Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skupina AGEL se prosadila v prestižním žebříčku

Zdravotnická skupina AGEL dosáhla významného úspěchu na mezinárodním poli. V prestižním žebříčku HBI Top 100 largest hospital groups in EMEA by revenue 2025, který každoročně srovnává podle výše tržeb největší nemocniční skupiny v Evropě, na Blízkém východě a v Africe, obsadila 22. místo. Prosadila se tak v konkurenci západoevropských gigantů a dravých ekonomických tygrů arabské části světa.

AGEL se v žebříčku umístil nejvýš ze všech zástupců střední a východní Evropy. „Máme obrovskou radost, že se pohybujeme ve společnosti tak elitních zařízení. Bereme to jako uznání práce vedení skupiny i pro všechny naše zaměstnance. Bez nich bychom takových výsledků nedosahovali,“ říká předseda představenstva společnosti AGEL Ing. Michal Pišoja, MPH, LL.M.

Žebříček HBI patří k nejuznávanějším přehledům v oboru. Sestavuje jej odborný portál Healthcare Business International a slouží jako důležité měřítko pro investory, zdravotnické manažery i analytiky. Každý rok nabízí detailní srovnání privátních nemocničních skupin, a to především na základě jejich tržeb. Část údajů pochází z oficiálních finančních výkazů firem, a tam, kde data chybí, se HBI opírá o kvalifikované odhady postavené na velikosti nemocnic, počtu zaměstnanců nebo předchozím hospodářském výkonu. U AGELu činí hodnota loňských tržeb vyčíslená podle postupů HBI na 1,311 miliardy euro, což v korunách činí necelých 32 miliard.

V rámci své metodiky žebříček nezrcadlí jenom absolutní velikost jednotlivých zdravotnických skupin, ale i oborové trendy. Například které společnosti expandují, jak moc a do čeho investují, jak si vedou v digitalizaci. „Zařazení v první stovce, ba dokonce v první padesátce proto není jen otázkou prestiže, ale i signálem, že patříme k nejdůležitějším hráčům v evropském zdravotnictví,“ dodává Pišoja.

AGEL v České republice aktuálně zaměstnává přes 9 tisíc lidí a celkově téměř 16 500 pracovníků v rámci více než stovky společností v Česku, na Slovensku a ve Španělsku. Většinu tvoří zdravotníci a další odborný i podpůrný personál v nemocnicích, poliklinikách a specializovaných zařízeních, kteří každoročně ošetří přes 7 milionů pacientů.



Neukáznění lidé krmili mandrily v Zoo Ostrava. Špatné krmivo může zvířata zabít

Dnes 16:52 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nezabíjejte naše zvířata! To je důrazný apel Zoo Ostrava na neukázněné návštěvníky, kteří navzdory přísnému zákazu krmí zvířata vlastní potravou. Poslední případ eviduje zoo u mandrilů, kam skupina lidí házela krmení a ignorovala upozornění ostatních návštěvníků. Ještě jim za to vulgárně nadávala.

Ostravskem po čtyři dny projížděly nablýskané mercedesy, finále bylo pod pecemi

Dnes 10:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Majitelé a příznivci vozů Mercedes-Benz se sjeli do Ostravy na čtyřdenní setkání spojené s vyjížďkami po okolí. Historické i současné vozy mohli lidé vidět například na Landeku, v Těrlicku nebo v Dolní oblasti Vítkovic.

Alkohol a drogy navedly řidiče do příkopu a následného kotrmelce. Naštěstí nikoho nezabil

Dnes 13:27 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Řízení pod vlivem alkoholu a drog se vymstilo muži, který poblíž Těrlické přehrady nezvládl řízení a své auto převrátil na střechu.

Motorkář se srazil s osobním autem v centru Havířova, stroj vyletěl ze silnice na chodník

Dnes 9:45, vydáno včera 17:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Podle svědků jel velkou rychlostí centrem Havířova. Do cesty mu ale vjelo odbočující auto a následovala srážka. Motorka vylétla ze silnice, prorazila zábradlí a stroj skončil na chodníku. Motorkář utrpěl velmi vážná zranění a byl letecky přepraven do nemocnice.

Před promítáním letního kina v Návsí zahrála kapela Blaf

Dnes 12:00 | Návsí | Libor Běčák

Stalo se už tradicí, že promítání letního kina v Návsí předchází hudební program. Tentokrát zahrála skupina Blaf.

V Palkovicích válí s humornými videi, na dožínky jede Petr Kotvald na kombajnu

Včera 9:16 | Palkovice | Libor Běčák

Hajný Horyna a malý Pavlík s jointem marihuany, dvojice kosmonautů Elon Kula a Neil Baca na cestě ke kolonizaci Marsu, král a šašek a mnoho dalších postav už při propagaci Palkovic ztvárnili starosta Radim Bača a místostarosta David Kula.

Senior akademie v Opavě zahájila další běh. Zájem seniorů byl obrovský

Včera 10:28 | Opava | Yvona Fajtová

V Obecním domě v Opavě odstartoval další běh Senior akademie. Šedesát účastníků čeká až do konce října celkem třináct setkání plných odborných přednášek i poznávání města. Na závěr převezmou úspěšní absolventi certifikáty o absolvování studia a drobné dárky.

Havířov řeší parkování v ulicích Haškova a M. Majerové, místní sepsali petici

7. srpna 2026 11:56 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov stále bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Radnice ale nemůže dovoli, aby lidé nechávali stát auta v jednosměrných ulicích, kde nezbývá místo pro průjezd IZS. Situace se teď řeší v jednom vnitrobloku, kde se někteří obyvatelé rozhodli sepsat petici.

Frýdek-Místek pokračuje v instalaci fotovoltaických elektráren

7. srpna 2026 15:43 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek se snaží využívat plochy na střechách svých objektů pro výstavbu fotovoltaických elektráren. Tentokrát přišla řada na 11. Základní školu ve Frýdku.

Horní Suchá uctila památku obětí Životické tragédie u muralu

7. srpna 2026 10:24 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Horní Suchá si připomněla 82. výročí Životické tragédie. Zástupci obce uctili památku šesti místních obětí a zároveň ocenili spolek Životice Sobě za zpřístupnění informací o tragédii prostřednictvím QR kódů u památníků.

Při nocování na hradě Hukvaldy lidé odhalili vraha

7. srpna 2026 10:13 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Lidé, kteří nocovali na hradě Hukvaldy, pomáhali odhalit vraha. Takový byl totiž motiv speciální noční prohlídky historické tvrze.

Dvouletého chlapečka v Havířově pokousal pes, policie hledá majitele

6. srpna 2026 14:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ošklivé zranění v obličeji utrpěl teprve dvouletý chlapeček v Havířově. Podle policie i příbuzných ho napadl pes, který pobíhal bez vodítka a náhubku. Majitel psa údajně z místa odešel. Případem už se zabývá policie, která majitele psa hledá.

Muž v Příboře se vážně zranil při práci s rozbrušovačkou

6. srpna 2026 9:35 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve středu ráno zasahovali záchranáři i vrtulník u vážného zranění muže v Příboře na Novojičínsku. Poranil se v oblasti hlavy při práci s rozbrušovačkou. Následně byl vrtulníkem přepraven do ostravské fakultní nemocnice.

Zdravotníci obměňují flotilu vozů. Sanitky budou rozmístěny po celém kraji

5. srpna 2026 14:17 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Každá minuta může rozhodovat o lidském životě. I proto Moravskoslezský kraj pokračuje v modernizaci zdravotnické záchranné služby – do provozu nyní zamířilo 14 nových sanitek vybavených nejmodernější technikou.

V. Palkovská i J. Bělica nejsou na volebních kandidátkách

5. srpna 2026 12:15 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

V úterý vypršela lhůta pro podání kandidátek politických stran a uskupení do komunálních voleb. Post primátorky už nebude obhajovat Věra Palkovská za sdružení Osobnosti pro Třinec. V Havířově nebude na kandidátce hnutí ANO radní a hejtman Josef Bělica.

Falešní investiční poradci z Ukrajiny obrali Čechy o miliony. Kriminalisté z MS kraje zasahovali v Kyjevě

5. srpna 2026 10:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Moravskoslezští policisté odhalili mezinárodní gang podvodníků, kteří lákali lidi na pohádkové zisky z kryptoměn. Falešní poradci s lámanou češtinou volali obětem z ukrajinského call centra a připravili Čechy o desítky až stovky milionů korun. Na padesátce domovních prohlídek v Kyjevě se podíleli i čeští vyšetřovatelé.