Sociální sítě zaplavily informace, že při stavbě podloží obchvatu Frýdku-Místku měl být použit materiál z ostravské haldy Heřmanice, která je aktuálně předmětem velkých sporů a doslova se o ní mluví jako o obří ekologické katastrofě plné nebezpečných látek. Ty mají být údajně i v podloží obchvatu a ohrožovat kontaminací i spodní vody. Na tuto informaci zareagovalo i město Frýdek-Místek.
Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M) v reakci na informace o údajném výskytu nebezpečných látek v podloží nového obchvatu města publikované v médiích zajistil prověření skutečného stavu situace. Oslovil příslušné odbory magistrátu, poptal relevantní a dostupné informace a z preventivních důvodů mimořádně svolal krátkou bezpečnostní radu města za účasti zástupců policie, hasičů a příslušných odborů magistrátu. Bezpečnostní rada potvrdila, že město nedisponuje informacemi nebo indiciemi, které by poukazovaly na ohrožení zdraví obyvatel či poškození životního prostředí v souvislosti s údajným výskytem nebezpečných látek ve stavbě obchvatu města. Policie České republiky zároveň potvrdila, že neeviduje v této souvislosti žádné trestní oznámení. Zástupci Hasičského záchranného sboru ČR uvedli, že nemají žádnou informaci o úniku nebezpečných látek ze stavby obchvatu města. Šetření z důvodů právní a ekologické jistoty aktuálně provádí Česká inspekce životního prostředí ČR."
Výstavbu obchvatu povolovalo Ministerstvo dopravy a zajišťovalo Ředitelství silnic a dálnic prostřednictvím vybraného dodavatele a jeho subdodavatelů. Průběh výstavby obchvatu kontroloval nezávislý stavební dozor. Podle Ředitelství silnic a dálnic má být podloží stavby v pořádku. A mají na to být i potvrzující data a protokoly. Záležet tedy bude ještě na tom, s jakými výsledky šetření přijde Česká inspekce životního prostředí.