Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střední škola POJ F-M se prezentovala i na Online veletrhu středních škol

Frýdek-Místek |

Letos opět probíhá Online veletrh středních škol. Školy díky němu využívají všechny možné cesty, jak snadno zprostředkovat informace o studiu deváťákům nebo jejich rodičům. K osobním setkáním na veletrzích, dnech otevřených dveřích tak přidaly do portfolia prezentací právě i online prostředí.

Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola, Frýdek-Místek se letos zapojila také do Online veletrhu středních škol.

Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Máme to tak jako tradičně pěkně naorganizováno tak, že v konkrétních jednotlivých časech prezentují obory naši vyučující, včetně našich žáků. A během toho dne od 10:00 až do 18:00 hodin se vždycky každý obor prezentuje dvakrát. Takže je to myslím i fajn, pro ty uchazeče a pro ty rodiče z našeho rozvrhu, který máme na webových stránkách si nakombinovat to, kdy se připojí, o co mají zájem."
Čestmír Suchoň, učitel odborných předmětů: "Zájem je o všechny obory. Já tady zastupuji obor strojírenství, který mám na starosti jako odborný učitel. A zájem ze základní školy je dostatečný, dostatečně velký. Ale bychom rádi, kdyby byl větší, samozřejmě."
Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Nabízíme obory technické a ekonomické. Vyjmenuju to podle abecedy už to i umím. Takže je to obor Ekonomické lyceum, informační technologie, obor strojírenství, technické lyceum, technické zařízení budov, obchodní akademie nám tam z toho vypadla, a ještě obor veřejnosprávní činnost."
Čestmír Suchoň, učitel odborných předmětů: "Rodiče se většinou ptají na to, co se na daném oboru učí, jaké předměty, ptají se na mimoškolní aktivity, ptají se na projekty, na kterých studenti pracují, ptají se na výjezdy do zahraničí."
Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Právě v minulém týdnu jsme vstoupili do velmi intenzivní spolupráce s fakultou strojní. Zřejmě se staneme fakultní školou fakulty strojní na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě. A uděláme něco proto, abychom měli skutečně dvě naplněné třídy z oboru strojírenství."

Škola má 785 studentů a její velkou výhodou je právě nejen rozmanitost oborů, ale také jejich propojení s praktickými činnostmi.

Anketa: 1.) "Já studuju technické zařízení budov a největší výhody jsou možnosti, které tato škola dává. Je jich hodně, jako třeba studentský start-up a různé výlety. Je toho fakt hodně, navíc se toho naučím. V praxi se hodí umět kovat třeba. To jsou fajn věci." - Ale nejenom kovárna, ale i spousta moderní technologie, že? - Ta je tady taky, máme tady různé CNC stroje, máme tady lasery, 3D tiskárny a hodně se na nich naučíme, to je fajn. Jsem rád, že takovou možnost máme a jsem rád, že jsem si vybral tuto školu." 2.) "Jsem v druháku a jako největší výhodu, že se zorientuju v tom, o co v té stavařině celkově jde, obecně, i třeba v té strojařině to probíráme, takže i v tom se zorientuju. A mě to takhle baví, je to něco jiného, i pro ty holky. Moc tu holek nemáme, ale mě to takhle baví."
Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Není to záležitost jenom technických oborů. Strojírenství, informačních technologií. Ale už se to stává skutečně i běžnou součástí oborů obchodní akademie. My jsme teď v tuto chvíli velmi, velmi rádi, téměř šťastni, že se nám tady podařilo rozjet v rámci jednoho projektu skutečně reálnou studentskou firmu."

Škola už má za sebou účast na veletrhu vzdělávání a také dva dny otevřených dveří. Další dny otevřených dveří chystá ještě na 7. ledna a 4. února příštího roku.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek spolu s krajem opraví bazén a tělocvičny na Střední škole řemesel

30. června 2025 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj spolu s městem Frýdek-Místek zrekonstruují plavecký bazén a sportovní halu Střední školy řemesel. Díky investici ve výši zhruba 230 milionů korun vznikne zázemí, které bude splňovat parametry pro pořádání plaveckých závodů.

Primátor rozdal vysvědčení a představil nového ředitele 7. ZŠ ve Frýdku-Místku

30. června 2025 11:27 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Na 7. Základní škole ve Frýdku-Místku proběhlo slavnostní zakončení školního roku. Vysvědčení dětem ve vybrané třídě předal primátor města, který této příležitosti využil, aby uvedl do funkce nového ředitele. Bývalá ředitelka totiž odešla oficiálně na penzi.

Ostrava bude mít první Univerzitní klinickou školu. Spojí výuku, praxi i výzkum

29. června 2025 17:12 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V centru Ostravy má vzniknout nová vzdělávací instituce, která propojí výuku dětí, praxi studentů učitelství i pedagogický výzkum. Univerzitní klinická škola, první svého druhu v kraji, bude společným projektem Ostravské univerzity, města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Podporu vyjádřilo také Ministerstvo školství.


Vedra vyhnala lidi k vodě, plno je na koupalištích, rybnících i přehradách

Dnes 9:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vysoké teploty přiměly tisíce lidí vyrazit za osvěžením k vodě. Někteří zvolili návštěvu letních koupališť, jiní přírodní lokality, jako jsou rybníky, jezera nebo přehrady. Největší osvěžení nabízejí horské potoky a řeky.

Základní škola Amos autorským divadlem zakončila školní rok a rozloučila se s odcházejícími žáky

Dnes 16:47 | Bruntál | Karel Soukop

Základní škola AMOS dostála i letos své divadelní tradici. Nově nastudovaný Malý princ byl pro žáky školy nejen zakončením školního roku, ale také rozloučením a páťáky, kteří školu opouštějí a po prázdninách se rozejdou na gymnázia a jiné střední i základní školy.

Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

Včera 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

Včera 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Klub historických vozidel představil plán srazů a jízd

Včera 7:55 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Klub historických vozidel Nový Jičín sdružuje necelou třicítku členů. Jejich koníčkem je péče o veterány a také příležitostně prezentují své staré vozy veřejnosti. Letos plánují účast na několika vyjížďkách a vidět budou i na Masarykově náměstí.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

26. června 2026 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Slavnostní prezentace nové knihy - Paskov šlechtický

Včera 18:00 | Paskov | Michal Feber

Historie Paskova se dočkala dalšího významného zpracování.

Na ZŠ Palkovice ocenili úspěšné školáky a rozloučili se s deváťáky

26. června 2026 10:16 | Palkovice | Libor Běčák

Slavnostním setkáním všech žáků a kantorů skončil školní rok v ZŠ Palkovice. Ti nejlepší školáci byli oceněni pamětními listy a drobnými dárky.

Kolaudace čističky odpadních vod v Nošovicích

24. června 2026 18:00 | Nošovice | Michal Feber

Obec Nošovice dokončila jednu z nejvýznamnějších investic posledních let.

Frýdek-Místek pořádal finále soutěže Mladý záchranář

24. června 2026 12:24 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve sportovní hale 6. základní školy se konal už 5. ročník soutěže Mladý záchranář. Opět se jí účastí žáci ze základních škol z Frýdku-Místku.

Frýdek-Místek ovládl Mezinárodní folklorní festival

24. června 2026 12:16 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Mezinárodní folklorní festival opět potěšil fanoušky tohoto žánru ve Frýdku-Místku a okolí. Nabídnul šest dní tradiční zábavy a navštívily jej tisíce diváků.

Střední škola POJ F-M se prezentovala i na Online veletrhu středních škol
Vydáno 24. listopadu 2022 14:27, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Letos opět probíhá Online veletrh středních škol. Školy díky němu využívají všechny možné cesty, jak snadno zprostředkovat informace o studiu deváťákům nebo jejich rodičům. K osobním setkáním na veletrzích, dnech otevřených dveřích tak přidaly do portfolia prezentací právě i online prostředí.

Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola, Frýdek-Místek se letos zapojila také do Online veletrhu středních škol.

Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Máme to tak jako tradičně pěkně naorganizováno tak, že v konkrétních jednotlivých časech prezentují obory naši vyučující, včetně našich žáků. A během toho dne od 10:00 až do 18:00 hodin se vždycky každý obor prezentuje dvakrát. Takže je to myslím i fajn, pro ty uchazeče a pro ty rodiče z našeho rozvrhu, který máme na webových stránkách si nakombinovat to, kdy se připojí, o co mají zájem."
Čestmír Suchoň, učitel odborných předmětů: "Zájem je o všechny obory. Já tady zastupuji obor strojírenství, který mám na starosti jako odborný učitel. A zájem ze základní školy je dostatečný, dostatečně velký. Ale bychom rádi, kdyby byl větší, samozřejmě."
Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Nabízíme obory technické a ekonomické. Vyjmenuju to podle abecedy už to i umím. Takže je to obor Ekonomické lyceum, informační technologie, obor strojírenství, technické lyceum, technické zařízení budov, obchodní akademie nám tam z toho vypadla, a ještě obor veřejnosprávní činnost."
Čestmír Suchoň, učitel odborných předmětů: "Rodiče se většinou ptají na to, co se na daném oboru učí, jaké předměty, ptají se na mimoškolní aktivity, ptají se na projekty, na kterých studenti pracují, ptají se na výjezdy do zahraničí."
Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Právě v minulém týdnu jsme vstoupili do velmi intenzivní spolupráce s fakultou strojní. Zřejmě se staneme fakultní školou fakulty strojní na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě. A uděláme něco proto, abychom měli skutečně dvě naplněné třídy z oboru strojírenství."

Škola má 785 studentů a její velkou výhodou je právě nejen rozmanitost oborů, ale také jejich propojení s praktickými činnostmi.

Anketa: 1.) "Já studuju technické zařízení budov a největší výhody jsou možnosti, které tato škola dává. Je jich hodně, jako třeba studentský start-up a různé výlety. Je toho fakt hodně, navíc se toho naučím. V praxi se hodí umět kovat třeba. To jsou fajn věci." - Ale nejenom kovárna, ale i spousta moderní technologie, že? - Ta je tady taky, máme tady různé CNC stroje, máme tady lasery, 3D tiskárny a hodně se na nich naučíme, to je fajn. Jsem rád, že takovou možnost máme a jsem rád, že jsem si vybral tuto školu." 2.) "Jsem v druháku a jako největší výhodu, že se zorientuju v tom, o co v té stavařině celkově jde, obecně, i třeba v té strojařině to probíráme, takže i v tom se zorientuju. A mě to takhle baví, je to něco jiného, i pro ty holky. Moc tu holek nemáme, ale mě to takhle baví."
Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Není to záležitost jenom technických oborů. Strojírenství, informačních technologií. Ale už se to stává skutečně i běžnou součástí oborů obchodní akademie. My jsme teď v tuto chvíli velmi, velmi rádi, téměř šťastni, že se nám tady podařilo rozjet v rámci jednoho projektu skutečně reálnou studentskou firmu."

Škola už má za sebou účast na veletrhu vzdělávání a také dva dny otevřených dveří. Další dny otevřených dveří chystá ještě na 7. ledna a 4. února příštího roku.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000034506/stredni-skola-poj-fm-se-prezentovala-i-na-online-veletrhu-strednich-skol