Blokové čištění ve Frýdku - Místku probíhá i během prázdnin
Strážníci zdůrazňují, aby si lidé před cestou na dovolenou ověřili, zda se v době jejich nepřítomnosti nebude čistit právě jejich ulice. Vyvarují se tak odtahu svého vozu a následné pokutě.
Strážníci zdůrazňují, aby si lidé před cestou na dovolenou ověřili, zda se v době jejich nepřítomnosti nebude čistit právě jejich ulice. Vyvarují se tak odtahu svého vozu a následné pokutě.
Dendrologové a arboristé pravidelně kontrolují zdravotní stav stromů a vyhodnocují jejich případná poškození či rizika. Součástí péče o lesy je ale také práce lesníků – včetně těžby dřeva, která patří k běžnému hospodaření v lese, i když ji lidé často vnímají s rozpaky. Odborníci přitom zdůrazňují, že kácení je důležité pro obnovu lesa a v mnoha případech se ani nevyčerpají všechny povolené kvóty těžby.
Moravskoslezský kraj sloučí dvě základní umělecké školy v obvodě Ostrava-Jih. V pondělí to schválili zastupitelé. Krok se ale nelíbí některým učitelům i rodičům.
V Šenově se poblíž sebe na ulicích Dolní a Okružní nacházely dva mosty, místo kterých momentálně probíhá výstavba zcela nových. Ty nahradí dva původní mosty, které byly zlikvidovány kvůli statice narušené při posledních povodních.
Děti z Ostravy-Jihu letos čeká větší podpora v pravidelném pohybu a sportu. Za prvé se chystá již třetí ročník projektu School Games, ale od září se navíc pět základních škol obvodu zapojí do projektu Trenéři do škol.
Město vyhlásilo další ročník participativního rozpočtu. Lidé mohou opět navrhovat nápady, které přispějí ke zlepšení veřejného prostoru. Čas mají do poloviny dubna.
Březen je měsícem čtenářů a v Ostravě si připomínáme také úspěšný projekt S knížkou do života – Bookstart. Knihovna města Ostravy jeho prostřednictvím inspiruje rodiče, aby dětem co nejdříve otevřeli svět příběhů. Knihy dostávají i ty nejmenší děti při vítání občánků.
Na obchvatu Frýdku-Místku, který je součástí dálnice D48, skončila výměna mostních závěrů. Ta byla nutná, protože si ji vyžádalo opatření ke snížení hlučnosti. Do okolí mostu přes řeku Morávku se totiž šířil nepříjemný zvuk, když dilatační spáry přejížděly pneumatiky nákladních automobilů.
Koupaliště v Odrách je už od roku 1898 oblíbeným cílem plavců z města i okolí. Před třemi lety ale provozovatel narazil na problémy ve strojovně a odborný posudek potvrdil, že plovárna už není dále provozuschopná. Změnit to má plánovaná rekonstrukce.
Téměř dvacet lidí se o víkendu zranilo při práci na zahradě. Tři z nich spadli z výšky při ořezávání stromů a někteří přišli o prst na ruce. Záchranáři upozorňují na opatrnou manipulaci s elektrickým zahradnickým nářadím.
Kostel sv. Josefa ve Fulneku rozezněla židovská hudba v rámci koncertu na podporu projektu Kameny zmizelých. Ten ve Fulneku připomene oběti nacistické perzekuce.
Nový beachvolejbalový areál byl v Čeladné otevřen v září loňského roku, později byl zastřešen jako nafukovací hala. Současně zde vznikl volejbalový klub Golden Beach Čeladná, který je součástí projektu Volley Beskydy. V březnu se tu konal pilotní workshop pro žáky základních škol z Čeladné a Ostravice.
Sedmá Základní škola ve Frýdku-Místku na ulici 1. máje oslavila 60 let od svého založení. Oslavy měly více programových bodů včetně slavnostní akademie.
O seniory v domově v Lískovecké ulici je postaráno stejně kvalitně i pod městskou správou. Tamní obyvatelé si pochvalují personál i prostředí. Novinkou jsou tzv. klientské rady nebo nové aktivity.
Kostel Navštívení Panny Marie ve Frýdku-Místku je římskokatolický poutní kostel. Barokní chrám dostavěný roku 1777 byl roku 1999 povýšen na basiliku minor, jako jedinou v MS kraji. Vnitřní prostory basiliky jsou nyní v rekonstrukci, znovu otevřena bude 1. května.
Celkovou rekonstrukcí projde budova, ve které nyní sídlí Jablunkovské centrum kultury a informací. Samotné stavební práce by měly začít v červnu.
Volejbalový klub Golden Beach Čeladná pořádal pilotní workshop pro žáky základních škol. Konal se v novém beachvolejbalovém areálu, který byl otevřen loni v září. Pískové kurty zastřešuje nafukovací hala.
