Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Benefice na Sweetsen festu vynesla přes 100 tisíc korun pro organizace z Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Sweetsen fest letos přilákal 16 tisíc návštěvníků. Většina z nich se zapojila také do benefice, kdy mohli každý den na festivalu přispívat jednotlivým organizacím. Dohromady se vybralo více než 100 tisíc korun.

19. ročník Sweetsen festu ve Frýdku-Místku byl největší ze všech. Na sedmi scénách se během tří dnů představilo přes 100 interpretů. Každý den tady také lidé přispívali jednotlivým organizacím.

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Jsem ráda za Podané ruce, zapsaný spolek, i Podané ruce osobní asistence, že se skvěle vydařilo to, že lidé nám drží palce. Už vědí, co děláme, jakou činnost děláme. Že děláme osobní asistenci a Canisterapii. A tu významně podpořili i v letošním roce. Byli jsme tam ve čtvrtek, což byl první den festivalu. A už i ten první den byli lidé skvělí a dali na Podané ruce 29 004 korun. Což je polovina na canisterapii, polovina na osobní asistenci. A my za to zase významně pomůžeme lidem s postižením, touto službou."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Jsme rádi, že občané města podpořili tuto benefici. A že jsme mohli vybírat. A podařilo se vybrat 44 666 korun. Což je pro nás hodně významné. Všechny výtěžky, které nám umožňují pomáhat, sloužit k tomu, aby se rozvíjelo dobrovolnictví na Frýdecko-Místecku. Abychom mohli pracovat s dětmi, s postiženými, se seniory. To jsou všechno programy, které my organizujeme."
Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "My jsme rádi, že jsme na Sweetsenu mohli být, stejně jako v minulých letech. Vnímáme, že to je něco, co k Frýdku-Místku patří. A i my si myslíme, že patříme k Frýdku-Místku. Takže jsme moc rádi, že vždycky můžeme tam ten jeden den strávit. Letos jsme byli v sobotu a po loňských pirátech jsme to letos měli v indiánském duchu. Ten den, který jsme měli přidělený, tak se podařilo vysbírat od návštěvníků festivalu přes 25 tisíc korun, což je hezké. A ty peníze použijeme právě pro ty služby, které se podílely na tvorbě toho programu. Takže programy pro děti jako je Nezbeda nebo pro rodiny dětmi. Pramínek, doučování a podobně."
Kamil Rudolf, organizátor Sweetsen festu: "Minulý rok jsme už překonali celkově vybraný 1 milion korun. A vždycky říkáme našim návštěvníkům, že když je festival zdarma a neplatí se tady vstupné. Neplatí se ani za dětské atrakce, kolotoče a podobné věci, které tady budou v pátek a sobotu, tak bychom rádi, aby lidé, naši návštěvníci, alespoň věnovali pár korun na charitu."

Letos trhl festival také návštěvnický rekord. Přišlo na 16 tisíc lidí.

Nahlásit chybu


K tématu

Sbírka Srdce pro Porubu pomohla Vojtovi. Nyní se vybírá na rehabilitace pro Karin

18. prosince 2025 17:54 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Vánoce nejsou pouze o výzdobě a dobrém jídle a pití, jsou především o solidaritě. Součástí vánočního jarmarku na Alšově náměstí byla opět charitativní sbírka Srdce pro Porubu. Návštěvníci si vychutnali punč se starostkou, projížďky vláčkem i vystoupení.

Týden plný her a porozumění pro děti s autismem ve Frýdku-Místku

14. července 2025 15:53 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Už popáté uspořádala ADRA Frýdek-Místek příměstský tábor pro děti s poruchou autistického spektra. I letos se konal v oblíbeném Faunaparku, ale hodně do něj promluvilo počasí. O dvacet dětí se staral tým dobrovolníků, kteří s nimi vytvářeli vztahy, hráli hry a pomáhali jim s rozvojem.

ADRA uspořádala vánoční benefiční koncert

2. prosince 2025 11:16 | Havířov | Bára Kelnerová

ADRA vždy před Vánocemi pořádá benefiční koncert na podporu určitého programu. Tentokrát půjde výtěžek pro dobrovolníky, kteří věnují svůj volný čas hendikepovaným, aby si mohli jejich rodiče odpočinout.


Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

Včera 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

Včera 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Klub historických vozidel představil plán srazů a jízd

Včera 7:55 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Klub historických vozidel Nový Jičín sdružuje necelou třicítku členů. Jejich koníčkem je péče o veterány a také příležitostně prezentují své staré vozy veřejnosti. Letos plánují účast na několika vyjížďkách a vidět budou i na Masarykově náměstí.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

26. června 2026 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

V minulosti pobodal a znásilnil desetiletou dívku. Vyšel z vězení a zaútočil znovu

26. června 2026 9:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrůzný zážitek má za sebou mladistvá dívka z Ostravy. Šla se projít v poledne parkem a najednou na ni zaútočil 36letý muž. Měl stažené kalhoty, chytil ji do kravaty a povalil na zem. Dívka se bránila a křičela. Všiml si toho starší pán, který rychle přiběhl na pomoc a násilníka odtrhl. Ten ale utekl. Bleskově ho pak dopadli přivolaní policisté. Nejhrůznější na celém případu je, že deviant v minulosti znásilnil a pobodal nožem tehdy desetiletou dívku.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská připravila pro děti i rodiče zábavné odpoledne

25. června 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor, JEDU!!! Tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Mzdoví účetní

Frýdlant nad Ostravicí Nástup: od 1. července 2026 od 40 000 Kč/měsíc

Slavnostní prezentace nové knihy - Paskov šlechtický

Včera 18:00 | Paskov | Michal Feber

Historie Paskova se dočkala dalšího významného zpracování.

Na ZŠ Palkovice ocenili úspěšné školáky a rozloučili se s deváťáky

26. června 2026 10:16 | Palkovice | Libor Běčák

Slavnostním setkáním všech žáků a kantorů skončil školní rok v ZŠ Palkovice. Ti nejlepší školáci byli oceněni pamětními listy a drobnými dárky.

Kolaudace čističky odpadních vod v Nošovicích

24. června 2026 18:00 | Nošovice | Michal Feber

Obec Nošovice dokončila jednu z nejvýznamnějších investic posledních let.

Frýdek-Místek pořádal finále soutěže Mladý záchranář

24. června 2026 12:24 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve sportovní hale 6. základní školy se konal už 5. ročník soutěže Mladý záchranář. Opět se jí účastí žáci ze základních škol z Frýdku-Místku.

Frýdek-Místek ovládl Mezinárodní folklorní festival

24. června 2026 12:16 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Mezinárodní folklorní festival opět potěšil fanoušky tohoto žánru ve Frýdku-Místku a okolí. Nabídnul šest dní tradiční zábavy a navštívily jej tisíce diváků.

Benefice na Sweetsen festu vynesla přes 100 tisíc korun pro organizace z Frýdku-Místku
Vydáno 22. června 2023 12:39, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Sweetsen fest letos přilákal 16 tisíc návštěvníků. Většina z nich se zapojila také do benefice, kdy mohli každý den na festivalu přispívat jednotlivým organizacím. Dohromady se vybralo více než 100 tisíc korun.

19. ročník Sweetsen festu ve Frýdku-Místku byl největší ze všech. Na sedmi scénách se během tří dnů představilo přes 100 interpretů. Každý den tady také lidé přispívali jednotlivým organizacím.

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Jsem ráda za Podané ruce, zapsaný spolek, i Podané ruce osobní asistence, že se skvěle vydařilo to, že lidé nám drží palce. Už vědí, co děláme, jakou činnost děláme. Že děláme osobní asistenci a Canisterapii. A tu významně podpořili i v letošním roce. Byli jsme tam ve čtvrtek, což byl první den festivalu. A už i ten první den byli lidé skvělí a dali na Podané ruce 29 004 korun. Což je polovina na canisterapii, polovina na osobní asistenci. A my za to zase významně pomůžeme lidem s postižením, touto službou."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Jsme rádi, že občané města podpořili tuto benefici. A že jsme mohli vybírat. A podařilo se vybrat 44 666 korun. Což je pro nás hodně významné. Všechny výtěžky, které nám umožňují pomáhat, sloužit k tomu, aby se rozvíjelo dobrovolnictví na Frýdecko-Místecku. Abychom mohli pracovat s dětmi, s postiženými, se seniory. To jsou všechno programy, které my organizujeme."
Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "My jsme rádi, že jsme na Sweetsenu mohli být, stejně jako v minulých letech. Vnímáme, že to je něco, co k Frýdku-Místku patří. A i my si myslíme, že patříme k Frýdku-Místku. Takže jsme moc rádi, že vždycky můžeme tam ten jeden den strávit. Letos jsme byli v sobotu a po loňských pirátech jsme to letos měli v indiánském duchu. Ten den, který jsme měli přidělený, tak se podařilo vysbírat od návštěvníků festivalu přes 25 tisíc korun, což je hezké. A ty peníze použijeme právě pro ty služby, které se podílely na tvorbě toho programu. Takže programy pro děti jako je Nezbeda nebo pro rodiny dětmi. Pramínek, doučování a podobně."
Kamil Rudolf, organizátor Sweetsen festu: "Minulý rok jsme už překonali celkově vybraný 1 milion korun. A vždycky říkáme našim návštěvníkům, že když je festival zdarma a neplatí se tady vstupné. Neplatí se ani za dětské atrakce, kolotoče a podobné věci, které tady budou v pátek a sobotu, tak bychom rádi, aby lidé, naši návštěvníci, alespoň věnovali pár korun na charitu."

Letos trhl festival také návštěvnický rekord. Přišlo na 16 tisíc lidí.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037859/benefice-na-sweetsen-festu-vynesla-pres-100-tisic-korun-pro-organizace-z-frydkumistku