Frýdlant nad Ostravicí podporuje začínající podnikatele
Několik lidí se ve Frýdlantě schází v kurzu, který by je měl připravit na soukromé podnikání.
Několik lidí se ve Frýdlantě schází v kurzu, který by je měl připravit na soukromé podnikání.
Jednou z hlavních priorit vedení Ostravy je bezpečnost a město proto podporuje řadu aktivit zaměřených na prevenci kriminality. Většina cílí na děti a mládež, ale některé i na dospělé, ať už oběti nebo pachatele trestných činů. Ve Vazební věznici tak například vznikl kurz šití pro odsouzené.
Požár hospodářské budovy a rodinného domu ve Frýdlantu nad Ostravicí zaměstnal ve středu ráno čtyři jednotky hasičů. Událost se obešla bez zranění a škoda je 800 tisíc korun. Hasiči zásahem uchránili majetek za tři miliony.
Tři sražená auta a dva zranění. Vážná nehoda zkomplikovala provoz na hlavním tahu mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Frýdkem Místkem. Hasiči se při příjezdu na místo nestačili divit. Řidiči jim blokovali průjezd při pokusu sjet ze silnice v protisměru. Policie hledá svědky.
S ukončením těžby černého uhlí v Česku končí svou činnost také navazující provozy. Patří mezi ně i úpravna uhlí. Na konci února tam skončí zhruba 150 zaměstnanců.
27letý řidič Felicie nezvládl průjezd zatáčkou, přejel do protisměru a čelně se srazil s Octavií. Na místě zemřel. Z protějšího auta hasiči vyprostili dva těžce zraněné, muže a ženu. Nehoda se stala na začátku prosince mezi Městem Albrechtice a obcí Krásné Loučky. Policie nehodu stále prověřuje a obrátila se na veřejnost, hledá totiž svědky.
Fakultní nemocnice Ostrava má za sebou mimořádný případ. Lékaři zde úspěšně zvládli rizikové těhotenství ženy s velmi vzácnými protilátkami v krvi, pro kterou v České republice neexistuje vhodný dárce. Díky pečlivé přípravě a využití moderních metod se nakonec narodil zdravý chlapeček.
Klidné úseky řek a dostatek potravy lákají zpět do krajiny stále více bobrů, kterým se daří i v Havířově. Správce toku Povodí Odry prozatím nemá důvod u řeky Lučiny zasahovat.
Škola jako prostředí, kde se žáci i učitelé cítí dobře. To je poslání iniciativy Wellbeing, která pro školy každoročně pořádá také celorepublikovou týdenní akci. Opět se do ní zapojila i porubská ZŠ Karla Pokorného.
Karvinské moře se stalo místem speciálního cvičení. Studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku si vyzkoušeli, jaké to je zachraňovat člověka propadlého ledem. Tyto zkušenosti využijí jak ve své budoucí profesi, tak v běžném životě.
Přestože je většina památek v zimě pro návštěvníky uzavřena, například hrad Hukvaldy si lidé mohou po domluvě prohlédnout i nyní. Zasněžený hrad nabízí jiné pohledy na někdejší život jeho obyvatel.
Ostravští kriminalisté poslali do vazby muže, který jako kurýr přebíral peníze od poškozených v rámci dnes už známého podvodu s falešným policistou a bankéřem. Podvodníci oběť tlačili do „tajné mise“ a vyhrožovali trestným činem.
Studénka řeší havárii kanalizačního potrubí v Základní škole Sjednocení. Stavební práce se dotýkají celého prvního stupně a družiny. Děti zůstávají v lavicích.
Prohlédnout si výstavu nestačí. Děti ze základních škol mohou v Galerii města Karviné zažít výtvarné edukační lekce, které je učí díla nejen vnímat, ale také jim porozumět. Program propojuje moderní umění s vlastní tvorbou a dětským prožitkem.
Několik desítek seniorů z celého regionu se ve čtvrtek 19. Února zúčastnilo v. Palkovice, sportovní hale sportovního a vědomostní klání.
Baseballisté Klasiku Frýdek-Místek vyhráli podruhé ve své historii první ligu, tedy druhou nejvyšší baseballovou soutěž v České republice. Velký úspěch ocenil i primátor města Petr Korč, který úspěšný tým pozval na radnici.
Letošní rok se pro partnerské město Frýdku-Místku Bielsko-Białou nese ve znamení čestného titulu Polské hlavní město kultury 2026. U slavnostního zahajovacího ceremoniálu nechyběly ani zahraniční delegace. Frýdek-Místek reprezentoval náměstek primátora Lukáš Kmec.
Sociální projekt Stravenka F≈M, který město realizuje ve spolupráci se Slezskou diakonií, má za sebou další rok fungování. Lidé bez domova mohou ve Frýdku-Místku díky němu už od roku 2023 za úklid veřejných prostranství získat stravenky na nákup potravin.
Památník Josefa Kaluse se připravuje na začátek nové turistické sezony, ta bude zahájena v dubnu a ponese se v pohádkovém duchu. Současně také přinese novinku týkající se sklepní výstavní galerie.
Průvod masopustních maškar prošel také Frýdlantem nad Ostravicí. Veselo bylo na náměstí v centru města, kde se také odehrávaly dobové scénky a zabijačka.
