Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zhodnotil po posledním zastupitelstvu úspěšné projekty ve volebním období

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek má za sebou jednání posledního zastupitelstva v současném složení. Vedení nám zhodnotilo, co považuje za největší úspěchy své práce v tomto volebním období.

Frýdek-Místek má za sebou poslední jednání zastupitelstva v tomto volebním období. Schvalovaly se hlavně další změny rozpočtu, které se postupně připravují na těžké období v rámci podpory ohledně cen energií. Vedení také zhodnotilo výsledky své práce.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Víme, že rostou investice, rostou dotace do sportu, kultury a sociální oblasti a zároveň s tím se nám podařilo i snížit zadlužení města. Díky hospodaření a díky rostoucím příjmům. A zároveň, což je v dnešní době velmi důležité, se nám podařilo vytvořit rezervu, která je větší než 100 milionů korun, se kterou budeme moci pracovat v rámci nastalé energetické krize. Druhým za mě velkým úspěchem je reálné uvedení memoranda o spolupráci mezi městem a společností Slezan do života. Víme, že vznikají nové městské čtvrti, vzniká bulvár, budou vznikat nové byty, sociální zázemí. To je obrovský krok pro město. A samozřejmě, což je zásluha všech mých předchůdců, je postupné otevírání obchvatu města."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Určitě to byla mimořádně složitá záležitost ohledně hotelu Centrum. Já považuji za úspěch nejenom, že se podařilo zachránit tu budovu před zbouráním, ale že najde své využití. Díky společnosti Distep, která tam vybuduje, jak své sídlo, tak byty, možná nějaká další zařízení a vhodné nebytové prostory. Také bych určitě zmínil schválenou koncepci nakládání s bytovým fondem, kdy zůstalo zachováno, že bude investováno do bytového fondu. Že bude zlepšován ten stav. Stejně, jako jistá nižší míra úrovně nájemného, která je velmi důležitá. Abychom opravdu byli schopni pokrýt ty bytové potřeby. Byť omezeně, protože víme, že žádostí je mnoho a nejsme schopni uspokojit všechny najednou, ale postupně zkvalitňujeme byty a přidělujeme, jak jen to je možné. I s tím, že město akceptuje snížený nájem pro své nájemníky."
Jakub Tichý (Piráti), radní Frýdku-Místku: "Přesto, že jsme se stali součástí vedení města teprve před rokem a půl a ty věci pochopitelně mají velkou setrvačnost. Přesto si myslím, že se nám povedlo poměrně dost věcí, které vnímám velmi pozitivně. Ať už je to městský web, který je přehlednější, atraktivnější, levnější. Je to Mobilní Rozhlas, dnes Munipolis, městská aplikace, se kterou se dají nahlašovat závady, kterou informujeme občany. Je to psí hřiště a snížení poplatků za psy. Jsou to opravené drobné kulturní památky. Nový dotační program v oblasti kultury, který je lépe dotovaný než dříve, má nastavena jednodušší pravidla. Kromě toho jsou opravené chodníky, opravené cesty, se kterými se původně nepočítalo. Myslím si, že i v tomto máme dobře našlápnuto do budoucna. Že ten vnitřní dluh, který tady ve městě je se postupně maže."

Další plány na rozvoji města budou záležet na výsledku voleb, po kterých se bude opět na další čtyři roky sestavovat vedení města.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek má novou náměstkyni pro správu majetku a zřídil i Dopravní výbor

12. června 2025 11:34 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Vedení Frýdku-Místku má novou posilu. Náměstkyní primátora se stala Gabriela Rumíšková (Naše Město F-M), současná radní a předsedkyně majetkové komise. Vystřídá odcházejícího náměstka Miroslava Bártka. Zastupitelstvo zřídilo také nový dopravní výbor.

Zastupitelé ve Frýdku-Místku řešili poplatky za odpad, bezpečnost i Český dům

11. září 2025 11:29 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Úlevy na poplatcích za odpad, změny v gesci řízení městské policie, ale i zpráva o transparentnosti prodeje Českého domu. Zastupitelstvo Frýdku-Místku má za sebou další důležité jednání, na kterém se schválila řada důležitých bodů.

Záchrana bazénu i účet za rok 2024. Frýdek-Místek řešil na zastupitelstvu důležité body

12. června 2025 14:35 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Spolupráce města s krajem na rekonstrukci plaveckého bazénu. Zrušení příspěvkové organizace nebo závěrečný účet města za rok 2024. To je jen malý výčet dalších důležitých bodů, které projednávalo a schválilo další zastupitelstvo Frýdku-Místku.


Nové parkoviště u Karvinského moře poskytne opět větší komfort návštěvníkům s automobily

Včera 13:43 | Karviná | Gabriela Stašová

Parkoviště u Karvinského moře je dlouho plánovaným projektem. Nyní se jeho realizace konečně přiblížila také odkupem pozemků od společnosti Diamo, na kterých by mělo nově stát.

Den profesí opět radil žákům ZŠ Volgogradské v Ostravě-Jihu, kam mohou jít na střední

Včera 10:29 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Den profesí opět zaplnil učebny na Základní škole Volgogradská v Ostravě-Zábřehu. Jeho cílem bylo odhalit zájmy dětí a podpořit rozvoj jejich dovedností tak, aby se pro ně v budoucnu mohly stát i zdrojem obživy.

V Ostravě bude otevřena nová Montessori škola. Zápis prvňáčků začíná už 15. ledna

V Ostravě-Radvanicích se chystá otevření nové Montessori školy, která doplní nabídku vzdělávání v této lokalitě. Budova, ve které bude od září fungovat projde rekonstrukcí tak, aby odpovídala Montessori přístupům a principům pro přirozené učení dětí.

Lidé na Karvinsku opět pocítili důsledek těžby uhlí, houpala se jim země pod nohama

Včera 16:10 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Přesně v 16 hodin se v úterý 6. ledna zachvěla země na poměrně rozsáhlém území Karvinska. Příčinou byl důlní otřes způsobený uvolněním napětí v poddolované hornině. K tomu bude docházet ještě několik let po ukončení těžby na konci tohoto měsíce.

Řidič, který blokoval sanitku v Ostravě se přihlásil na policii. Situace ho velmi mrzí

Včera 13:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nesprávně odstaveným autem zablokoval průjezd ulicí v Ostravě-Jihu. Místem nemohla projet ani sanitka spěchající k pacientovi. Incident natočilo plno lidí a video se stalo virálním. Řidič blokujícího BMW sklidil velkou kritiku. Nakonec se sám přihlásil policii, která zjistila skutečný průběh události. Z něj vyplývá, že video veřejnosti celou situaci zkresluje ve velký neprospěch řidiče.


Tříkrálový průvod prošel Novým Jičínem, mudrcové přijeli na koních

Včera 12:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Šestý leden - svátek Tří králů - byl v Novém Jičíně dnem, kdy městem prošel Tříkrálový průvod. Připomněl známý biblický příběh a symbolicky zahájil putování koledníků v rámci charitativní sbírky.

Řidič Audi skončil v kolejích. Policie hledá svědky nehody v Ostravě-Porubě

Dnes 11:51 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

Audi A6 vjelo do tramvajového kolejiště v Ostravě-Porubě. 43letý řidič pravděpodobně nezvládl řízení. Policie případ vyšetřuje a obrací se na svědky události, aby podali bližší informace.

Nemocnice v Havířově operuje velké kýly pomocí robota Da Vinci

5. ledna 2026 11:10 | Havířov | Bára Kelnerová

Moravskoslezská nemocnice v Havířově připravila pro lékaře chirurgy i z okolních nemocnic seminář, kde představila metody operací břišních kýl pomocí robotického systému Da Vinci, které ale nejsou ještě v České republice zcela běžné.

V Zoo Ostrava umřela nejstarší samice plameňáka, měla přes 50 let

Včera 10:25 | Ostrava-město | Anna Břenková

Smutná zpráva dorazila z ostravské zoo. Umřela samice plameňáka. Její věk se odhaduje na minimálně 50 let. Byla součástí základního hejna, které v roce 1979 jako první dorazilo do zoo. Momentálně zoo chová 65 plameňáků kubánských.

Obec Palkovice koupila bývalý kravín a zvažuje tam výstavbu bytů

5. ledna 2026 18:30 | Palkovice | Libor Běčák

Areál bývalého kravína v centru Palkovic bude mít nové využití. Obec ho odkoupila a do budoucna zde plánuje například výstavbu bytů, včetně sociálních.


Mladí dobrovolní hasiči ve Frýdku-Místku obdrželi šek

Dnes 21:31 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Mladí dobrovolní hasiči z Frýdku-Místku sbírají na soutěžích výrazné úspěchy. Jejich vybavení podstatně vylepší šek, který obdrželi od vedení města.

Ve Frýdku-Místku vzniknul Klub pro osvojitele

Dnes 21:25 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Frýdku-Místku funguje od začátku ledna Klub pro osvojitele. Nabídne zázemí pro rodiny, které už dítě osvojily, připravují se na osvojení nebo o náhradní rodinné péči teprve uvažují.

Dětem s řečí pomůže logopedický box, metodiku zpracovala speciální pedagožka čeladenské školy

Dnes 12:50 | Čeladná | Petra Dorazilová

Učitelé prvního stupně čeladenské základní školy absolvovali workshop, zaměřený na zlepšení práce s dětmi s logopedickými vadami. Autorka této metodiky pro rozvoj řeči a komunikace, speciální pedagog školy Pavla Kovářová, kolegy seznámila s novými učebními pomůckami, respektive s celým logopedickým kufříkem.

Frýdlantská radnice opět přijímá od lidí projekty do participativního rozpočtu

5. ledna 2026 17:49 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Po úspěšných čtyřech ročnících participativního rozpočtu má město Frýdlant nad Ostravicí vyhrazené další finanční prostředky pro nové projekty navrhované přímo občany.

Dobrovolníci se dočkali poděkování od Adry i Frýdku-Místku

5. ledna 2026 17:11 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Činnost charitativní organizace Adra je založena na práci dobrovolníků. A právě jim Adra ve spolupráci s městem připravila slavnostní večer jako poděkování za celý rok 2025.

Veřejnosti nejvíce chutnala vánočka Filipa Rusnáka

5. ledna 2026 16:57 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Letošní ročník soutěže o nejlepší sváteční vánočku má své vítěze. Ti vystoupali na pódium Adventního městečka v Místku. V klání pekařů nakonec nejvíce zaujal Filip Rusnák, který při přípravě použil i čokoládu.

Frýdek-Místek zhodnotil po posledním zastupitelstvu úspěšné projekty ve volebním období
Vydáno 8. září 2022 13:45, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek má za sebou jednání posledního zastupitelstva v současném složení. Vedení nám zhodnotilo, co považuje za největší úspěchy své práce v tomto volebním období.

Frýdek-Místek má za sebou poslední jednání zastupitelstva v tomto volebním období. Schvalovaly se hlavně další změny rozpočtu, které se postupně připravují na těžké období v rámci podpory ohledně cen energií. Vedení také zhodnotilo výsledky své práce.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Víme, že rostou investice, rostou dotace do sportu, kultury a sociální oblasti a zároveň s tím se nám podařilo i snížit zadlužení města. Díky hospodaření a díky rostoucím příjmům. A zároveň, což je v dnešní době velmi důležité, se nám podařilo vytvořit rezervu, která je větší než 100 milionů korun, se kterou budeme moci pracovat v rámci nastalé energetické krize. Druhým za mě velkým úspěchem je reálné uvedení memoranda o spolupráci mezi městem a společností Slezan do života. Víme, že vznikají nové městské čtvrti, vzniká bulvár, budou vznikat nové byty, sociální zázemí. To je obrovský krok pro město. A samozřejmě, což je zásluha všech mých předchůdců, je postupné otevírání obchvatu města."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Určitě to byla mimořádně složitá záležitost ohledně hotelu Centrum. Já považuji za úspěch nejenom, že se podařilo zachránit tu budovu před zbouráním, ale že najde své využití. Díky společnosti Distep, která tam vybuduje, jak své sídlo, tak byty, možná nějaká další zařízení a vhodné nebytové prostory. Také bych určitě zmínil schválenou koncepci nakládání s bytovým fondem, kdy zůstalo zachováno, že bude investováno do bytového fondu. Že bude zlepšován ten stav. Stejně, jako jistá nižší míra úrovně nájemného, která je velmi důležitá. Abychom opravdu byli schopni pokrýt ty bytové potřeby. Byť omezeně, protože víme, že žádostí je mnoho a nejsme schopni uspokojit všechny najednou, ale postupně zkvalitňujeme byty a přidělujeme, jak jen to je možné. I s tím, že město akceptuje snížený nájem pro své nájemníky."
Jakub Tichý (Piráti), radní Frýdku-Místku: "Přesto, že jsme se stali součástí vedení města teprve před rokem a půl a ty věci pochopitelně mají velkou setrvačnost. Přesto si myslím, že se nám povedlo poměrně dost věcí, které vnímám velmi pozitivně. Ať už je to městský web, který je přehlednější, atraktivnější, levnější. Je to Mobilní Rozhlas, dnes Munipolis, městská aplikace, se kterou se dají nahlašovat závady, kterou informujeme občany. Je to psí hřiště a snížení poplatků za psy. Jsou to opravené drobné kulturní památky. Nový dotační program v oblasti kultury, který je lépe dotovaný než dříve, má nastavena jednodušší pravidla. Kromě toho jsou opravené chodníky, opravené cesty, se kterými se původně nepočítalo. Myslím si, že i v tomto máme dobře našlápnuto do budoucna. Že ten vnitřní dluh, který tady ve městě je se postupně maže."

Další plány na rozvoji města budou záležet na výsledku voleb, po kterých se bude opět na další čtyři roky sestavovat vedení města.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000033221/frydekmistek-zhodnotil-po-poslednim-zastupitelstvu-uspesne-projekty-ve-volebnim-obdobi