Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby města Havířova zlepšily podmínky pro zaměstnance

Havířov |

Sociální služby zmodernizovaly zázemí pro své zaměstnance na ulici Moskevská. Nové prostory mají zaměstnancům nabídnout lepší podmínky pro odpočinek i administrativní práci během náročných směn.

Sociální služby města Havířova na ulici Moskevská poskytují domácí péči, terénní a pečovatelské služby i poradenství. V budově se také nachází denní stacionář a respitní péče. Veškerou péči mohou sociální služby zajišťovat také díky obětavým zaměstnancům. Právě pro ně nyní v budově proběhly úpravy, aby měli lepší zázemí.

Alena Olšoková (ANO), náměstkyně primátorky: „My se zaměřujeme hlavně na domácí péči a terénní službu, ale kapacitně je to opravdu obtížné. Teď nemyslím zajistit samotnou pečovatelskou službu, ale umístit lidi někam, kde už domácí péče nestačí. Abychom mohli kvalitně poskytovat naše sociální služby, je toto zázemí, které jsme nyní nově vybudovali, opravdu velice důležité a potřebné pro naše pečovatelky, aby si během dne, kdy zajišťují svoji práci, měly kde odpočinout, udělat administrativní práci nebo si třeba ohřát jídlo.“
Helena Vrbovská, ředitelka SsmH: „Původní prostory už dlouhodobě nevyhovovaly. Když tady byla součástí i domácí péče a ta se přestěhovala, náš koncept byl tyto prostory krásně propojit, otevřít a zmodernizovat. Takže jsem moc ráda, že se to povedlo.“
Iveta Kočí Palkovská (ANO), primátorka Havířova: „Musíme si říct, že populace opravdu pořád stárne a je mezi námi čím dál více občanů, kteří potřebují velkou péči a pomoc, jak po zdravotní stránce, tak třeba i co se týká běžných činností, jako jsou obědy, stravování, nakupování a tak dále. Myslím si, že Sociální služby města Havířova jsou na velmi vysoké úrovni a velice za to děkuji. Jsem ráda, že jsme dnes otevřeli nové zázemí právě pro naše pečovatelky a že si ho užijí.“

Co nejvíce trápí město Havířov v této oblasti?

Helena Vrbovská, ředitelka SsmH: „Je to asi stárnutí zaměstnanců. Klientů nám samozřejmě přibývá a bohužel jsou to čím dál těžší péče. My jsme moc rádi, že jim tuto péči můžeme poskytnout a pomáhat jim zůstat co nejdéle v domácím prostředí.“

Klienti jsou za péči sociálních pracovníků velmi vděční.

Zdeňka Figurová, klientka: „Já jsem se sem dostala před šesti lety a postupně jsem přišla o zrak, takže nejsem schopna sama se obsloužit. Když se mi to stalo, moje dcera mi tehdy zařídila sociální služby, protože nebylo jiného zbytí. Začali ke mně chodit děvčata a chlapci ze sociálních služeb. Nakonec jsem zjistila, že se z nich nestali jen lidé, kteří mě opatrují, ale moji přátelé, kteří mě mají jako svoji. Oni se ke mně chovají, jako kdybych byla jejich babička nebo přítelkyně. Já bych si bez sociálních služeb nedovedla svůj život představit. Život starého člověka, který už čeká konec, je smutný, ale není smutný, když k vám domů třikrát denně chodí tak příjemní lidé.“

Tato hřejivá slova jsou vždy odměnou pro všechny sociální pracovníky.

Nahlásit chybu


K tématu

Havířovští sociální pracovníci mají lepší zázemí, klienti si jejich práce váží

13. května 2026 8:29 | Havířov | Bára Kelnerová

Sociální služby v Havířově zmodernizovaly zázemí pro své zaměstnance na ulici Moskevská. Nové prostory mají zaměstnancům nabídnout lepší podmínky pro odpočinek i administrativní práci během náročných směn.

Radnice dokončuje cestu k hale stolního tenisu na Šumbarku

22. srpna 2025 11:23 | Havířov | Bára Kelnerová

Radnice nechala upravit část lokality před krytým bazénem. Vznikla zde nová cesta i chodník. Komunikace je jednosměrná a usnadní přístup ke sportovnímu areálu.

Požár domu na Dlouhé třídě měl tragické následky

22. srpna 2025 11:10 | Havířov | Bára Kelnerová

Během několika minut se ve středu odpoledne rozšířil obrovský požár v domě na Dlouhé třídě. Bohužel po evakuaci a uhašení byla v jednom z bytů, kde začalo hořet, nalezena žena bez známek života. Proč k tragédii došlo, prozatím není známo.


V Karviné se opařil roční chlapeček, do nemocnice ho přepravil vrtulník

Včera 19:00 | Karviná | Jiří Cileček

Karvinští záchranáři spěchali v pátek v podvečer do části Nové Město. Opařil se tady teprve roční chlapeček. Po ošetření na místě ho bleskově přepravil vrtulník do ostravské fakultní nemocnice.

Řekám chybí voda. Povodí Odry odpouští z přehrad čtyřnásobek přítoku

Včera 10:25 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Horké léto a minimum srážek trápí řeky v Moravskoslezském kraji. Do přehrad teď přitéká jen zlomek běžného množství vody. Přehrady ale systém drží. Povodí Odry z nich vypouští až čtyřnásobek toho, co do nich přitéká. Zachraňují tak život v řekách a zajišťují dostatek pitné vody pro celý kraj.

Nový Jičín vyčlenil Charitě byty pro sociální bydlení

Včera 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město poskytlo Charitě čtyři byty. Ta je přidělila lidem, kteří si nemohou dovolit běžné tržní nájemné. Současně jim poskytuje odbornou sociální pomoc, která podporuje nájemníky při stabilizaci jejich životní situaci.

Báňští záchranáři zachraňovali lidi z vodní šachty Jeremenko

20. srpna 2026 14:25 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Z hlubiny Vodní jámy Jeremenko v Ostravě-Vítkovicích zachraňovali báňští záchranáři lidi, kteří tam uvízli.

Oblíbenost sdílených kol v Porubě stále roste. K dispozici je už 74 stanic

20. srpna 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubané si v letních měsících užívají nejen akce, ale také projížďky na sdílených kolech. Svědčí o tom počet výpůjček, kterých každým rokem přes léto přibývá.

Karviná průběžně odstraňuje nepojízdná vozidla z ulic

20. srpna 2026 13:55 | Karviná | Richard Kutěj

Karviná pokračuje v odstraňování dlouhodobě odstavených a nepojízdných vozidel z městských komunikací. Jen v letošním roce se dosud podařilo uvolnit místa, která zabíralo celkem 36 takových automobilů.

Krevní transfuze pomohla Petře překonat vážný zdravotní stav. Krevní centrum Ostrava má v létě zvýšenou spotřebu

20. srpna 2026 13:26 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava potřebuje v létě více krve. Větší spotřebu způsobují úrazy, operace i léčba vážně nemocných lidí. Zdravotníci proto prosí dárce všech krevních skupin, aby přišli darovat. Krev totiž zachraňuje životy nejen při úrazech, ale i při vážných nemocech.

Ostravu ovládlo ME v požárním sportu, čeští hasiči hned první den získali 15 medailí

20. srpna 2026 12:36 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj hostí jednu z nejvýznamnějších akcí požárního sportu v Evropě. Do Ostravy přijela reprezentační družstva z jedenácti zemí. Diváky ohromila především rychlost, s jakou závodníci zdolávali cvičnou věž. Čeští reprezentanti hned první den získali 15 medailí.

Dlouhodobé sucho komplikuje provoz horských chat v Beskydech

18. srpna 2026 17:48 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Málo vydatných srážek způsobilo problémy provozovatelům turistických chat. Jejich vodní zdroje vysychají a vodu jim musí dovážet cisterny.

Stovky hříšníků, 1,3 milionu na pokutách a opilý řidič s falešným řidičákem. Policie sečetla prázdninové kontroly

20. srpna 2026 11:50 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Moravskoslezští policisté zkontrolovali během prázdnin přes 2200 vozidel. Odhalili stovky řidičů překračujících rychlost, s telefonem v ruce i opilého řidiče s falešným řidičákem. Na pokutách vybrali přes 1,3 milionu korun.

Karvinské moře oslaví deset let programově bohatým Mořefestem

Včera 12:47 | Karviná | Richard Kutěj

Oblíbené Karvinské moře slaví deset let svého trvání. Velkou oslavou s bohatým programem bude akce Mořefest, která zde proběhne v sobotu 29. srpna.

V karvinském zookoutku se narodilo několik mláďat

20. srpna 2026 15:12 | Karviná | Richard Kutěj

Letos je v karvinském zookoutku zase o něco živěji. Stádo daňků evropských se rozrostlo o pět mláďat, která už postupně poznávají oboru a začleňují se mezi ostatní zvířata. Úspěšně se množí také oblíbená morčata a zakrslí králíci.

Prázdninové opravy karvinských škol finišují

20. srpna 2026 12:28 | Karviná | Richard Kutěj

Do konce prázdnin zbývají poslední dny a na karvinských základních i mateřských školách finišuje velká část oprav a modernizací. Během uplynulých týdnů se podařilo zvládnout značný objem prací.

Město Karviná zpřístupnilo rodovou hrobku pravnučce Larisch-Mönnichů

20. srpna 2026 10:41 | Karviná | Richard Kutěj

Do Karviné zavítala se svou rodinou Olga Burketová, jedna z pravnuček rodu Larisch-Mönnichů (Lariš-Menichů). Město jí na její přání zpřístupnilo rodinnou hrobku, v níž odpočívají její předkové. Hrobka je zároveň jedním z historických objektů, o které Karviná dlouhodobě pečuje.

V Orlové začala výstavba nového tenisového zázemí

20. srpna 2026 9:19 | Orlová | Monika Ociepková

V areálu sportovišť v Orlové začala výstavba nového zázemí pro tenisový klub Slavia Orlová.

V krytu u Dolu František vzniká hornická úniková hra

20. srpna 2026 8:44 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

V krytu u bývalé skipové věže Dolu František v Horní Suché vzniká nová úniková hra s hornickou tematikou. Hráči si v ní vyzkoušejí roli dispečera a budou řešit situace inspirované skutečným prostředím dolu.

Sociální služby města Havířova zlepšily podmínky pro zaměstnance
Vydáno 12. května 2026 9:24, Havířov, Bára Kelnerová
Sociální služby zmodernizovaly zázemí pro své zaměstnance na ulici Moskevská. Nové prostory mají zaměstnancům nabídnout lepší podmínky pro odpočinek i administrativní práci během náročných směn.

Sociální služby města Havířova na ulici Moskevská poskytují domácí péči, terénní a pečovatelské služby i poradenství. V budově se také nachází denní stacionář a respitní péče. Veškerou péči mohou sociální služby zajišťovat také díky obětavým zaměstnancům. Právě pro ně nyní v budově proběhly úpravy, aby měli lepší zázemí.

Alena Olšoková (ANO), náměstkyně primátorky: „My se zaměřujeme hlavně na domácí péči a terénní službu, ale kapacitně je to opravdu obtížné. Teď nemyslím zajistit samotnou pečovatelskou službu, ale umístit lidi někam, kde už domácí péče nestačí. Abychom mohli kvalitně poskytovat naše sociální služby, je toto zázemí, které jsme nyní nově vybudovali, opravdu velice důležité a potřebné pro naše pečovatelky, aby si během dne, kdy zajišťují svoji práci, měly kde odpočinout, udělat administrativní práci nebo si třeba ohřát jídlo.“
Helena Vrbovská, ředitelka SsmH: „Původní prostory už dlouhodobě nevyhovovaly. Když tady byla součástí i domácí péče a ta se přestěhovala, náš koncept byl tyto prostory krásně propojit, otevřít a zmodernizovat. Takže jsem moc ráda, že se to povedlo.“
Iveta Kočí Palkovská (ANO), primátorka Havířova: „Musíme si říct, že populace opravdu pořád stárne a je mezi námi čím dál více občanů, kteří potřebují velkou péči a pomoc, jak po zdravotní stránce, tak třeba i co se týká běžných činností, jako jsou obědy, stravování, nakupování a tak dále. Myslím si, že Sociální služby města Havířova jsou na velmi vysoké úrovni a velice za to děkuji. Jsem ráda, že jsme dnes otevřeli nové zázemí právě pro naše pečovatelky a že si ho užijí.“

Co nejvíce trápí město Havířov v této oblasti?

Helena Vrbovská, ředitelka SsmH: „Je to asi stárnutí zaměstnanců. Klientů nám samozřejmě přibývá a bohužel jsou to čím dál těžší péče. My jsme moc rádi, že jim tuto péči můžeme poskytnout a pomáhat jim zůstat co nejdéle v domácím prostředí.“

Klienti jsou za péči sociálních pracovníků velmi vděční.

Zdeňka Figurová, klientka: „Já jsem se sem dostala před šesti lety a postupně jsem přišla o zrak, takže nejsem schopna sama se obsloužit. Když se mi to stalo, moje dcera mi tehdy zařídila sociální služby, protože nebylo jiného zbytí. Začali ke mně chodit děvčata a chlapci ze sociálních služeb. Nakonec jsem zjistila, že se z nich nestali jen lidé, kteří mě opatrují, ale moji přátelé, kteří mě mají jako svoji. Oni se ke mně chovají, jako kdybych byla jejich babička nebo přítelkyně. Já bych si bez sociálních služeb nedovedla svůj život představit. Život starého člověka, který už čeká konec, je smutný, ale není smutný, když k vám domů třikrát denně chodí tak příjemní lidé.“

Tato hřejivá slova jsou vždy odměnou pro všechny sociální pracovníky.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000054621/socialni-sluzby-mesta-havirova-zlepsily-podminky-pro-zamestnance