Díky této výstavě mají krnované po čase příležitost opět nahlédnout do ateliéru krnovských autorů.
Renáta Ramazanová, historička umění: „Dříve jsme to dělali pravidelně tak, aby právě ti domácí měli příležitost poznat to, co vzniká ve městě, a musím říct, že Krnov je šťastné město, protože zde je řada nesmírně talentovaných lidí. A nevím, čím to je, ale je to zvláštní fenomén a nekonečně cenný.“
Výstava se odvolává k volnému sdružení krnovských výtvarníků A 13 a najdete tady jak malířské práce, tak objektovou tvorbu.
Ladislav Steininger, výtvarník, kurátor výstavy: „To odvolání je v tom, že vystavují 3 krnovští výtvarníci a pozvali jsme si i polského hosta z partnerského města minsko-mazovieckého pana Kryštofa Ruscheckého. Vesměs jsou to práce z posledních asi 5ti let.
Já mám tady na této výstavě takový cyklus, který vznikal v mé hlavě v průběhu asi posledního roku a nese název písečná kosa a jsou to takové mé ozvěny na cestu do Pobaltí. Takže to jsou kopce písku, je v tom moře, je v tom vítr, je v tom jantar, je v tom Pobaltí.“
Kromě Ladislava Steiningera tu vystavují svá díla i Svatoslav Böhm a Martina Rožanská.
Svatoslav Böhm, vystavující výtvarník: „Hovořit o svých dílech je vždycky velký problém. Já mám oblíbený všechny věci. V podstatě, když přijdete ráno do ateliéru, rozhlédnete se, okamžitě vím, kam mám sáhnout a co mám dělat. A naráz je večer a tenhle cyklus se v podstatě opakuje stále.
Nevím, co je oblíbený a co ne, je to prostě proces práce a to je asi všechno. Člověk má radost z práce, proto tady žijeme.“
Martina Rožanská, vystavující výtvarnice: „Kolega Bohm je skutečně obdivuhodný, vzhledem k jeho věku je neuvěřitelné, že je stále aktivní a hlavně to není stereotyp, tam jsou pořád nové věci, nové barvy, nové nápady, já ho obdivuju. Já pracuji velmi impulsivně, nikdy nemám předchozí nějaký návrh, protože jsem zjistila, že ho neumím dodržet, když si ho udělám, takže v podstatě se nechávám unášet barvou,skvrnou, co se mi povede, a potom to nějakým způsobem rozvíjím.“
(Kolega Bohm je skutečně obdivuhodný, vzhledem k jeho věku je neuvěřitelné, že je stále aktivní a hlavně to není stereotyp, tam jsou pořád nové věci, nové barvy, nové nápady, já ho obdivuju)
Kulturní památka Flemichova vila současně slouží jako městské muzeum
Poprvé tady sdružení krnovských výtvarníků, které vzniklo v bouřlivém roku 1989, vystavovalo v květnu roku 2008 ještě v provizorních výstavních podmínkách. Právě tehdy dostalo městské informační a kulturní středisko Flemichovu vilu do užívání.