Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu na první adventní neděli slavnostně rozsvítili vánoční strom před DK Akord

  • Ostrava-Jih,

V obvodu Ostrava-Jih už září do tmy první vánoční strom. Slavnostně ho rozsvítili první adventní neděli před kulturním domem Akord před zraky stovek lidí.

Ježíškova pošta, vánoční jarmark, pohádky, písničky, skřítci, andílci. To vše předcházelo slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí SNP v Zábřehu.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “První adventní neděle, to už je mnoho a mnoho let Před Akordem se rozsvěcuje první vánoční strom v našem obvodu a my jsme moc rádi, že po dvouleté pomlce jsme zase tady. a jsme tady ve velké síle, protože vidíme plné náměstí lidí, kteří se bavili.”

Nejkrásnějším okamžikem bylo zjevení anděla na vrcholu stromu, který lidem popřál krásné

svátky v míru a pohodě nejen u nás, ale i všude ve světě a poté se rozsvítil vánoční strom.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Když jsem se rozhlédla kolem sebe, tak jsem viděla, že ukápla slzička nejen dětem, ale také i některým dospělým, protože to byl moc emoční, krásný zážitek. Tak krásné svátky.”
Jiří Stráník (SPOLU), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Jako obvod Ostrava-Jih podporujeme tuto akci každoročně. Finančně samozřejmě a jsme rádi, že Akord dělá takovou pěknou akci, na které se taky podílíme.”
Anketa: návštěvníci akce: “Bylo to krásné, anděl byl krásný, všechno bylo super.”
“Bylo to super, úžasné. Užili jsme si to neskutečně. Sice jsme přišli na poslední chvíli, ale přece jenom jsme to viděli a bylo to super. Jak se vám líbí strom? Nádherný, je fakt super, mám dojem, že se to každým rokem zlepšuje.”
“Bylo to skvělé. Hodně lidí, ale jinak super. Koupili jste si nějaké dárky nebo něco? Nedostali jsme se vůbec na řadu. Strašně lidí.”
“Líbilo. Bylo to pěkné, příjemná atmosféra. Koupili jsme si tady takový ovocný čaj.”
“Perníkové srdce ještě takové hezké. Je to pěkné, takové super. Bylo to poprvé, takže je to super.”
“Je to opravdu hezké, líbí se mi to. Akorát by mohli mít nějakou vánoční , když prostě rozsvěcovali ten strom nádherný. To by k tomu bylo trošku lepší.”
“Pěkné je to tady. My jsme z Opavska a je to moc hezké. Líbí se nám to tady.”
“Počasí vyšlo, tak je fajn. Není zima, je to hezké tady. Koupili jste něco? Teď jsme teprve dorazili. Byli jsme na druhé straně na stromeček se podívat, vyfotit a teď se podíváme, něco si koupíme dobrého a něco si dáme samozřejmě.”
“Je to krásné. Jsme tu poprvé, pocházíme až z Dubiny, to je dost daleko a líbilo se nám to tady. Všechno jste si vyfotili? Ano, teď se ještě budeme znovu fotit, nebo nám to nějak nejde.”
“Strom je krásný. Tří a půl letá Laduška byla poprvé na rozsvěcování stromečku a byla docela nadšená. Moc se jí to líbilo, hlavně ten andílek. To jsme nečekali, to bylo překvapení.”

Druhý vánoční strom se v obvodu slavnostně rozsvítí už 1. prosince, a to na náměstí Ostrava-Jih

Jiří Stráník (SPOLU), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Kde budou vánoční trhy a bohatý doprovodný program. 1.12. když se rozsvítí na Ostravě-Jihu strom na náměstí, tak se rozsvítí celá výzdoba v obvodu Ostrava-Jih. Jsou nějaké novinky ohledně vánoční výzdoby? Viděl jsem novinky, jsou to krásní sněhuláci, krásné stromy zlaté. Na veřejných sloupech jsou klasické komety, hvězdy, to je každoročně.”

Vánoční trhy na náměstí Ostrava-Jih potrvají až do 23. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy