Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pětiletý chlapec utekl mamince ze školky a pozoroval vlaky z mostu. Našli ho ostravští strážníci

  • Ostrava,

Útěk malého chlapečka měl díky ostravským strážníkům šťastný konec. V pátek po půl deváté ho našli na mostě v Ostravě-Vítkovicích. Přiznal se, že utekl ze mamince ze školky, v pořádku ho tak vrátili k rodině domů.

Na mostě v Ostravě-Vítkovicích stojí malý chlapeček, vypadá zmateně a nikde kolem nejsou vidět rodiče. Pravděpodobně takto znělo v pátek dopoledne volání duchapřítomného svědka, který volal na linku 156. Strážníci okamžitě vyrazili na místo, kde skutečně našli malého chlapce, který stál uprostřed mostu nad železničním koridorem a pozoroval projíždějící vlaky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci proto k chlapci opatrně přistoupili a pokusili se s ním promluvit. Chlapeček zpočátku se strážníky vůbec nekomunikoval. Postupem času se jednomu ze strážníků empatickým přístupem podařilo získat si chlapečkovu důvěru."

Jak se ukázalo, pětiletý chlapec se strážníkovi svěřil, že utekl mamince ze školky. K rafinovanému útěku využil chvíli, kdy jeho maminka odváděla jeho
mladšího bratra do jiného oddělení. Strážníkovi taky prozradil, že bydlí nedaleko a doma je jeho tatínek.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka strážníků se vydala s malým dobrodruhem k místu jeho bydliště. Když pak zazvonili u dveří, které chlapeček označil, vyšel překvapený otec malého chlapce. Ten strážníkům opakovaně poděkoval a rovněž jim vysvětlil celou situaci.

Po nezbytných úkonech k ověření totožnosti předali strážníci malého chlapečka jeho otci. Útěk chlapečka tak měl díky strážníkům šťastný konec.

Nahlásit chybu


K tématu
SCAN LINE s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Araik Company s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 do 130 Kč/hod.

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 44 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail