Frýdecko-místecká radnice nechala rozebrat torzo altánku u řeky Ostravice. Místo bylo dlouhodobě magnetem pro lidi bez domova, kteří původní cyklistický altán poničili, živořili v něm a znečišťovali také bezprostřední okolí.
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek systematicky pokračuje v krocích, které mají zajistit pocit bezpečí pro občany. A jedním z nich bylo i odstranění torza bývalého altánu u řeky Ostravice, u úřadu práce. My obecně nechceme odstraňovat lavičky a místa, kde se srocují nepřizpůsobiví občané. Ale toto byl jeden z těch případů, kdy opravdu už nebylo jiné řešení."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Dostali jsme za úkol zlikvidovat altánek u řeky, protože to místo nevypadalo kulturně. Bylo používáno s tím, jak si to město původně představovalo. Takže jsme ho začali likvidovat. Z toho místa jsme odvezli několik aut přímo na skládku. Několik aut jsme odvezli na sklad, protože tam byl materiál, který se dá využít ještě na nějakých jiných stavbách, takže část toho materiálu jsme zachránili a bude dál využit."
Práce ještě nejsou kompletně dokončeny, protože technické služby zastavil příchod sněžení a silných mrazů. K původním účelům je ale místo už nevyužitelné.
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Kolem řeky jsou další altány, které do budoucna budou součástí oplocených areálů. A zároveň do té doby, než se tak stane, tak jsme zkoordinovali, jak technické služby, tak městskou policii, abychom tato místa udrželi co nejpříjemnější pro občany. A samozřejmě pokračujeme vedle optimalizace kamerového systému v dalších úpravách. A například na dětském hřišti u bytových domů na Koloredově budeme oplocovat dětské hřiště. Aby opravdu na něm nebyl nikdo, kdo tam nemá co dělat."
Město má všeobecně dokonale propracovaný systém pomoci lidem v těžké životní situaci. Nemusejí tak nocovat v přístřešcích a dalších veřejných místech.
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Opravdu lidé, kteří se dostanou do svízelné situace, jsou bez domova, mají spousty možností, jak jim může město pomoci. A jak se mohou dostat do tepla. Přečkat tady ty mrazivé časy v místech, které jim neublíží. Takže opravdu je to o tom, že lidé, kteří chtějí pomoc, tak město nabídne pomocnou ruku, ale zároveň nemůžeme být v situaci, kdy jednotlivci, kteří nerespektují opravdu žádná pravidla, aby terorizovali okolí."
Slezská diakonie provozuje azylové domy pro muže i ženy. Armáda spásy má velký Domov Přístav. Lidé bez domova se mohou zapojit do úklidu města za stravenky a v dodržování pořádku pomáhají i asistenti prevence kriminality.