Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rýmařově proběhlo 1. kolo letošního Mistrovství ČR a Rollo ligy koloběžkářů

Bruntál |

V Rýmařově se konalo letošní mistrovství ČR – Rolo liga a Hobby závod vyznavačů koloběhu, tedy sportovních koloběžek. Jde o zdejší velmi oblíbený sport, ve kterém reprezentanti z rýmařovských klubů slaví dlouhodobě významné úspěchy i na světové scéně. Účastní se ho však i amatéři všech věkových kategorií.

Do Rýmařova přijeli koloběžkáři všeho věku a všech amatérských i závodních úrovní, včetně nejvyšších.

Patrik Krečmer, hlavní organizátor: „Já jsem napočítal, že dneska tady soutěží přibližně 30 mistrů světa, ať už současných nebo minulých, takže opravdu velká úroveň."

Celé mistrovství odstartovalo závodem Rainman pro závodníky s mentálním a kombinovaným postižením a kategorie Hobby. Pak už následovaly jednotlivé kategorie rollo ligy.

Patrik Krečmer, hlavní organizátor: „Za chvilku nám budou startovat už to ligoví závodníci, to je ta profi liga, kteří jezdí na body. Začne přípravka od 6 do 9 let, potom ro budou žáci, kadeti a potom přijdou ti opravdoví velcí závodníci, ženy a muži. Ti už pojedou až 24 km.“

Povel Výkřik Trhni si nohou tady není urážkou. Pro koloběžkáře znamená startovní povel každého závodu. Výkony ligových mistrů byly pro diváky lahůdkou i přehlídkou techniky koloběhu, která není jen odrážením se jednou nohou.

Adam Lašák, vítěz kategorie, mistr světa: „Já jsem 4x mistr světa, v Konstantinových lázních roku 2024 v žácích. Konkurence byla taky hodně dobrá, ale měl jsem víc natrénováno. Nejoblíbenější trasa byla v Konstantinových lázních dlouhý závod.“
Matyáš Svoboda, vítěz kategorie: „Byl jsem v Konstantinových lázních a byl jsem druhý, třetí a třetí. Na dlouhé, závodě jsem byl druhý a kritérium a sprint jsem byl třetí.“
Roman Matyáš, mistr světa, vítěz závodu: „Čtyřnásobný, už od juniorských kategorií až po elitní muže. Naposledy jsem byl na MS v Česku a tam jsem vybojoval dvě zlaté medaile. Trať byl, jako vždy, náročná, do kopce, to není na mě, sle dneska jsem měl sílu to udržet, ten nástup. Nejtěžší byl myslím, že poslední kopeček. Posledních 500 metrů, to je vyloženě na hlavu, zabrat se musí.“

Závod pravidelně podporuje i město Rýmařov a na startu vítá i starostu města.

Luděk Šimko (nez.), starosta Rýmařova: „Já jsem si to vzal jenom tak light, já mám ještě odpoledne fotbal, takže jenom tak na pohodičku. Výborný, ale fouká vítr. Ale je trať výborná tak, jako vždycky. Nejvíc asi Patrikovi Krečmerovi, ten kolem toho lítá, myslím, že celý rok shání sponzory, výborná organizace tak, jako každý rok.“
Viktor Lašák, závodník: „Jo, já se těším a pojedu 1 km tam a jeden nazpátek.“
Kristián Mýlka, závodník: „Jezdím už 4 roky a jedu teď trať 1 km a dohromady 2.“
Petr Furiš, závodník: „Hodně mě to baví, je to zábava a poprvé. Na téhle koloběžce a na závodech jedu poprvé tady v Rýmařově. Bylo to super.“
Šimon Šustal, závodník: „Já jsem tady na tomhletom ročníku poprvé, dojel jsem v závěrečné rovince první a jel jsem, to asi 5 nebo 6 minut.“
Tomáš Bernaťák, závodník: „Nejezdím ani půl roku a dneska jsem dojel třetí.“
Richard Trlica, vítěz kategorie: „Oni teď minulý rok tam byli jako starší, oni teď odešli do kadetů, tak jsem to měl vyhráté. Rolo ligu letos jezdím už třetím rokem.“
Josef Veiser, závodník: „Jo, bylo dobře a teplo bylo hlavně.“
Richard Pešek, vítěz kategorie: „Vítr trochu foukal, bylo to těžké, ale bylo to dobré.“
Pavel Zimmermann, závodník: „Jelo se mi dobře, počasí bylo dobré.“
Anna Fryblíková, stříbrná medaile: „Dobrý. Není tady hodně lidí, ale je tady velká konkurence.“

Na hlavní závod navázal druhý den závod do vrchu, který provedl závodníky náročným stoupáním v okolních obcích. Další kola Mistrovství ČR v koloběhu proběhnou a 21. června v Plzni a 1.srpna v Lipníku nad Bečvou.

Nahlásit chybu


K tématu

Tisková konference ke změně provozovatele nemocnice v Bruntále a Rýmařově

7. září 2025 18:39 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Po 20 letech končí provozování nemocnic v Bruntále a Rýmařově společností Agel a přechází ze soukromých rukou na kraj, na který by se měly převést i nemovitosti obou nemocnic.

Nemocnice v Bruntále a Rýmařově změnily provozovatele

3. září 2025 12:23 | Bruntál | Yvona Fajtová

Nemocnice v Bruntále a Rýmařově už neprovozuje Nemocnice Agel Podhorská. Od září jsou součástí Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, jehož zřizovatelem je MSK. Zdárně tak skončil unikátní projekt změny provozovatele nemocnic.

Rýmařovská ZŠ otevřela nové přístavby a unikátní učebnu

27. listopadu 2025 7:47 | Bruntál | Karel Soukop

Rýmařovská základní škola je bohatší o dvě nové a velmi zajímavé učebny. Během tří let vyrostly investicí více než třiceti milionů korun přístavby školy, ve kterých vznikly netradiční a variabilní učebny.


Nová metoda opravuje výtluky na cestách v Ostravě-Jihu

Včera 13:06 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Výtluky v Ostravě-Jihu letos opět mizí o něco rychleji, a to díky nové metodě silkot. Vysoutěžená firma je schopna touto metodou opravit denně až 100 metrů čtverečních plochy. Kromě toho ale Technické služby vyjíždějí také s dva roky starým jetpatcherem.

Sociální služby města Havířova zlepšily podmínky pro zaměstnance

Včera 9:24 | Havířov | Bára Kelnerová

Sociální služby zmodernizovaly zázemí pro své zaměstnance na ulici Moskevská. Nové prostory mají zaměstnancům nabídnout lepší podmínky pro odpočinek i administrativní práci během náročných směn.

Ostravské pejskaře už počtvrté potěší akce Pes - Přítel na Jihu

Včera 13:10 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Den plný zábavy, ukázek a aktivit zaměřených na čtyřnohé přátele. Akce Pes – přítel na Jihu v sobotu 16. května opět zaplní tzv. psí louku v Bělském Lese. Součástí programu bude i vyhlášení výsledků soutěže Psí sympaťák roku 2026.

Stavba nového domova pro seniory v Karviné jde do finále, otevře se už na podzim

11. května 2026 17:25 | Karviná | Anna Břenková

Stavba moderního domova pro seniory v Karviné-Novém Městě úspěšně míří do svého konce. Hrubé práce jsou hotové a řemeslníci se nyní přesunuli do vnitřních prostor. Hotovo by mělo být už na podzim. Nové zařízení nabídne zázemí pro sto čtyřicet klientů a přinese do regionu přibližně stovku nových pracovních míst.

Harlejácký gulášfest nabídl rekordních 30 gulášů. Motorkáři ale myslí i na charitu

Včera 11:37 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tradiční ostravský harlejácký gulášfest překonává rekordy v oblíbenosti a to nejen mezi soutěžícími, ale i mezi návštěvníky. Proto mohou pořadatelé každý rok předat významnou sumu na charitu. Letos tak pomohli s léčbou postiženým bratrům Šimonovi a Matějovi.

Na půlmaraton vyběhl rekordní počet vytrvalců, odnášeli si medaile se sv. Šebestiánem

Včera 15:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Konal se devátý ročník Novojičínského půlmaratonu. Na start vytrvalostního závodu se postavilo ví než 450 běžců.

Cesta vody v Bělském lese bude prodloužena o téměř 600 metrů

Včera 12:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Bělský les v Ostravě se stal unikátním místem, kde se díky odborníkům daří skloubit ekologickou a rekreační funkci. Hlavní podíl na tom má zpřístupnění zajímavých míst a jejich vzájemné pospojování pomocí nejrůznějších chodníků a stezek. Tzv. Cestu vody nyní čeká další rozšíření.

Řidiči v Havířově museli platit pokuty a odtahovou službu, když blokovali čištění ulice

11. května 2026 11:23 | Havířov | Bára Kelnerová

Blokové čištění komunikací v Havířově opět zkomplikovali řidiči, kteří nerespektovali dopravní značení. Ve Fibichově ulici, která měla být prázdná, zůstaly tři desítky aut.

Oderská mlýnice přivítala přes půl tisíce cyklistů nejen z Česka

Včera 13:30 | Odry | Michal Slonina

Oblíbený závod Oderská mlýnice již po dvacáté přivítal cyklisty v Oderských vrších. Nezvyklý název získal po stoupání nad Spálovem, kde se závod konal od roku 2000. Start i cíl sice už dva roky hostí Odry, mlýnice se ale jezdí pořád.

Umělá inteligence umí zjistit prasklinu v potrubí. Ztráty vody v Ostravě stále klesají

11. května 2026 8:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Vodárenství patří mezi špičku nejen v naší zemi, ale i v celé Evropě. Nejenže Ostravské vodárny a kanalizace už řadu let využívají smart technologie na odběrných místech, ale nyní už také zapojily umělou inteligenci, která pomáhá hledat poruchy ve vodovodní síti.


V Karlově Studánce zahájili lázeňskou sezónu s biskupským požehnáním pramenů

11. května 2026 16:11 | Bruntál | Karel Soukop

Horské lázně Karlova Studánka prožily velmi slavnostní den. Po několikaleté pauze opět proběhlo slavnostní zahájení lázeňské sezóny s bohatým kulturním programem v celých lázních. Zahájení korespondovalo i s každoročním žehnáním léčivých pramenů.

ZUŠ v Bruntále byla založena před 80 lety

11. května 2026 8:24 | Bruntál | Karel Soukop

Hned několik základních škol v Bruntále slaví letos svá kulatá výročí. Základní umělecká škola (ZUŠ) v Bruntále byla založena již před 80 lety. Má přes 600 žáků a pobočky v Horním Benešově, Dvorcích a Vrbně pod Pradědem.

Motorkářské Vítání jara 2026 zaplnilo centrum Bruntálu stovkami motorek

10. května 2026 19:15 | Bruntál | Karel Soukop

Již posedmnácté se do centra Bruntálu sjely stovky motorek a především motorkářů na akci Vítání jara. Ani chladnější počasí neovlivnilo jejich množství a účast návštěvníků z města i okolí.

MSN Krnov pořádala první Den zdraví po sloučení nemocnic Bruntál, Krnov, Rýmařov

9. května 2026 15:44 | Bruntál | Karel Soukop

Ve velkolepém stylu uspořádala krnovská nemocnice letošní den zdraví. Byl první po sloučení všech tří nemocnic v okrese a navíc se konal v prostorách unikátního rehabilitačního respiria.

Tradiční Skok přes kůži ukázal dávnou tradici pasování do stavu hornického

7. května 2026 12:17 | Bruntál | Karel Soukop

Již 137. ročník tradiční akce Skok přes kůži proběhl v Bruntále. Dávná hornická tradice ožívá každoročně pokaždé v jiném městě již od roku 1852. VŠB - Technická univerzita Ostrava v letošním roce pro ni vybrala Bruntál jako nejstarší hornické město v zemi.

Velká mezinárodní výstava lega, jeho unikátů a rarit

7. května 2026 12:10 | Bruntál | Karel Soukop

Do Bruntálu mířily kroky konstruktérů, projektantů a tvůrců unikátů a rarit z Lega z celého světa. Lego je stavebním fenoménem doslova pro všechny generace. Největší letadlo, ruské kolo z Guinessovy knihy rekordů. Světové unikáty a originály. To vše bylo k vidění na 3. Mezinárodní výstavě kostek.

V Rýmařově proběhlo 1. kolo letošního Mistrovství ČR a Rollo ligy koloběžkářů
Vydáno 1. června 2025 9:10, Bruntál, Karel Soukop
V Rýmařově se konalo letošní mistrovství ČR – Rolo liga a Hobby závod vyznavačů koloběhu, tedy sportovních koloběžek. Jde o zdejší velmi oblíbený sport, ve kterém reprezentanti z rýmařovských klubů slaví dlouhodobě významné úspěchy i na světové scéně. Účastní se ho však i amatéři všech věkových kategorií.

Do Rýmařova přijeli koloběžkáři všeho věku a všech amatérských i závodních úrovní, včetně nejvyšších.

Patrik Krečmer, hlavní organizátor: „Já jsem napočítal, že dneska tady soutěží přibližně 30 mistrů světa, ať už současných nebo minulých, takže opravdu velká úroveň."

Celé mistrovství odstartovalo závodem Rainman pro závodníky s mentálním a kombinovaným postižením a kategorie Hobby. Pak už následovaly jednotlivé kategorie rollo ligy.

Patrik Krečmer, hlavní organizátor: „Za chvilku nám budou startovat už to ligoví závodníci, to je ta profi liga, kteří jezdí na body. Začne přípravka od 6 do 9 let, potom ro budou žáci, kadeti a potom přijdou ti opravdoví velcí závodníci, ženy a muži. Ti už pojedou až 24 km.“

Povel Výkřik Trhni si nohou tady není urážkou. Pro koloběžkáře znamená startovní povel každého závodu. Výkony ligových mistrů byly pro diváky lahůdkou i přehlídkou techniky koloběhu, která není jen odrážením se jednou nohou.

Adam Lašák, vítěz kategorie, mistr světa: „Já jsem 4x mistr světa, v Konstantinových lázních roku 2024 v žácích. Konkurence byla taky hodně dobrá, ale měl jsem víc natrénováno. Nejoblíbenější trasa byla v Konstantinových lázních dlouhý závod.“
Matyáš Svoboda, vítěz kategorie: „Byl jsem v Konstantinových lázních a byl jsem druhý, třetí a třetí. Na dlouhé, závodě jsem byl druhý a kritérium a sprint jsem byl třetí.“
Roman Matyáš, mistr světa, vítěz závodu: „Čtyřnásobný, už od juniorských kategorií až po elitní muže. Naposledy jsem byl na MS v Česku a tam jsem vybojoval dvě zlaté medaile. Trať byl, jako vždy, náročná, do kopce, to není na mě, sle dneska jsem měl sílu to udržet, ten nástup. Nejtěžší byl myslím, že poslední kopeček. Posledních 500 metrů, to je vyloženě na hlavu, zabrat se musí.“

Závod pravidelně podporuje i město Rýmařov a na startu vítá i starostu města.

Luděk Šimko (nez.), starosta Rýmařova: „Já jsem si to vzal jenom tak light, já mám ještě odpoledne fotbal, takže jenom tak na pohodičku. Výborný, ale fouká vítr. Ale je trať výborná tak, jako vždycky. Nejvíc asi Patrikovi Krečmerovi, ten kolem toho lítá, myslím, že celý rok shání sponzory, výborná organizace tak, jako každý rok.“
Viktor Lašák, závodník: „Jo, já se těším a pojedu 1 km tam a jeden nazpátek.“
Kristián Mýlka, závodník: „Jezdím už 4 roky a jedu teď trať 1 km a dohromady 2.“
Petr Furiš, závodník: „Hodně mě to baví, je to zábava a poprvé. Na téhle koloběžce a na závodech jedu poprvé tady v Rýmařově. Bylo to super.“
Šimon Šustal, závodník: „Já jsem tady na tomhletom ročníku poprvé, dojel jsem v závěrečné rovince první a jel jsem, to asi 5 nebo 6 minut.“
Tomáš Bernaťák, závodník: „Nejezdím ani půl roku a dneska jsem dojel třetí.“
Richard Trlica, vítěz kategorie: „Oni teď minulý rok tam byli jako starší, oni teď odešli do kadetů, tak jsem to měl vyhráté. Rolo ligu letos jezdím už třetím rokem.“
Josef Veiser, závodník: „Jo, bylo dobře a teplo bylo hlavně.“
Richard Pešek, vítěz kategorie: „Vítr trochu foukal, bylo to těžké, ale bylo to dobré.“
Pavel Zimmermann, závodník: „Jelo se mi dobře, počasí bylo dobré.“
Anna Fryblíková, stříbrná medaile: „Dobrý. Není tady hodně lidí, ale je tady velká konkurence.“

Na hlavní závod navázal druhý den závod do vrchu, který provedl závodníky náročným stoupáním v okolních obcích. Další kola Mistrovství ČR v koloběhu proběhnou a 21. června v Plzni a 1.srpna v Lipníku nad Bečvou.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000049015/v-rymarove-probehlo-1-kolo-letosniho-mistrovstvi-cr-a-rollo-ligy-kolobezkaru