Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři ve Frýdku-Místku se učili hrát moderní společenské hry

Frýdek-Místek |

Centrum aktivních seniorů ve Frýdku-Místku hostilo Den deskových her. Město spolu se sociálním odborem připravilo zábavné dopoledne pro seniory plné zajímavých her a aktivit, které podporují paměť i logické myšlení.

Dobble, Dixit, AZ kvíz, Máme rádi Česko, a mnoho dalších her se mohli přijít naučit dříve narození do Centra aktivních seniorů ve Frýdku-Místku. A bylo vidět, že do her, které doposud neznali, byli někteří velmi zapálení.

Anketa: 1.) "Moc hezké, líbí se nám to. Těch her je tady nespočet. Vyzkoušeli jsme si asi tři čtvrtě z nich. Některé jsou spíš pro studenty, my už jsme takové starší babky, ale dobré." - Co vás zaujalo? - "Třeba tahle hra – Genius. My jsme géniové, tak se podívejte, jak nám to krásně vyšlo."
Anketa: 2.) Co jste si vyzkoušeli za nové hry, které jste ještě neznali? – "Já nevím přesně, jak se to jmenuje. To byly piškvorky, teď jsme hráli Double. Je to zajímavé, ale ještě jsme to nehráli, tak to úplně neumíme."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Společně s Lukášem Slívou, kolegou náměstkem, jsme dneska poprvé připravili akci pro seniory – Den deskových her. Senioři si tady můžou zahrát spoustu deskových her, vysvětlujeme jim pravidla."

Moderní deskové hry jsou čím dál větším fenoménem i mezi seniory.

Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Myslím si, že opravdu to má velký význam pro seniory. Zvlášť, když si prostřednictvím her mohou procvičit mozek, paměť, koncentraci, mentální schopnosti. A co je taky výborné, tak navazují sociální kontakty, můžou se setkat s novými lidmi."

Organizátoři jim pomáhali a vysvětlovali pravidla.

Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Když se některý ze seniorů nebo seniorek ozve, přijdeme, vysvětlíme pravidla, dáme zkušební kolo a potom kontrolujeme, jestli to hrají správně. Pak už se sami zapojují. Už tady máme fajn podněty – senioři si chtějí zakoupit hry do klubů seniorů a je to pro ně obohacení."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já jsem se dneska vložil do role moderátora AZ kvízu – četl jsem otázky a některé byly opravdu náročné. Ale některé byly jednodušší a myslím, že si to senioři užili."
Anketa: 1.) "Ty magnetky se nám moc líbily, to byla strašná legrace. I ten fotbálek je legrace – to je tak na naše možnosti. To bylo taky moc hezké."
Anketa: 3.) "Bylo to úžasné. Hráli jsme AZ kvíz a nějaké kartičky – Vědomostní svět, bylo to moc pěkné."

Frýdecko-místečtí senioři se zapojili s nadšením a akce potvrdila, že hry mohou být mostem mezi generacemi i skvělým nástrojem pro aktivní stárnutí. Město by chtělo akci v budoucnu opakovat.

Nahlásit chybu


K tématu

Centrum pečovatelské služby Frýdek-Místek pomůže i poradí s péčí o příbuzné, či osamocené

4. srpna 2025 14:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Komplexní pomoc všem, kteří to potřebují. To vše zvládá Centrum pečovatelské služby Frýdek-Místek. Od rozvozů obědů, přes terénní službu až po školení a poradenskou činnost těm, kteří se chtějí doma starat o své blízké.

Frýdek-Místek chystá další Pochod pro seniory, půjde se z Hájku do Sedlišť

22. září 2025 13:28 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Senioři se mohou opět vydat na další pochod organizovaný městem Frýdek-Místek. Ten proběhne ve čtvrtek 25. září a půjde se z Hájku do Sedlišť. Tam bude cílem návštěva unikátního dřevěného kostela Všech svatých.

Handicapovaní klienti Žirafy vystavují ve Frýdku-Místku vyšívané obrázky

11. září 2025 16:01 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Integrované centrum Žirafa z Frýdku-Místku připravilo výstavu vyšívaných obrázků svých klientů. K vidění je v Centru aktivních seniorů, kde proběhla také vernisáž. Návštěvníci i kolemjdoucí mohou výstavu navštívit a dozvědět se, jak klientům tyto práce pomáhají jako forma terapie.


Ve Větřkovicích na Opavsku bojovalo s plameny 30 jednotek hasičů, byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu

Dnes 8:48, vydáno včera 14:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Rozsáhlý požár vypukl ve čtvrtek v poledne v obci Větřkovice a její části Nové Vrbno na Opavsku. S ohněm, který zasáhl plochu přibližně 27 hektarů, na místě bojovalo 30 jednotek hasičů s vyhlášeným třetím stupněm poplachu. Hasební práce probíhaly po celou noc.

V Havířově zachránili muže, který se zraněný nemohl dostat z rybníka

Včera 18:01 | Havířov | Libor Běčák

Sušanské rybníky v Havířově se staly dějištěm záchranné akce. Ve čtvrtek odpoledne se tam sjeli hasiči a policisté, aby tam na poměrně rozsáhlém území s bujnou vegetací hledali staršího a nemocného muže, který se tam zřejmě mohl dostat do nesnází při rybaření.

Hasiči zasahovali u úniku čpavku v Ostravar Aréně, lidé dostali varovnou SMS

Včera 20:36, vydáno včera 19:34 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V Ostravar Aréně v Ostravě došlo ve čtvrtek v podvečer k úniku čpavku. Podle dostupných informací ho způsobila závada na chladicím zařízení ledové plochy. Koncentrace uniklé látky nemají být život či zdraví ohrožující, v okolí haly ale po dobu zásahu hasičů platí preventivní opatření.

Vážná nehoda v Třinci. Mladý řidič narazil do sloupu, čtyři lidé skončili v nemocnici

Včera 9:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

21letý řidič nezvládl v Oldřichovicích zatáčku a s autem naboural do sloupu elektrického vedení. V autě zůstali zaklíněni tři lidé, které museli vystříhat hasiči. Záchranáři na místě ošetřili celkem čtyři mladé zraněné, řidiče transportoval vrtulník ve velmi vážném stavu do ostravské nemocnice.

Nová Ves bude na povodně lépe připravena. Ostrava obvodu přispěje na hráz a zábrany

Včera 9:34 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava-Nová Ves, kterou protéká řeka Odra, chce být ještě lépe připravena na případné povodně a proto chystá nákup mobilních zábran a hrází. Ty by operativně v případě nebezpečí byli schopni nainstalovat místní dobrovolní hasiči.

Olympiáda mezi regály s knihami bavila děti v Novém Jičíně a připomněla Hurvínkovy 100. narozeniny

Včera 9:48 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Trochu sportu mezi regály s literaturou a především letní zábavu pro děti nabídla novojičínská knihovna. V rámci pravidelných “prázdninových čtvrtků” připravila Olympiádu se Spejblem a Hurvínkem.

Spanilá jízda i pomník u místa tragédie. Případ sraženého motorkáře se dál prověřuje

29. července 2026 22:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pro druhé by se rozdal. Leccos opravil a vyrobil. Vášnivý sběratel motorek a veteránů, hlavně strojů Jawa, Jiří M. (41) jel na Pionýru večer z práce domů a na obchvatu Krnova ho zezadu smetl 21letý řidič ve voze BMW. Policie nehodu stále prověřuje. Rodina a přátelé se s Jiřím už rozloučili. U místa tragédie mu postavili pomníček a desítky motorkářů se vydaly na spanilou jízdu.

V úspěšné dražbě se prodalo všech šest odstavených aut

29. července 2026 21:30 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek má za sebou první dražbu nepojízdných vozidel. Velký zájem projevila desítka dražitelů. Zájemci si rozebrali všech 6 nabízených aut, která si v dopoledních hodinách mohli prohlédnout na odstavné ploše v Palkovické ulici.

Bavilo ho dívat se na plameny. Policie dopadla dvacetiletého žháře, který v Ostravě a Hlučíně zakládal požáry

Včera 8:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Během pár dní úmyslně založil hned několik požárů. Ostravští a opavští kriminalisté dopadli dvacetiletého mladíka, který zapálil rybářskou chatku, popelnice i velký stoh slámy. Svým řáděním způsobil škodu za zhruba 800 tisíc korun. Sám přitom policii přiznal, že se na plameny jen rád díval.

Stoletá občanka Frýdku-Místku chodí denně na procházky

29. července 2026 21:34 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Paní Alžběta Popovičová z Frýdku-Místku se narodila v červenci roku 1926. Letos se tedy dožila sta let, a to v obdivuhodné kondici. Mezi gratulanty nechyběl ani štáb TV Polar.

Nejlepší mladý instalatér v České republice je ze SŠ řemesel ve Frýdku-Místku

29. července 2026 21:32 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Střední škola řemesel ve Frýdku-Místku vychovává stovky kvalitních řemeslníků. Někteří z nich jsou dokonce tak dobří, že uspějí i v celorepublikových soutěžích.

Palkovičtí atleti každoročně pořádají pro děti příměstský tábor

29. července 2026 14:05 | Palkovice | Libor Běčák

Sportováním a pobytem v přírodě tráví část letních prázdnin děti, které se v Palkovicích účastní příměstského atletického tábora.

Výstava v Nové Osmičce je věnována životním příběhům lidí s poruchou autistického spektra

27. července 2026 7:59 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek se snaží, aby se jeho obyvatelé s poruchou autistického spektra co nejvíce zařadili do společnosti. Přispět by k tomu měla i výstava na Nové Osmičce.

Studenti PrimMatu ve Frýdku-Místku uspěli s projektem Spojme generace

27. července 2026 7:57 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Studenti Střední školy podnikatelské Primat ve Frýdku-Místku uspěli s projektem Spojme generace. V celostátním finále programu Social Innovation Relay 2026 získali druhé místo.

Nový lesopark ve Frýdeckém lese přinese relaxaci i poučení

27. července 2026 7:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Lesopark ve Frýdku prochází revitalizací. Ta bude mít několik fází a v následujícím příspěvku se dozvíte, jak bude tato nová relaxační zóna vypadat.

Senioři ve Frýdku-Místku se učili hrát moderní společenské hry
Vydáno 24. dubna 2025 13:49, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Centrum aktivních seniorů ve Frýdku-Místku hostilo Den deskových her. Město spolu se sociálním odborem připravilo zábavné dopoledne pro seniory plné zajímavých her a aktivit, které podporují paměť i logické myšlení.

Dobble, Dixit, AZ kvíz, Máme rádi Česko, a mnoho dalších her se mohli přijít naučit dříve narození do Centra aktivních seniorů ve Frýdku-Místku. A bylo vidět, že do her, které doposud neznali, byli někteří velmi zapálení.

Anketa: 1.) "Moc hezké, líbí se nám to. Těch her je tady nespočet. Vyzkoušeli jsme si asi tři čtvrtě z nich. Některé jsou spíš pro studenty, my už jsme takové starší babky, ale dobré." - Co vás zaujalo? - "Třeba tahle hra – Genius. My jsme géniové, tak se podívejte, jak nám to krásně vyšlo."
Anketa: 2.) Co jste si vyzkoušeli za nové hry, které jste ještě neznali? – "Já nevím přesně, jak se to jmenuje. To byly piškvorky, teď jsme hráli Double. Je to zajímavé, ale ještě jsme to nehráli, tak to úplně neumíme."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Společně s Lukášem Slívou, kolegou náměstkem, jsme dneska poprvé připravili akci pro seniory – Den deskových her. Senioři si tady můžou zahrát spoustu deskových her, vysvětlujeme jim pravidla."

Moderní deskové hry jsou čím dál větším fenoménem i mezi seniory.

Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Myslím si, že opravdu to má velký význam pro seniory. Zvlášť, když si prostřednictvím her mohou procvičit mozek, paměť, koncentraci, mentální schopnosti. A co je taky výborné, tak navazují sociální kontakty, můžou se setkat s novými lidmi."

Organizátoři jim pomáhali a vysvětlovali pravidla.

Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Když se některý ze seniorů nebo seniorek ozve, přijdeme, vysvětlíme pravidla, dáme zkušební kolo a potom kontrolujeme, jestli to hrají správně. Pak už se sami zapojují. Už tady máme fajn podněty – senioři si chtějí zakoupit hry do klubů seniorů a je to pro ně obohacení."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já jsem se dneska vložil do role moderátora AZ kvízu – četl jsem otázky a některé byly opravdu náročné. Ale některé byly jednodušší a myslím, že si to senioři užili."
Anketa: 1.) "Ty magnetky se nám moc líbily, to byla strašná legrace. I ten fotbálek je legrace – to je tak na naše možnosti. To bylo taky moc hezké."
Anketa: 3.) "Bylo to úžasné. Hráli jsme AZ kvíz a nějaké kartičky – Vědomostní svět, bylo to moc pěkné."

Frýdecko-místečtí senioři se zapojili s nadšením a akce potvrdila, že hry mohou být mostem mezi generacemi i skvělým nástrojem pro aktivní stárnutí. Město by chtělo akci v budoucnu opakovat.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000048369/seniori-ve-frydkumistku-se-ucili-hrat-moderni-spolecenske-hry