Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • F-M POKRAČUJE V DIGITALIZACI ODPADOVÉHO HOSPODÁŘSTVÍ ČIPOVÁNIM POPELNIC
  • KARVINÁ ZAČÍNÁ REGULOVAT UMÍSŤOVÁNÍ VÝDEJNÍCH BOXŮ
  • VE STÁDU VELBLOUDŮ DVOUHRBÝCH V ZOO OSTRAVA JE K VIDĚNÍ TÝDEN STARÉ MLÁDĚ
  • KARVINÁ BUDE REGULOVAT UMÍSŤOVÁNÍ VÝDEJNÍCH BOXŮ NA ZÁSILKY. INFO NA POLAR.CZ
  • OTRÁVENÝ RYBNÍK MÍČOVEC VE STONAVĚ ČISTÍ SPECIÁLNÍ BAKTERIE. INFO NA POLAR.CZ
  • KARVINÁ SE CHYSTÁ REKONSTRUOVAT AREÁL LODIČEK PRO VĚTŠÍ KOMFORT NÁVŠTĚVNÍKŮ
  • PŘÍPRAVA OBCHVATU KRNOVA POKRAČUJE, ŘSD MÁ VYKOUPENO 77% POZEMKŮ
  • FRÝDEK-MÍSTEK OPRAVIL MULTIFUNKČNÍ HŘIŠTĚ NA STOVKÁCH
  • OSTRAVSKÁ UNIVERZITA CHYSTÁ MODERNIZACI BUDOV ZA TÉMĚŘ 455 MILIONŮ KORUN
  • O VELIKONOCÍCH V OSTRAVĚ PROBĚHNE AKCE MP BEZPEČNĚJŠÍ NAKUPOVÁNÍ A PARKOVÁNÍ
  • NOVOJIČÍNSKÁ ŠKOLA MÁ VICEMISTRA REPUBLIKY V TRUHLÁŘSKÉM OBORU
  • ECMO TÝM FNO A ZÁCHRANÁŘI CVIČILI NAPOJENÍ PACIENTA NA MIMOTĚLNÍ OBĚH V TERÉNU

Faunapark Frýdek-Místek zve na plno akcí pro děti i dospělé

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Oblíbený Faunapark chystá plno zajímavých akcí i na září i říjen. Tradičně se v nich zaměří na všechny věkové kategorie. Děti pobaví zvířátka, cirkusová představení nebo například strašidla. Dospělí zase mohou přijít na filmová představení nebo například na besedu u duševním zdraví.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Faunapark Frýdek-Místek je oblíbeným místem návštěv hlavně dětí, ale na své si tady přijdou na řadě akcí i dospělí. Areál funguje celoročně a aktuálně má za sebou bohatou letní sezónu.

      Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Byla velice intenzivní, protože každý pátek jsme měli divadélko pro děti, ve spolupráci s Kulturou F-M. Letní kina v parku, když se podíváte na louku za mnou, tak byla úplně plná diváků. Takže velice kladně a jsme rádi, že přinášíme radost dětem i dospělým."

      Bohatá programová nabídka pokračuje i po prázdninách. Na sobotu 7. září byl naplánován už 4. ročník Beskydského Montmartru, který je setkáním místních umělců.

      Alexander Mosio, malíř a organizátor Beskydského Montmartru: "Je to příležitost ukázat, co umí člověk. Není to oficiální výstava nějaké galerie. Je takové „Představ se veřejnosti, co umíš.“
      Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Chystáme spoustu zajímavých akcí pro malé i velké. Jedna z krásných akcí je Duše na dlani. Je to o tom, že se dá prožít plnohodnotný život, krásný, i s chorobou duševní. Další akce bude, kromě Beskydského Montmartru, i Cirkus bez šapitó. To je zase setkání místních převážně amatérských umělců. Takové cirkusové představení. Určitě bych doporučil třeba promítání filmu Světloplachost ve Stodole. Je to o ukrajinských dětech, které žijí v metru v Charkově. A potom připravujeme i film Jednotka intenzivního života. Je to právě o posledních dnech, o umírání. A úplně z těch nej akcí na říjen bych doporučil Strašidelný Faunapark."

      V průběhu září začínají vzdělávací programy pro školy a Faunapark se nebrání ani dobrovolníkům, kteří by chtěli rádi pomoci s jeho dalším rozvojem.

      Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Pořád se něco děje, pořád. Teď máme nové veverky, máme připravený výběh pro bažanty a prakticky každý měsíc jsou tady nové věci."

      Informace o dalších akcích, celém programu a pravidelných novinkách najdete na internetových stránkách, ale i na Facebooku Faunapark Frýdek-Místek.

      Nahlásit chybu


      K tématu

      Frýdek-Místek zve školy i veřejnost na Den Země ve znamení Světa zvířat

      Sady Bedřicha Smetany v Místku se promění na „Svět zvířat“. Stane se tak v rámci oslav Dne Země. Letošní ročník proběhne v pátek 26. dubna. Dopoledne hlavně pro školy a odpoledne pro veřejnost. Připraven bude tradičně bohatý program zvířecích, ekologických a vzdělávacích aktivit.

      Frýdek-Místek se připravuje na 20. ročník festivalu Sweetsen fest

      Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest, který letos slaví 20 let od svého založení. I letos opět nabídne více než 100 programových bodů na sedmi scénách.

      Knihovna Frýdek-Místek zve na nový festival hudby, literatury i umění

      18. listopadu 2024 13:32 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

      Frýdek-Místek bude centrem literatury, hudby a divadla díky novému festivalu LiMiTy. Knihovna připravila čtyřdenní program plný besed, koncertů a workshopů na různých místech města. První ročník unikátního projektu slibuje mimořádné kulturní zážitky.


      Karviná začíná reagovat na problém estetiky i bezpečnosti umísťování výdejních boxů

      Výdejní boxy, které zprostředkovávají lidem snadné vyzvedávání zboží z e-shopů, mohou být i problémem. Na některých místech ve městě může takový výdejní box i překážet nebo narušovat veřejný prostor. Jedná se o celorepublikový problém.

      Jel v obci 125 km/h, chtěl prý „vyzkoušet radar“. Policie během dopravní akce rozdávala i další pokuty

      Dnes 11:06 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

      V obci Holčovice na Bruntálsku naměřili policisté řidiči osobního auta 125 km/h. Muž jim tvrdil, že si chtěl „vyzkoušet radar“. Za pár hodin během dopravní akce policisté v kraji zjistili desítky dalších přestupků, včetně telefonování za jízdy, jízdy bez dálniční známky nebo vjezdu na železniční přejezd na červenou.

      Čipování popelnic ve Frýdku-Místku pomůže zefektivnit plánování svozu odpadu

      Frýdek-Místek pokračuje ve velkém projektu digitalizace odpadového hospodářství. Všechny popelnice na směsný i tříděný odpad budou postupně opatřeny čipem, který umožní sledovat jejich vývoz v reálném čase. Do systému se zapojí přibližně 15 tisíc nádob a čipování potrvá zhruba dva roky.

      Speciální bakterie čistí otrávený rybník Míčovec

      O biologickou rovnováhu a čistoty vody v rybníku Míčovec ve Stonavě, který v lednu postihla ekologická havárie, se nově starají speciální bakterie. Do vody budou od dubna až do podzimu dávkovány celkem sedmkrát.

      Záchranáři čtyř krajů nacvičovali zásah při podezření na vysoce nakažlivou nemoc

      Dnes 10:34 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

      Záchranáři ze Zlínského, Moravskoslezského, Olomouckého a Jihomoravského kraje se ve středu sešli v Otrokovicích, kde společně trénovali zásah při výskytu vysoce nakažlivé nemoci. Záchranáři nacvičili mimo jiné i transport pacientů v izolačních prostředcích do specializovaného centra FN Bulovka.

      Nicola salon: Kromě pedikúry nyní také laminace obočí a prodlužování řas

      28. března 2025 8:03 | Komerční sdělení

      Nicola salon na místeckém náměstí se specializuje na profesionální pedikúru a nyní rozšiřuje nabídku o laminaci obočí a řas, prodlužování řas.

      Ulice Dr. Martínka bude bezpečnější. Rekonstrukce se dotkne hlavně chodců a cyklistů

      Město Ostrava chce, aby se zranitelní účastníci silničního provozu cítili na ulici dobře a tak chystá další úpravu v Hrabůvce. Frekventovaný přechod na ulici Dr. Martínka bude bezpečnější a přehlednější. Rekonstrukce zklidní dopravu a zlepší pohyb přes tramvajovou trať.

      Řidič tahače, kterým v D. Lutyni zatarasil přejezd a způsobil nehodu expresu, chce zpět řidičák, soud je proti

      Včera 18:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Krajský úřad MSK uspěl s kasační stížností proti rozsudku Krajského soudu v Ostravě v řízení, zda má či nemá být vráceno řidičské oprávnění šoférovi, který je podezřelý ze zaviněný železničního neštěstí v Dolní Lutyni. K tomu došlo 24. ledna 2024 ráno, když vjel s tahačem a vlekem s naloženým pracovním strojem na železniční přejezd, aniž by si před tím ověřil, zda je jeho souprava schopna terénní nerovnost bezpečně přejet. Kolos tam uvízl a narazil do něj osobní expres.

      Kraj dává 43 milionů na podporu cestovního ruchu

      Moravskoslezský kraj systematicky podporuje rozvoj cestovního ruchu. Přispívá na projekty, které zlepší infrastrukturu a zatraktivní region pro návštěvníky. I v letošním roce podpoří desítky projektů v několika oblastech.

      Slezská Ostrava investuje do rekonstrukce bytů v Domě s pečovatelskou službou Hladnovská

      Dům s pečovatelskou službou na Hladnovské ulici nabídne nově osm kompletně zrekonstruovaných bytů. Městský obvod do jejich oprav nainvestuje přes tři miliony korun. Práce na úpravách interiérů aktuálně začínají a rekonstrukce se dočká taky výtah.

      Frýdek-Místek chystá pro seniory Den deskových her

      Centrum aktivních seniorů ve Frýdku-Místku bude 23. dubna hostit Den deskových her. Město spolu se sociálním odborem připravilo zábavné dopoledne pro seniory plné zajímavých her a aktivit, které podporují paměť i logické myšlení.

      O Zlatý pohár ve svařování soutěžili ve Frýdku-Místku studenti ze čtyř zemí

      Střední odborná škola Frýdek-Místek hostila 26. ročník mezinárodní soutěže ve svařování. Letos se zapojilo 96 studentů technických škol ze čtyř zemí. Soutěž poprvé proběhla v úplně nových školních dílnách. Svařovalo se čtyřmi metodami i virtuálně a soutěž měla i teoretickou část.

      Nová učebna čeladenské školy rozšiřuje obzory pomocí robotiky a virtuální reality

      V základní škole v Čeladné byla slavnostně otevřeli novou počítačovou učebnu. Škola se tak v oblasti výuky informatiky posunula na úroveň současných trendů.

      Velikonoční městečko ve Frýdku-Místku zve na jarmark, divadla i koncerty

      Od čtvrtka 17. dubna do soboty 19. dubna ožije náměstí Svobody ve Frýdku-Místku tradičním Velikonočním městečkem. Akce nabídne řemeslný jarmark, hudební i divadelní vystoupení, tematické dílny, zvířátka i bohatou gastrozónu. Třídenní program připravila Kultura F≈M.

      Lékaři a sestry si předávali zkušenosti na Beskydských pediatrických dnech

      Na Ostravici proběhla opět velká konference dětských lékařů. Beskydské pediatrické dny letos přilákaly více než 130 účastníků. Odborníci z různých oblastí pediatrie, zástupci firem a zdravotnických institucí, si předávali zkušenosti a nejnovější poznatky z oblasti právě dětského lékařství.

      455 pytlů i několik kontejnerů. Lidé bez domova dál uklízejí Frýdek-Místek za stravenky

      Frýdek-Místek pokračuje ve spolupráci se Slezskou diakonií na úspěšném projektu Stravenka F≈M. Osoby bez domova v jeho rámci uklízejí veřejná prostranství a za každou směnu dostanou potravinovou stravenku. Projekt běží už druhým rokem a zájem o něj roste.

      Faunapark Frýdek-Místek zve na plno akcí pro děti i dospělé
      Vydáno 5. září 2024 11:59, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
      Oblíbený Faunapark chystá plno zajímavých akcí i na září i říjen. Tradičně se v nich zaměří na všechny věkové kategorie. Děti pobaví zvířátka, cirkusová představení nebo například strašidla. Dospělí zase mohou přijít na filmová představení nebo například na besedu u duševním zdraví.

      Faunapark Frýdek-Místek je oblíbeným místem návštěv hlavně dětí, ale na své si tady přijdou na řadě akcí i dospělí. Areál funguje celoročně a aktuálně má za sebou bohatou letní sezónu.

      Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Byla velice intenzivní, protože každý pátek jsme měli divadélko pro děti, ve spolupráci s Kulturou F-M. Letní kina v parku, když se podíváte na louku za mnou, tak byla úplně plná diváků. Takže velice kladně a jsme rádi, že přinášíme radost dětem i dospělým."

      Bohatá programová nabídka pokračuje i po prázdninách. Na sobotu 7. září byl naplánován už 4. ročník Beskydského Montmartru, který je setkáním místních umělců.

      Alexander Mosio, malíř a organizátor Beskydského Montmartru: "Je to příležitost ukázat, co umí člověk. Není to oficiální výstava nějaké galerie. Je takové „Představ se veřejnosti, co umíš.“
      Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Chystáme spoustu zajímavých akcí pro malé i velké. Jedna z krásných akcí je Duše na dlani. Je to o tom, že se dá prožít plnohodnotný život, krásný, i s chorobou duševní. Další akce bude, kromě Beskydského Montmartru, i Cirkus bez šapitó. To je zase setkání místních převážně amatérských umělců. Takové cirkusové představení. Určitě bych doporučil třeba promítání filmu Světloplachost ve Stodole. Je to o ukrajinských dětech, které žijí v metru v Charkově. A potom připravujeme i film Jednotka intenzivního života. Je to právě o posledních dnech, o umírání. A úplně z těch nej akcí na říjen bych doporučil Strašidelný Faunapark."

      V průběhu září začínají vzdělávací programy pro školy a Faunapark se nebrání ani dobrovolníkům, kteří by chtěli rádi pomoci s jeho dalším rozvojem.

      Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Pořád se něco děje, pořád. Teď máme nové veverky, máme připravený výběh pro bažanty a prakticky každý měsíc jsou tady nové věci."

      Informace o dalších akcích, celém programu a pravidelných novinkách najdete na internetových stránkách, ale i na Facebooku Faunapark Frýdek-Místek.

      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000044717/faunapark-frydekmistek-zve-na-plno-akci-pro-deti-i-dospele