Fajnou zastávku. Z vyřazené tramvaje se stala příležitostná kavárna a kolem ní komunitní prostor před kostelem sv. Antonína z Padovy v Kunčičkách. Projekt je velmi oblíbený a město Ostrava ho nyní podpoří částkou 200 tisíc korun, aby se dále rozvíjel. Nabídne tak terasu s posezením, malé pódium, ohniště i prostor pro hry dětí. Vznikne i zázemí pro setkávání obyvatel i návštěvníků této části města.

Dožínky čtyř národů oslavily plnoletost zpěvem, tancem i dobročinnou aktivitou

1. října 2025 12:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Dožínky čtyř národů – to je název oblíbené akce, konané symbolicky u příležitosti konce žní ve slezskoostravských Kunčičkách. Letos se uskutečnil už její osmnáctý ročník, a kromě bohatého kulturního programu byla na pořadu dne taky dobročinná sbírka.


Řidička v Ostravě nedala při odbočování přednost policistům, zranilo se pět lidí

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

S největší pravděpodobností nepozornost při odbočovacím manévru stála za kolizí dvou osobních vozidel, ke které došlo v ve středu odpoledne na Bohumínské ulici v Ostravě. Řidička tam zkřížila cestu protijedoucím policistům.

Havířov dokončil modernizaci školního bazénu za 19 milionů korun

Včera 11:39 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaný školní bazén na ZŠ Františka Hrubína v Havířově znovu slouží stovkám dětí. Rozsáhlá rekonstrukce stála radnici téměř 20 milionů korun. Bazén budou využívat i ostatní organizace.

Opilý mladík rozbil skleněné okna a dveře. Byl dopaden díky systému PCO

Včera 12:48 | Ostrava-město | Anna Břenková

Mladý muž rozbil skleněné okna a dveře. Prý měl vztek. Volání strážníků neslyšel, protože měl sluchátka. Vandal nadýchal přes dvě promile alkoholu. Prozradil ho pult centralizované ochrany (PCO).

Cyklista ležel na zemi v bezvědomí. Ve vážném stavu byl vrtulníkem přepraven do nemocnice

Včera 11:54 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Cyklista byl v bezvědomí, bez dechu a srdce mu přestalo bít. Záchranáři vyjížděli k muži, který ležel na silnice vedle svého kola bez známek života. Okamžitě zahájili resuscitaci. V kritickém stavu byl muž letecky přepraven do nemocnice. Policie prosí svědky nehody o podrobnější informace.

Spolykala léky a chtěla skočit pod tramvaj. Policie zachránila mladou dívku

Včera 10:08 | Ostrava-město | Anna Břenková

Na linku 158 oznámila, že spolykala několik prášků, má u sebe nůž a že skočí pod tramvaj. Policisté dívku našli během deseti minut v lesíku v Ostravě-Zábřehu. Dívka nejdříve nespolupracovala, ale díky profesionálnímu přístupu hlídky nůž nakonec odložila. Byla předána záchranářům.

Poruba pečuje o stromy a zeleň také v zimním období. Zaměřuje se na ořezy

9. prosince 2025 14:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba nepřestává pečovat o stromy a zeleň také v podzimním a zimním období. Takzvaný vegetační klid využívá především k bezpečnostním a zdravotním ořezům stromů a k odstraňování parazitujícího jmelí.

Nový Jičín ocenil hrdiny všedního dne, bylo jich více než čtyřicet

9. prosince 2025 9:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín ocenil bezpříspěvkové dárce krve. Do auly radnice pozvalo přes 40 mužů a žen, kteří vzácnou tekutinu dávají pravidelně, a poděkovalo jim za projevenou solidaritu.

Cizinec uškrtil krajanku a její tělo hodil do potoku, našli ji za 12 dnů

9. prosince 2025 13:01 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezská mordparta vyřešila další brutální vraždu. 33letý cizinec připravil o život o 10 let mladší krajanku. Kriminalisté ji nejprve pohřešovali. Později našli její tělo v říčce Olešná u Staříče.

Zastupitelstvo města Karviné na svém 23. zasedání schválilo rekordní rozpočet na rok 2026

9. prosince 2025 13:55 | Karviná | Gabriela Stašová

Uskutečnilo se 23. zasedání Zastupitelstva města Karviné, na kterém zastupitelé schválili rozpočet na rok 2026. Celkový rozpočet se blíží 1,9 miliardy korun. I přes plánovaný schodek bude město dál pokračovat v rozvojových projektech a nadále podporovat své obyvatele.

Třinecká CirkArena bude přínosem pro celý MS kraj

8. prosince 2025 14:33 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Na místě bývalé hokejové haly Werk Arena v Třinci byla slavnostně zahájena stavba ambiciózního projektu CirkArena. Nové výzkumné a vzdělávací centrum zaměřené na cirkulární ekonomiku, materiálové procesy a technologie budoucnosti, by mělo vyrůst do dvou let.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. ledna 2026 od 25 560 Kč/měsíc

Schody u kostela sv. Mikuláše opět slouží veřejnosti. Opravy si vyžádaly téměř 5 mil. Kč

Včera 15:39 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

U kostela svatého Mikuláše v Ostravě-Porubě skončila kompletní rekonstrukce schodů a části opěrné zdi. Oprava byla nutná poté, co se v srpnu roku 2023 vlivem dešťů a narušené statiky část zdi sesunula.

Pietní akt uctil oběti střelby ve FNO. Při tragédii před 6 lety zemřelo 7 lidí

Včera 14:29 | Ostrava-město | Jana Lipowská

Před budovou Polikliniky FNO v Porubě si lidé pietním aktem připomněli tragickou střelbu, ke které došlo 6. prosince 2019. K památníku položili věnce, květiny a zapálili svíčky.

OZO zavádí novinku ve svozu odpadu. Projekt zkouší pilotně v Ostravě-Jihu

Včera 13:57 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Společnost OZO Ostrava zavedlo novinku ve svozu komunálního odpadu. V ulicích třech městských obvodů, včetně Ostravy-Jihu, se objevily nové kontejnery, které pojmou až 3x více odpadu než ty stávající a k jeho odvozu nejsou potřeba závozníci.

Slezskoostravská vánoční výzdoba rozsvítila obvod, na konci týdne se rozsvítí i vánoční stromy

Vánoce už ve Slezské Ostravě můžou začít se vší parádou. Veškerá výzdoba ulic už byla umístěna a svítí a městský obvod zve nejen své občany taky na slavnostní rozsvícení dvou vánočních stromů. To se uskuteční už na konci týdne.

Slezská Ostrava spouští novou Energoporadnu, podpoří ji mezinárodní projekt

Slezská Ostrava spouští pro své občany novou službu. Bude jí Energoporadna, která nabídne odborné a nezávislé poradenství v oblasti energetiky a úspor. Občané se mohou těšit taky na užitečná informativní videa a články.

Ve Slezské Ostravě se rozzářila i tramvajová kavárna, otevřená bude i mezi svátky
Vydáno 10. prosince 2025 10:30, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Ve Slezské Ostravě se letos kromě výzdoby ulic v adventním čase podruhé rozsvítila taky tramvajová zastávka v Kunčičkách. Návštěvníky tu čekala káva, ale taky punč a další dobroty, a hlavně příjemná vánoční atmosféra.

Vyřazená tramvaj před kostelem v Kunčicích stále více a častěji láká k posezení u kávy nebo čokolády. Momentálně navíc slaví výročí. Poprvé totiž byla veřejnosti ještě neoficiálně otevřená právě o loňských Vánocích.

Dariusz Sputo, farář, spoluautor projektu Café Tramvaj: "My jsme vstoupili do druhé etapy adventní doby a Jan Křtitel, bratranec Pána Ježíše, řekl: Připravte cestu Páně a vyrovnejte stezky. Tak jsme to připravili. Ano, a těšíme se, protože další neděle je radostná, Gaudete. Ještě máme svatý rok a je možno získat odpustky, takže kdo by prošel tramvajovou bránou, tak získá kávové odpustky a cappuccinové odpustky. Každopádně atmosféra v tramvaji je úžasná. Voní to tam a myslím, že se tam zpívá."

Poslechnout si koledy, prohlédnout vánočně vyzdobenou tramvaj a posedět uvnitř netradičně umístěného dopravního prostředku si druhou adventní neděli přišli nejen občané Slezské Ostravy, ale i dalších obvodů.

Co říkáte na využití tramvaje?

anketa, návštěvníci Café Tramvaj: "Pěkná atmosféra, můžeme si tady kreslit, svíčky tady svítí, voní to tady, prodává se tady cappuccino, je to super."
anketa, návštěvníci Café Tramvaj: "Je to tu okouzlující. Jsme rádi, že máme něco na občerstvení, že nás to zahřeje, a kdo ví, kdo nás dostane domů."

Co říkáte na nápad takto otevřít tramvaj?

anketa, návštěvníci Café Tramvaj: "Vynikající nápad, vynikající. Pan farář je velice akční, je to nádherné všechno, vynikající atmosféra, krásné, nádherné. Počasí vyšlo. Podívejte se, kolik je tady spokojených lidí."
Dariusz Sputo, farář, spoluautor projektu Café Tramvaj: "Pokračování máme na půlnoční, to je 24. v deset hodin večer. Tramvaj bude otevřená a budete si to moci také vychutnat, vyfotit a také získat Betlémské světlo, které zavítá k nám do Kunčiček 21. Je možnost vyzvednout jej v tramvaji nebo tady u Panny Marie Lurdské ve zvoničce."

Café Tramvaj bude otevřené po bohoslužbách o Vánocích i mezi svátky a Silvestrem. Další akce čekají tramvaj i v příštím roce.

Dariusz Sputo, farář, spoluautor projektu Café Tramvaj: "Máme domluveno pár krásných skupin, které obohatí to místo svým vystoupením, zpěvem, nějakým textem z knih. No a pak k tomu ještě přichází, že každý z vás, kdo nás teď slyší a chtěl by vystoupit u tramvaje, má možnost přijít a prostě, jak z toho pořadu Hledá se tramvajový supertalent."

V rámci programu Tvoříme prostor vznikne u tramvaje také malé letní kino? Program všech akcí najdou zájemci na webu nebo sociálních sítích Café Tramvaj.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000052083/ve-slezske-ostrave-se-rozzarila-i-tramvajova-kavarna-otevrena-bude-i-mezi-svatky