Nová čistírna odpadních vod úspěšně prošla kolaudací a je připravena zajistit moderní a ekologické čištění odpadních vod pro místní obyvatele.
Jiří Myšinský (SNK), starosta Nošovic: "Dneska jsme konečně dokončili dílo po 18 měsících, tak jak bylo ve smlouvě napsané a jak byl deklarovaný termín. Takže jsme dokončili čističku odpadních vod a první a druhou etapu kanalizační splaškové sítě zde v malých Nošovicích. Jak už jsem zde v úvodu řekl, zajistili jsme tady v součinnosti se soukromým investorem dešťovou kanalizaci. Takže já jsem přesvědčen, že co se týče té hlavní části životního prostředí, udržitelnosti a těch podmínek k bytové zástavbě zde v malých Nošovicích, tak jsou ideální podmínky. No a vlastně setkáváme se tady po třech měsících, kdy jsme otevřeli Technické služby obce Nošovice, které taky stály nějakou finanční částku a podařilo se nám to rozjet. Za prvních šest měsíců musím pogratulovat řediteli technických služeb, že skutečně rozjel tu společnost tak, že je funkční. Doufám, že takto funkční bude i čistička odpadních vod, ale zde bude garantem minimálně do 31. 12. Vlastně Severomoravské vodovody a kanalizace."