Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pejsci v útulku Sedliště čekají na nový domov, obdarovalo je i město Frýdek-Místek

Frýdek-Místek |

Ve Frýdku-Místku se tradice vánoční pomoci nevyhýbá ani zvířatům. Letos vedení města navštívilo psí útulek v Sedlištích, kde přineslo krmivo pro pejsky, kteří zde čekají na nové domovy. Město dlouhodobě podporuje i další organizace, které se starají o zvířata v nouzi.

Psí útulek Sedliště poskytuje domov pejskům, kteří mají za sebou nelehké životní osudy. Pro některé je velmi obtížné sehnat nové majitele.

Eva Vinklárková, Psí útulek Sedliště: "Od roku 1990 je útulek v provozu a kapacita je zhruba 50 pejsků." - Kolik jich tady máte teďka? - "20" - Jak těžké je takové pejsky udat? - "Takové ty socializovanější problém není. Problém spíš je s pejsky, kteří byli nějak více týraní. Celkově ta psychika je špatná, jsou agresivní, přepínají. To znamená, že jako je hodný, hodný najednou skočí do vás a ti lidi samozřejmě o takové psy zájem nemají ke všemu, ještě když je ten pejsek starší. O to je to větší problém, pejska takhle udat. Někteří jsou opravdu těžce, těžce udatelní."

Provozovat takový útulek není jednoduché, každá podpora je proto vítaná. Letos přivezlo pomoc také město Frýdek-Místek.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Dneska jsme navštívili Psí útulek v Sedlištích, dovezli jsme je nějaké krmení pro pejsky. A já jsem rád, že jako město máme partnery, kteří se postarají o psy, kteří se ztratí, kteří ztratí majitele a zároveň jsem rád, že to není jediná organizace, která pomáhá se zvířátky. Jsem moc rád, že máme Neposedné tlapky, které se starají o kočky ve městě. A zároveň máme spolupráci se Záchrannou stanicí v Bartošovicích, když najdeme jiné zvíře, které potřebuje pomoc, tak to najde útočiště tam."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já jsem moc rád, že můžeme udělat radost o Vánocích čtyřnohým mazlíčkům. Nedávno jsme navštívili Neposedné tlapky, nyní to je Psí útulek v Sedlištích, takže ať mají zvířátka také radost a ať si užijí také Vánoce."

Provozovatelé útulku si váží každé podpory, ale stále připomínají, že největším dárkem je nový domov pro každého pejska.

Eva Vinklárková, Psí útulek Sedliště: "Samozřejmě nejdůležitější asi je taková ta propagace právě těch neudatelných pejsků a spíš spolupráce s různými lidmi, kteří chtějí ty přestárlé pejsky anebo těžce udatelné. Samozřejmě jsme vděční i za každou pomoc hmotnou ve formě krmiva a různých věcí pro pejsky."

V rámci dalších organizací, se kterými město spolupracuje se například Neposedné Tlapky letos postaraly o 146 koček a dalších 28 zvířat. A Záchranná stanice Bartošovice přijala ze správního území města Frýdek-Místek za 10 měsíců na rekordních 300 živočichů.

Nahlásit chybu


K tématu

Ostrava připravuje novou výstavbu části psího útulku v Třebovicích

27. července 2025 12:24 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava připravuje výstavbu nové budovy městského útulku v Třebovicích. Stávající objekt byl poškozený nejen věkem, ale také loňskou povodní. Nová stavba má lépe odpovídat nárokům na péči o psy i zaměstnance. Náklady se odhadují na 40 milionů korun.

Frýdek-Místek chystá další Pochod pro seniory, půjde se z Hájku do Sedlišť

22. září 2025 13:28 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Senioři se mohou opět vydat na další pochod organizovaný městem Frýdek-Místek. Ten proběhne ve čtvrtek 25. září a půjde se z Hájku do Sedlišť. Tam bude cílem návštěva unikátního dřevěného kostela Všech svatých.

Havířovští školáci obdarovali útulek vánočními dárky

22. prosince 2025 10:37 | Havířov | Bára Kelnerová

Každým rokem před Vánocemi navštíví útulek Max školy, aby udělaly pejskům radost. S nadílkou přišli také žáci ze ZŠ 1. Máje. Ošetřovatelé pro ně přichystali i komentovanou prohlídku.


Na silnici I/56 do Beskyd ŘSD opravuje autobusové zastávky

2. dubna 2026 18:20 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Více opatrnosti a pozornosti v těchto dnech vyžaduje průjezd po silnici I/56 na úrovni Frýdlantu nad Ostravicí. Jedná se o lokalitu Nová Dědina na takzvané Beskydské dálnici. V místě, kde se silnice za sjezdem na Čeladnou zužuje ze čtyř na dva jízdní pruhy, probíhají opravy povrchu vozovky v autobusových zálivech.

V Porubě na Budovatelské ulici začne stavba parkovacího domu. Hotovo by mělo být v létě 2027

2. dubna 2026 17:33 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba bude mít další parkovací dům. Unikátní podzemní parkoviště na Budovatelské ulici ale nenabídne jen parkovací stání, na střeše bude vybudováno také sportoviště pro studenty z přilehlého Jazykového gymnázia Pavla Tigrida.

Běh se žlutou stužkou nabízí druhou šanci odsouzeným

Běh druhé šance. Tak se přezdívá osvětovému Yellow Ribbon Run, jehož letošní 11. ročník odstartoval v ostravské heřmanické věznici. Už podruhé se do běhu zapojili i odsouzení Dušan Vomastek a Vladimír Čopek.

Batole spadlo do zahradního jezírka, vrtulníkem bylo přepraveno do nemocnice

Včera 18:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

K velkému rodinnému neštěstí se schylovalo v pátek odpoledne v Janovicích na Frýdecko-Místecku. Na zahradě rodinného domu se začalo topit zhruba roční dítě.

Dům přírody Jeseníků v Karlově Studánce nejspíše stát nebude, lázně odstoupily od smlouvy

1. dubna 2026 15:18 | Bruntál | Karel Soukop

Plánovaný Dům přírody Jeseníků v lázních Karlova Studánka pravděpodobně nevznikne. Přestože smlouva mezi Agenturou ochrany přírody, MS krajem a horskými lázněmi byla již podepsána, situace se změnila a lázně od ní nyní ustoupily.

Za čelní srážku a zranění dvou lidí v Havířově může opilý řidič, který vjel do protisměru

Včera 16:33 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Poměrně rychle měli policisté jasno při vyšetřování dopravní nehody v Havířově-Podlesí. Viník byl pod vlivem alkoholu a nezvládl jízdu pravotočivou zatáčkou.

Odliv lidí a nezaměstnanost trápí Osoblažsko a Vítkovsko, tamní starostové se sešli s vedením MS kraje

2. dubna 2026 14:01 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Problémy malých obcí, odliv lidí i nedostatek práce. Taková témata řešili zástupci Moravskoslezského kraje se starosty na Osoblažsku a Vítkovsku.

Z mostu přes novojičínskou Grasmanku zbyl už jen zlomek konstrukce

2. dubna 2026 11:24 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Most přes Grasmanku v Novém Jičíně prochází celkovou rekonstrukcí. Demoliční práce, které byly zahájeny v polovině února, probíhají podle plánu. Dělníci už stihli odstranit více než polovinu původní konstrukce.

Státem snížené ceny přiměly české řidiče jezdit tankovat do Polska

1. dubna 2026 11:22 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Poměrně citelný cenový rozdíl vede české řidiče jezdit tankovat k čerpacím stanicím v Polsku. Na plné nádrži ušetří až stovky korun.

Místo hromadné akce se Palkovice a Myslík se letos uklízejí individuálně

2. dubna 2026 17:42 | Palkovice | Libor Běčák

Do celorepublikové akce Ukliďme Česko se pravidelně zapojují také Palkovice. Plány organizátorů však zmařilo počasí, když v domluveném termínu nasněžilo. Akce se proto musela vyřešit jinak.

Frýdek-Místek podporuje aktivity pro děti s autismem

2. dubna 2026 9:29 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Organizace Adra pořádá ve Frýdku-Místku pravidelné aktivity pro děti s poruchou autistického spektra. Město letos vyčlenilo na podporu těchto kroužků 180 tisíc korun.

Paní Zima uhořela na hranici pod dohledem čeladenských hasičů

1. dubna 2026 8:12 | Čeladná | Petra Dorazilová

Pálení Moreny a vítání jara je akcí, kterou pro veřejnost připravil čeladenský sbor dobrovolných hasičů. Konala se v první jarní neděli na prostranství za základní školou.

Revitalizace chodníků ve Frýdku-Místku pokračuje, v plánu je i kašna

31. března 2026 18:27 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

V širším centru Místku úspěšně pokračuje revitalize chodníků. Momentálně se pracuje na Ostravské ulici, kde starý asfalt nahrazuje kvalitní dlažba. A na řadu přijde i úprava okolí kašny na náměstí Svobody.

Na náměstí Svobody v Místku vyroste Velikonoční městečko

31. března 2026 18:24 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek připravuje tradiční Velikonoční městečko. Od čtvrtku do soboty akce nabídne na náměstí Svobody třídenní program pro malé i velké plný lidových tradic, například tvořivé dílničky, koncerty, divadlo, chybět nebude ani jarmark.

Studenti frýdlantského gymnázia sehráli muzikál Adéla ještě nevečeřela

30. března 2026 12:22 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Přibližně 500 diváků, kteří zaplnili velký sál Kulturního centra ve Frýdlantu nad Ostravicí, sledovalo jediné veřejné představení studentů místního gymnázia. Ti přepracovali do muzikálu českou komedii Adéla ještě nevečeřela.

Pejsci v útulku Sedliště čekají na nový domov, obdarovalo je i město Frýdek-Místek
Vydáno 19. prosince 2024 13:31, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Ve Frýdku-Místku se tradice vánoční pomoci nevyhýbá ani zvířatům. Letos vedení města navštívilo psí útulek v Sedlištích, kde přineslo krmivo pro pejsky, kteří zde čekají na nové domovy. Město dlouhodobě podporuje i další organizace, které se starají o zvířata v nouzi.

Psí útulek Sedliště poskytuje domov pejskům, kteří mají za sebou nelehké životní osudy. Pro některé je velmi obtížné sehnat nové majitele.

Eva Vinklárková, Psí útulek Sedliště: "Od roku 1990 je útulek v provozu a kapacita je zhruba 50 pejsků." - Kolik jich tady máte teďka? - "20" - Jak těžké je takové pejsky udat? - "Takové ty socializovanější problém není. Problém spíš je s pejsky, kteří byli nějak více týraní. Celkově ta psychika je špatná, jsou agresivní, přepínají. To znamená, že jako je hodný, hodný najednou skočí do vás a ti lidi samozřejmě o takové psy zájem nemají ke všemu, ještě když je ten pejsek starší. O to je to větší problém, pejska takhle udat. Někteří jsou opravdu těžce, těžce udatelní."

Provozovat takový útulek není jednoduché, každá podpora je proto vítaná. Letos přivezlo pomoc také město Frýdek-Místek.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Dneska jsme navštívili Psí útulek v Sedlištích, dovezli jsme je nějaké krmení pro pejsky. A já jsem rád, že jako město máme partnery, kteří se postarají o psy, kteří se ztratí, kteří ztratí majitele a zároveň jsem rád, že to není jediná organizace, která pomáhá se zvířátky. Jsem moc rád, že máme Neposedné tlapky, které se starají o kočky ve městě. A zároveň máme spolupráci se Záchrannou stanicí v Bartošovicích, když najdeme jiné zvíře, které potřebuje pomoc, tak to najde útočiště tam."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já jsem moc rád, že můžeme udělat radost o Vánocích čtyřnohým mazlíčkům. Nedávno jsme navštívili Neposedné tlapky, nyní to je Psí útulek v Sedlištích, takže ať mají zvířátka také radost a ať si užijí také Vánoce."

Provozovatelé útulku si váží každé podpory, ale stále připomínají, že největším dárkem je nový domov pro každého pejska.

Eva Vinklárková, Psí útulek Sedliště: "Samozřejmě nejdůležitější asi je taková ta propagace právě těch neudatelných pejsků a spíš spolupráce s různými lidmi, kteří chtějí ty přestárlé pejsky anebo těžce udatelné. Samozřejmě jsme vděční i za každou pomoc hmotnou ve formě krmiva a různých věcí pro pejsky."

V rámci dalších organizací, se kterými město spolupracuje se například Neposedné Tlapky letos postaraly o 146 koček a dalších 28 zvířat. A Záchranná stanice Bartošovice přijala ze správního území města Frýdek-Místek za 10 měsíců na rekordních 300 živočichů.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000046521/pejsci-v-utulku-sedliste-cekaji-na-novy-domov-obdarovalo-je-i-mesto-frydekmistek