Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý řidič v Karviné najel do autobusu, náraz mu vymrštil auto na chodník

Karviná |

Záchranáři, hasiči a policisté zasahovali v neděli dopoledne u vážné nehody v Karviné. Opilý šestadvacetiletý řidič tam zezadu narazil do linkového autobusu, jeho auto poté skončilo vymrštěné na chodníku.

Nehoda se stala krátce před půl dvanáctou na třídě 17. listopadu. "Podle dosud zjištěných informací měl řidič osobního vozidla zezadu narazit do linkového autobusu, který stál v křižovatce a byl připraven k odbočení. Automobil byl nárazem vymrštěn mimo vozovku, na přilehlý chodník," informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

V autobuse cestovalo několik lidí, nikomu z nich se podle policie nic nestalo. Do nemocnice ale převezli šestadvacetiletého řidiče osobního auta a zraněn byl pravděpodobně i jeho spolujezdec. Navíc se ukázalo, že viník nehody byl opilý. "Policisté provedli u řidiče osobního automobilu orientační dechovou zkouškou. Naměřená hodnota převýšila jednu promili alkoholu v dechu," doplnila policejní mluvčí.

Řidiče teď policie zřejmě obviní ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Televizi Polar se po zveřejnění článku ozval jeden z diváků, který tvrdí, že nehoda se stala kvůli závodění řidiče s jiným vozem.

Nahlásit chybu


K tématu

Jel v obci 125 km/h, chtěl prý „vyzkoušet radar“. Policie během dopravní akce rozdávala i další pokuty

17. dubna 2025 11:06 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V obci Holčovice na Bruntálsku naměřili policisté řidiči osobního auta 125 km/h. Muž jim tvrdil, že si chtěl „vyzkoušet radar“. Za pár hodin během dopravní akce policisté v kraji zjistili desítky dalších přestupků, včetně telefonování za jízdy, jízdy bez dálniční známky nebo vjezdu na železniční přejezd na červenou.

Seniorka zapomněla kufr s prádlem na parkovišti, to spustilo velkou policejní akci

27. března 2025 11:00 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově si seniorka vyzvedla z prádelny kufr s vypraným prádlem, ale zapomněla ho na parkovišti a odjela domů. To spustilo velkou policejní akci. Na místo se žena dostavila, až když kufr prohlédl pyrotechnik.

Noční pátrání v Porubě, policisté pomohli najít seniora s Alzheimerem

14. dubna 2025 16:17 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

Během nočního dohledu v ostravské části Poruba si policisté z hlídkové služby všimli starší dámy, která na ně mávala ulice Řecké. Žena je požádala o pomoc – před čtvrt hodinou jí odešel z domova manžel, který trpí Alzheimerovou chorobou, a ona se obávala, že by mohl zabloudit.


Radnice v Palkovicích patřila Předvelikonočnímu kouzelnému dni

Včera 15:42 | Palkovice | Libor Běčák

Budova palkovické radnice patřila v sobotu 21. března opět Předvelikonočnímu kouzelnému dni. Nejrůznější aktivity se konaly ve všech podlažích obecního úřadu.

První ročník plesu uniformovaných složek byl zpestřením na konci plesové sezóny

Včera 13:18 | Karviná | Gabriela Stašová

V Karviné v Obecním domě Družba se uskutečnil poslední ples letošní sezóny, a ne jen tak ledajaký. Sešli se na něm členové karvinských uniformovaných složek, aby měli možnost potkat se i jinde, než při zásazích a oficiálních událostech.

V opraveném zdravotním středisku v Rychvaldě přibyly nové ordinace

Včera 6:52 | Rychvald | Libor Běčák

V centru Rychvaldu začalo občanům sloužit modernizované zdravotní středisko. Upraven byl hlavní vstup, čekárny a především přibyly nové ordinace.

Městská policie v Havířově prezentovala své projekty v rámci přeshraniční spolupráce

20. března 2026 9:48 | Havířov | Bára Kelnerová

Přeshraniční spolupráce mezi Havířovem, Karvinou a polským Jastrzębie-Zdrój trvá už více než dvě desítky let. Nyní města zhodnotila projekty v oblasti veřejného pořádku a Městská policie v Havířově měla co ukázat.

Zemřel bývalý primátor Ostravy Aleš Zedník. Výzkumník, pedagog, hudebník i DJ

20. března 2026 8:59 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 68 let zemřel bývalý primátor Aleš Zedník. S místní komunální politikou byl spjat už od konce devadesátých let. Kromě politické kariéry působil jako výzkumník, pedagog, ředitel a manažer několika společností a také hudebník.

Nový Jičín prodává přístavbu Hotelu Praha levněji, do čtvrtého kola snížilo cenu o tři miliony

20. března 2026 8:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Přístavba Hotelu Praha je už několik měsíců na prodej. Dosud o ni neprojevil zájem žádný kupec. Nabídkové řízení teď město vyhlásilo počtvrté a snížilo cenu o více než 3 miliony korun.

Bellisky na přednáškách informují o důležité prevenci rakoviny prsu

20. března 2026 9:46 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

V kinosále Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí se konala přednáška na téma prevence rakoviny prsu. Potřebné informace a praktické zkušenosti získaly nejen ženy, ale i muži.

V Mariánských Horách začal jarní úklid, technický úsek posílil vlastní kapacity

19. března 2026 19:36 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

S koncem zimy se v Mariánských Horách naplno rozběhly jarní práce. Technický úsek vyměnil zimní techniku za zametací stroje a postupně čistí ulice, chodníky i travnaté plochy.

Osmipatrový dům v centru Ostravy možná začal hořet při práci dělníků na střeše

19. března 2026 15:52 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Na střeše byl plynový hořák a stopy po práci dělníků, kteří měli lepit asfaltové pásy. Svědek pomohl zachránit několik lidí. Požár střechy paneláku v Ostravě si vyžádal 15 evakuovaných, 3 nadýchaní kouře a škoda 1,5 milionu korun. Hasiči budou místo hlídat do pátku.

Likvidovaný Důl ČSM už přišel o skipové nádoby

19. března 2026 12:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Likvidace Dolu ČSM ve Stonavě pokročila do další fáze. Z podzemí šachty, nad kterou se tyčí vysoká betonová věž, jsou postupně vytahovány obří nádoby, kterými se z dolu vyváželo vytěžené uhlí.

Výtvarnice Veronika Zvonečková představila cyklus Magie vody, čerpá z výtvarné techniky pouring

20. března 2026 12:47 | Karviná | Gabriela Stašová

Abstrakce, poutavé barvy a motivy, které připomínají vodní hladinu. Tak by se dala charakterizovat současná tvorba výtvarnice a pedagožky Veroniky Zvonečkové. Představila ji na vernisáži výstavy na petrovickém zámečku.

Řidiči pozor! Od dubna začne čištění komunikací

20. března 2026 9:59 | Havířov | Bára Kelnerová

Od 1. dubna začne magistrát s blokovým čištěním parkovišť. Řidiče proto město žádá, aby věnovali dopravnímu značení pozornost a svá vozidla v uvedeném termínu z parkoviště přeparkovali.

Mateřská škola ČSA se u Lučiny rozloučila se zimou

20. března 2026 9:53 | Havířov | Bára Kelnerová

Mateřská škola ČSA se každoročně s dětmi loučí se zimou a vítá příchod jara tradičním zvykem. Ani letos tomu nebylo jinak a malí školáci se vydali k řece Lučině, kde společně vhodili do vody Morenu.

Turistický oddíl Lesani slaví 50 let svého fungování, oslavy probíhají celý rok

19. března 2026 9:00 | Karviná | Gabriela Stašová

Turistický oddíl Lesani Karviná byl založen v březnu roku 1976, letos tedy oslavil úctyhodné půlstoletí svého fungování. Začátek letošních oslav se uskutečnil v klubovně Lesanů v Karviné-Ráji.

Hřiště na sídlišti Chrost prošlo proměnou, děti mají radost

18. března 2026 17:48 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Hřiště na sídlišti Chrost prošlo výraznou proměnou. Díky podpoře Nadace OKD vzniklo moderní sportoviště, které budou využívat nejen děti z mateřské školy, ale i široká veřejnost.

Domov Vesna má nové multifunkční sprchovací křeslo

18. března 2026 15:30 | Orlová | Monika Ociepková

Domov pro seniory Vesna rozšířil své vybavení o nové multifunkční sprchovací křeslo, které výrazně usnadňuje každodenní hygienu klientů.

Opilý řidič v Karviné najel do autobusu, náraz mu vymrštil auto na chodník
Vydáno 19. dubna 2020 17:18, Karviná, Jiří Cileček
Záchranáři, hasiči a policisté zasahovali v neděli dopoledne u vážné nehody v Karviné. Opilý šestadvacetiletý řidič tam zezadu narazil do linkového autobusu, jeho auto poté skončilo vymrštěné na chodníku.

zdroj: facebook.com/skupina Karviná/Vlasťa Greguš

Nehoda se stala krátce před půl dvanáctou na třídě 17. listopadu. "Podle dosud zjištěných informací měl řidič osobního vozidla zezadu narazit do linkového autobusu, který stál v křižovatce a byl připraven k odbočení. Automobil byl nárazem vymrštěn mimo vozovku, na přilehlý chodník," informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

V autobuse cestovalo několik lidí, nikomu z nich se podle policie nic nestalo. Do nemocnice ale převezli šestadvacetiletého řidiče osobního auta a zraněn byl pravděpodobně i jeho spolujezdec. Navíc se ukázalo, že viník nehody byl opilý. "Policisté provedli u řidiče osobního automobilu orientační dechovou zkouškou. Naměřená hodnota převýšila jednu promili alkoholu v dechu," doplnila policejní mluvčí.

Řidiče teď policie zřejmě obviní ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Televizi Polar se po zveřejnění článku ozval jeden z diváků, který tvrdí, že nehoda se stala kvůli závodění řidiče s jiným vozem.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/karvina/11000019957/opily-ridic-v-karvine-najel-do-autobusu-naraz-mu-vymrstil-auto-na-chodnik