Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ Komerční projde přes léto rozsáhlou rekonstrukcí interiérů, děti se vrátí v září

Ostrava-Slezská Ostrava |

Interiér mateřské školy Komerční projde přes léto rozsáhlou rekonstrukcí. Práce začaly v polovině května a stát budou přibližně 10 milionů korun. Z náhradních prostor se děti do zrekonstruované školky vrátí v září.

V Mateřské škole Komerční v Muglinově nahradily dětský smích hukot vrtaček a bouchání kladiv. Začala zde rozsáhlá rekonstrukce interiérů. Školka na ni čekala už delší dobu.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Mateřská školka Komerční patří mezi nejpopulárnější školy, které v rámci Slezské Ostravy máme. Já jsem rád, že paní ředitelce se za poslední roky opravdu podařilo tu školku významně pozvednout a udělat z ní jednu z těch nejkrásnějších, které u nás máme. Zároveň ale tuto budovu školy trápí rozsáhlé problémy, protože je to starší budova a má staré všechny rozvody, takže cílem rekonstrukce je zejména rekonstruovat právě rozvody elektřiny, vody, tepla, kanalizaci a u toho se samozřejmě udělají také nové podlahy a omítky. Celkově ty třídy projdou proměnou."

Práce na rekonstrukcích začaly nezvykle už v polovině května a vyžádají si přibližně deset milionů korun. Hotovo by mělo být v srpnu.

Roman Goryczka (OSTRAVAK), místostarosta Slezské Ostravy: "My máme povinnost se starat o ten hardware, čili o ty budovy. A delší opravy bývají někdy složitější, protože mateřské školy mají na tu opravu pouze dva měsíce. To jsou prázdniny. Když ještě k tomu započítáme týden na přípravu nového školního roku a týden na úklid, tak de facto je to měsíc a půl, což je velmi šibeniční. Proto jsme museli ten termín trošičku posunout."
Michaela Špaňhelová, ředitelka mateřské školy: "Musím říct, že těší se úplně všichni, včetně dětí a zaměstnanců, protože ty podmínky, co se týče i prostoru, byly nevyhovující. Máme tam nějaké drobné úpravy, které se týkají prostoru řemeslné dílny. To byla kdysi školní jídelna. Teď ten prostor bude lépe odpovídat těm podmínkám vzdělávání. Také máme v plánu tam udělat malinkatou místnost Snoezelen, a vlastně je to taková relaxační místnost pro děti."

Ty musí být momentálně umístěné v náhradních prostorách, a to hned na třech místech.

Roman Goryczka (OSTRAVAK), místostarosta Slezské Ostravy: "S tím nám pomohla základní škola Pěší, kdy děti byly přesunuty do družiny a mají k dispozici dvě oddělení a mohou využívat jak tělocvičnu, jídelnu, tak i veškeré vybavení školy."
Michaela Špaňhelová, ředitelka mateřské školy: "Dočasné prostory jsou provizorní. Musím poděkovat rodičům, že nám vyšli vstříc, a jsem ráda za jejich součinnost. Část dětí je na základní škole Pěší a další děti máme na mateřské škole Jaklovecké, a poslední skupinka je na mateřské škole Slívova."

Do své domovské školky se děti vrátí začátkem září. V polovině června se pak rekonstrukce dočká také další slezskoostravská mateřská škola. Na Liščině dojde rovněž k rekonstrukcím v interiérech. Ty by měly skončit v podobném termínu.

Nahlásit chybu


K tématu

Do střechy školky zatéká, rekonstrukce začala už v lednu

30. ledna 2026 12:54 | Studénka | Petra Dorazilová

Hned v měsíci lednu zahájilo město jednu z prvních stavebních akcí letošního roku, a to opravu střechy mateřské školy na Poštovní ulici. Rychlou reakci si vynutil její havarijní stav.

Děti z MŠ Slívova budou mít v září nové hřiště, přístupné bude taky veřejnosti

23. července 2025 10:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Slezská Ostrava bude mít nové dětské hřiště. Vznikne rekonstrukcí v areálu Mateřské školy Slívova nedaleko Hranečníku a sloužit bude nejen školce, ale i veřejnosti. V areálu vzniknou taky nová parkovací místa pro rodiče. Dostavěno bude v září.

Havířov pokračuje v modernizaci mateřských škol

17. července 2026 16:04 | Havířov | Bára Kelnerová

Rekonstrukcí elektrorozvodů a datových rozvodů procházejí během letních prázdnin další mateřské školy v Havířově. Město do modernizace investuje zhruba 16 milionů korun. Všechny práce musí být dokončeny do začátku školního roku.


"Zátah" na novojičínské cyklostezce byl o prevenci

Včera 7:59 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Policie, státní i městská, a také zástupce BESIPu vyrazili na novojičínskou cyklostezku Koleje. V rámci kampaně Na kole jen s přilbou apelovali na to, aby základní ochrannou pomůcku používali všichni cyklisté.

Těrlicko realizuje projekt energetických úspor, včetně modernizace zastaralých kotelen

Včera 12:18 | Těrlicko | Libor Běčák

Obec Těrlicko zahájila realizaci projektu Energetické úspory se zárukou. Ve školách a dalších objektech instaluje fotovoltaiku, modernizuje vnitřní osvětlení a především rekonstruuje zastaralé kotelny i celé topné systémy.

Na likvidovaném černouhelném Dole ČSM začalo zasypávání prvních jam

21. července 2026 12:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na likvidovaném Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku začalo zasypávání prvních jam, které ještě nedávno sloužily k dopravě horníků a materiálu do podzemí. Završuje se tím ukončení těžby černého uhlí v České republice.

V jedné křižovatce se staly dvě nehody, při první se zranili tři lidé v dodávce

Včera 10:55 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V křižovatce u havířovského autobusového nádraží se ve středu dopoledne staly dvě dopravní nehody. Při první se srazily dvě dodávky, při druhé dva osobní vozy.

Studénkou projeli veteráni, mezi nimi biskupská Tatra

Včera 8:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Ve Studénce se uskutečnil 20. ročník srazu historických vozidel. Automobily a motocykly z různých období byly vystaveny před Dělnickým domem. Pak se vydaly na spanilou jízdu po okolí.

Popelářkou chtěla být odmala, dnes řídí vůz Technických služeb Havířov

21. července 2026 15:51 | Havířov | Bára Kelnerová

Technické služby Havířov dokazují, že za volantem těžké techniky mají své místo i ženy. Jejich první řidička popelářského vozu si rychle získala respekt kolegů a stala se inspirací pro další zájemkyně o netradiční profesi.

Auto v Bohumíně sjelo ze silnice, mladou řidičku museli vyprostit hasiči

Včera 12:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V úterý večer bouralo auto v Bohumíně-Vrbici. Hasiči museli vyprostit mladou ženu, která uvízla v autě. Ve vážném stavu byla transportovaná vrtulníkem do nemocnice. Zatím není jasné, proč k nehodě došlo.

Město a kraj naznačili společnou vizi Hückelových vil

21. července 2026 12:59 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Rýsuje se koncept záchrany Hückelových vil. Město a Moravskoslezský kraj uzavřeli memorandum o spolupráci při obnově těchto památkově chráněných objektů. Dohodli se, že jednu z vil dají k užívání Muzeu Novojičínska.

Záchranáři zasahovali během jednoho dne u dvou případů zraněných trailových cyklistů

Včera 9:28 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Dva vážné případy mladých trailových cyklistů v jeden den. Čtrnáctiletý mladík si zranil krk při doskoku a patnáctiletý cyklista si způsobil otevřenou zlomeninu holeně. Na pomoc přiletěl i vrtulník. Oba cyklisté skončili v nemocnici.

Zákaz řízení a kradené světelné semafory. 39letý řidič ujížděl policistům v Ostravě

Včera 8:49 | Ostrava-město | Anna Břenková

Upozornil na sebe rychlou jízdou a ignorováním blinkrů. Při policejní kontrole šlápl na plyn a začal ujíždět Ostravou. Z auta mu během zběsilé jízdy padaly věci. Když už byl v koncích, zastavil a schoval se do křoví. Nejen, že měl platný zákaz řízení, ale v jeho autě vezl kradené přenosné světelné semafory. 39letému muži hrozí dva roky vězení.

Žáci na ZŠ Bohumínská se v září vrátí do nového

21. července 2026 13:32 | Ostrava-Slezská Ostrava | Anna Břenková

Slezská Ostrava v létě opravuje své školy a školky. Velkou proměnou teď prochází Základní škola Bohumínská. Řemeslníci tam mají plné ruce práce, aby vše stihli do začátku září.

Domov Čujkovova v Ostravě oslavil 55 let. Podobných zařízení je celorepublikově nedostatek

21. července 2026 13:21 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Domov Čujkovova v Ostravě-Zábřehu letos oslavil 55 let od svého založení. Toto významné jubileum si připomněli přímo v areálu domova společenským setkáním. Zařízení se věnuje poskytování sociálních služeb seniorům a lidem se sníženou soběstačností.

V Ostravě-Jihu přibývají zelené projekty. Lidé mohou před shonem města uniknout do přírody

21. července 2026 13:20 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Ostrava neustále investuje do zelených projektů ve městě jako odpočinkové oblasti, parky i hřiště. Nejznámější je pravděpodobně Cesta vody v Bělském lese. Na realizaci projektů se podílí Ostravské městské lesy.

V Ostravě přibývají další zelené projekty. Vlajkovou lodí proměny je Bělský les

21. července 2026 12:59 | Ostrava-město | Andrea Holeszová

Město Ostrava investuje do zelených projektů. Jedná se například o odpočinkové oblasti, parky i hřiště. Během krátké doby bylo realizováno hned několik veřejností vyhledávaných a oblíbených projektů. Nejznámější je pravděpodobně Cesta vody v Bělském lese.

Domov pro seniory Čujkovova v Ostravě oslavil 55 let

21. července 2026 9:37 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Domov Čujkovova v Ostravě-Zábřehu letos oslavil 55 let od svého založení. Toto významné jubileum si připomněli přímo v areálu domova společenským setkáním. Zařízení se věnuje poskytování sociálních služeb seniorům a lidem se sníženou soběstačností.

Bělský les je vlajkovou lodí zelených projektů v Ostravě

21. července 2026 9:31 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Ostrava neustále investuje do zelených projektů ve městě jako odpočinkové oblasti, parky i hřiště. Nejznámější je pravděpodobně Cesta vody v Bělském lese. Na realizaci projektů se podílí Ostravské městské lesy.

MŠ Komerční projde přes léto rozsáhlou rekonstrukcí interiérů, děti se vrátí v září
Vydáno 2. června 2026 16:00, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Interiér mateřské školy Komerční projde přes léto rozsáhlou rekonstrukcí. Práce začaly v polovině května a stát budou přibližně 10 milionů korun. Z náhradních prostor se děti do zrekonstruované školky vrátí v září.

V Mateřské škole Komerční v Muglinově nahradily dětský smích hukot vrtaček a bouchání kladiv. Začala zde rozsáhlá rekonstrukce interiérů. Školka na ni čekala už delší dobu.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Mateřská školka Komerční patří mezi nejpopulárnější školy, které v rámci Slezské Ostravy máme. Já jsem rád, že paní ředitelce se za poslední roky opravdu podařilo tu školku významně pozvednout a udělat z ní jednu z těch nejkrásnějších, které u nás máme. Zároveň ale tuto budovu školy trápí rozsáhlé problémy, protože je to starší budova a má staré všechny rozvody, takže cílem rekonstrukce je zejména rekonstruovat právě rozvody elektřiny, vody, tepla, kanalizaci a u toho se samozřejmě udělají také nové podlahy a omítky. Celkově ty třídy projdou proměnou."

Práce na rekonstrukcích začaly nezvykle už v polovině května a vyžádají si přibližně deset milionů korun. Hotovo by mělo být v srpnu.

Roman Goryczka (OSTRAVAK), místostarosta Slezské Ostravy: "My máme povinnost se starat o ten hardware, čili o ty budovy. A delší opravy bývají někdy složitější, protože mateřské školy mají na tu opravu pouze dva měsíce. To jsou prázdniny. Když ještě k tomu započítáme týden na přípravu nového školního roku a týden na úklid, tak de facto je to měsíc a půl, což je velmi šibeniční. Proto jsme museli ten termín trošičku posunout."
Michaela Špaňhelová, ředitelka mateřské školy: "Musím říct, že těší se úplně všichni, včetně dětí a zaměstnanců, protože ty podmínky, co se týče i prostoru, byly nevyhovující. Máme tam nějaké drobné úpravy, které se týkají prostoru řemeslné dílny. To byla kdysi školní jídelna. Teď ten prostor bude lépe odpovídat těm podmínkám vzdělávání. Také máme v plánu tam udělat malinkatou místnost Snoezelen, a vlastně je to taková relaxační místnost pro děti."

Ty musí být momentálně umístěné v náhradních prostorách, a to hned na třech místech.

Roman Goryczka (OSTRAVAK), místostarosta Slezské Ostravy: "S tím nám pomohla základní škola Pěší, kdy děti byly přesunuty do družiny a mají k dispozici dvě oddělení a mohou využívat jak tělocvičnu, jídelnu, tak i veškeré vybavení školy."
Michaela Špaňhelová, ředitelka mateřské školy: "Dočasné prostory jsou provizorní. Musím poděkovat rodičům, že nám vyšli vstříc, a jsem ráda za jejich součinnost. Část dětí je na základní škole Pěší a další děti máme na mateřské škole Jaklovecké, a poslední skupinka je na mateřské škole Slívova."

Do své domovské školky se děti vrátí začátkem září. V polovině června se pak rekonstrukce dočká také další slezskoostravská mateřská škola. Na Liščině dojde rovněž k rekonstrukcím v interiérech. Ty by měly skončit v podobném termínu.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000055017/ms-komercni-projde-pres-leto-rozsahlou-rekonstrukci-interieru-deti-se-vrati-v-zari