Ke kácení poškozených a napadených stromů využívají pracovníci Technických služeb každoročně období vegetačního klidu dřevin, které nastává s příchodem zimy. Práce spojené s kácením a ořezy stromů provádí hlavně v parcích a na sídlištích, tedy v místech, kde tyto stromy ohrožují bezpečnost kolemjdoucích.
Jaromír Kohut, předseda představenstva TS F-M: “My jsme práce spojené s kácením zahájili v polovině listopadu loňského roku. Do těchto dnů jsme pokáceli zhruba 89 stromů, z toho asi 48 ve frýdecké části a 41 v místecké. Dá se říct, že to proběhlo na území celého města, protože se kácejí především dřeviny, u kterých není možné zajistit provozní bezpečnost, a na kterých se podepsal velký vláhový a srážkový deficit nejen loňského roku, ale i let předcházejících, takže jsou to dřeviny naprosto uschlé.”
Do konce března pokácí pracovníci Technických služeb ještě zhruba šedesát až sedmdesát dalších stromů.
Jaromír Kohut, předseda představenstva TS F-M: “Ten počet se nedá úplně přesně říct, protože požadavky přicházejí z odboru životního prostředí a zemědělství, ale těch stromů bude skutečně 60 až 70. V porovnání s předcházejícím rokem to ale bude v každém případě o takových 50 až 60 stromů méně.”
Za pokácené dřeviny chce město v průběhu tohoto roku nechat vysadit náhradní stromy. Během únorových a březnových dní tak bude rozhodovat, kde výsadba proběhne a v jakém počtu.