LEDEN: Do roku 2008 vstoupila Karviná tradičním novoročním koncertem Májováku, který loni oslavil sto let koncertování. Májovák Karvinou proslavil po celé Evropě a dodnes sklízí úspěchy.
Začalo povinné vybírání poplatků v nemocnicích. V těch karvinských se výběr obešel bez větších problémů.
Na začátku roku se konal zápis prvňáčků do základních škol. I v loňském roce rodiče pro své děti školu pečlivě vybírali.
ÚNOR: V únoru se rozhodla karvinská radnice poskytnout ze svého rozpočtu každému staviteli rodinného domku částku 150 tisíc korun, a to na inženýrské sítě.
V únoru obdržel magistrát cenu ministra vnitra za kvalitní služby ve veřejné správě. Klíčovým kritériem byl vztah úředníka k veřejnosti
BŘEZEN: Jednadvacet pedagogů se v březnu dočkalo ocenění za dlouholetou činnost a přínos ve školství. Cenu získali také nejlepší karvinští sportovci.
Radnice se rozhodla uchovat svéráznou mluvu slezského dialektu pro budoucí generace ve zvukové podobě a vydala cédečko Po našymu. Nahrávka vzbudila mezi lidmi obrovský zájem.
Karvinští hasiči se připojili k programu Hasík, který probíhal v celém MS kraji. Pravidelně navštěvovali základní školy a seznamovali žáky s protipožární prevencí.
DUBEN: Prvního dubna se otevřely brány všech zámků v Česku. Výjimkou nebyl ani karvinský zámek Fryštát, který až do října nabízel unikátní prohlídku třech desítek noblesně zařízených komnat.
V dubnu se policisté a městští strážníci zaměřili na neukázněnou jízdu motorkářů. Kontrole ale neunikli ani ostatní řidiči.
S příchodem jara se začalo řádně čistit město. I v loňském roce vynaložil magistrát na úklid celých šest milionů korun. Ulice uklízeli pracovníci technických služeb a denně městem projížděly čtyři zametací stroje.
V dubnu byl také dům číslo 400 v Božkově ulici nominován mezi šest nejlepších nových fasád panelových domů v Moravskoslezském kraji za rok 2007.
MISS České republiky pro rok 2008 Zuzana Jandová přijela do rodného města. Navštívila svou rodinu a setkala se také s primátorem města.
KVĚTEN: V květnu začala sezóna koňských projížděk. Kočár s koňmi čekal u karvinské radnice a v prosinci měli zájemci jízdu dokonce za symbolickou destikorunu.
V Karviné začali pracovat romští terénní pracovníci. Od května spolupracují se sociálně slabými rodinami a snaží se jim pomáhat hlavně v řešení úředních záležitostí.
Na jaře se otevřely čtyři zahrady mateřských školek. Od této doby je mohou využívat i rodiče se svými dětmi. Karviná jako jediné město v kraji tímto krokem nabídla veřejnosti bezpečný a hlídaný prostor pro hraní.
ČERVEN: V červnu si Karvinští připomněli sedmisté čtyřicáté výročí založení města. Dvoudenní oslava nabídla pestrý hudební i zábavný program a přilákala tisíce lidí.
V tomto měsíci se také konal první ročník Karvinské laťky. Mladší i starší žáci škol z Karviné a okolí předvedli svou sportovní zdatnost přímo na náměstí před zraky veřejnosti. Takovou výjimečnou událost zažilo centrum města úplně poprvé.
Zastupitelé Karviné schválili v červnu vyhlášku o zákazu popíjení alkoholu na veřejných prostranstvích. Karviná jí má opět po šesti letech. Oproti té původní je rozšířena o větší území zákazu.
Řekové, Slováci a Poláci žijící v Karviné zorganizovali festival národnostních menšin nazvaný Prolínání kultur aneb známe se navzájem. Některé soubory vystupovaly na festivalu vůbec poprvé.
Karvinská radnice rozjela půlroční pilotní projekt, který má zajistit čistotu ve městě. Práci dostalo několik desítek lidí. Investice magistrátu dosáhly v tomto projektu 1 milionu 400 tisíc korun, ve kterých byly zahrnuty veškeré náklady, prostředky nutné k práci a zdravotní prohlídky.
Na konci června schválili zastupitelé dlouho očekávaný prodej městských bytů. Od té doby se na prodeji intenzivně pracuje a v současné době běží organizační administrativní přípravy.
ČERVENEC: Karvinské ženy a seniory trápil v loňském roce gang, který řádil v ulicích města. Cílem zlodějů byly šperky a kabelky. V červenci se policistům podařilo gang rozbít.
V červenci se také řemeslníci pustili do rekonstrukcí karvinských škol a školek. Několik škol se dočkalo zbrusu nových jídelen a kuchyní, vyměňovalo se a rekonstruovalo venku i uvnitř. Rekonstrukce karvinských školských zařízení přišla radnici zhruba na 60 milionů korun.
SRPEN: Karviná prožila významnou sportovní událost roku. Již po patnácté se ve městě konal mezinárodní házenkářský turnaj mládeže Handball cup 2008. Karviná se tak v srpnu zaplnila mladými sportovci z několika evropských zemí.
Ani loni si provozovatelé karvinského letního koupaliště nemohli stěžovat na nedostatek návštěvníků. Karvinské koupaliště navštívilo skoro osmačtyřicet tisíc platících návštěvníků.
ZÁŘÍ: Tisíce dětí zamířily v září do škol, aby po pořádném prázdninovém odpočinku začaly pilně pracovat na svém vzdělání. Do školních lavic v Karviné loni usedlo více než pět set prvňáčků.
Karvinský magistrát se rozhodl představit lidem kompletně všechny organizace, které mohou být lidem v jejich životech nápomocny. Zorganizoval na náměstí veletrh sociálních služeb. Zájem občanů o veletrh byl obrovský.
Od 1. září začala v Karviné fungovat nová meziměstská linka. Je vhodná zejména pro vozíčkáře nebo rodiče s kočárky. Neobvyklá je i svou trasou, lidé se bez problému dostanou například až k ostravské zoologické zahradě.
V září se také konaly každoroční hornické oslavy. Lidé se bavili na pořádaných slavnostech a také si pietním aktem připomínali ty, kterým šachta vzala život.
Začal také fungovat nový projekt nazvaný Komunitní policejní hlídky. V problémových lokalitách Karviné se nově pohybují smíšené dvojice- policista a jeho asistent - sociální terénní pracovník.
Lidé z Karviné-Ráje se mohli aktivně zapojit do plánu regenerace panelových sídlišť. O budoucím vzhledu panelové zástavby rozhodovali v anketě a tuto možnost občané města přivítali s nadšením.
ŘÍJEN: Karviné se v říjnu podařilo získat na rozvoj města z evropských fondů 16.6 milionů eur, což je necelých 400 milionů korun. Za získané peníze vedení města zrealizuje důležité projekty, které má již delší dobu v plánu.
Obě karvinské nemocnice získaly finanční dar od magistrátu. Peníze byly použity na vybavení nemocnic novými přístroji.
Po sedmnácté jsme se zapojili do celorepublikové akce nazvané Plave celé město. Celkově povinnou stovku uplavalo přes šest set karvinských plavců různého věku.
Městský Fotbalový stadion prošel generální rekonstrukcí a v říjnu byl oficiálně otevřen. Rekonstrukce stály radnici dvaačtyřicet milionů korun. Na opravu přispěl i MS kraj.
LISTOPAD: V listopadu se začalo město připravovat na nejkrásnější svátky v roce. Náklady spojené s vánočním krášlením města dosáhly 300 tisíc korun.
Kvůli akutnímu nedostatku krve vyzvala karvinská rájecká nemocnice k odběru všechny ochotné dobrovolníky. Na výzvu reagovali například karvinští hokejisté.
V lokalitě Doubrava, v hloubce 710 m, došlo v listopadu k otřesu půdy. V té době v podzemí dolu Karviná pracovalo jednadvacet horníků. Dva z nich přišli o život.
PROSINEC: V prosinci došlo v Karviné k přečíslování městské hromadné dopravy. Dříve jezdili po městě autobusy s čísly od jedničky po desítku. Nově jsou značeny trojmístným číslem.
Po celý rok ve městě probíhala největší investiční akce v dějinách města. Výstavba kanalizačního sběrače za více jak miliardu korun. Práce přinesla lidem na mnoha místech ve městě i mnoho nepohodlí a uzavírek.
V prosinci byl vyhlášen také podnikatel roku. Cenu dostali všichni ti, kteří se aktivně a úspěšně podílejí na rozvoji našeho města.
Gospeloví zpěváci zavítali poprvé v historii do Karviné. V kostele Povýšení svatého kříže na jejich nezapomenutelný výkon čekalo několik stovek posluchačů.
Primátor města rozsvítil velký vánoční strom na Masarykově náměstí. Loni poprvé doprovázel tento slavnostní okamžik i zvuk z kostelních zvonů.
Karvinská hornická nemocnice dostala krásný dárek v podobě významného oceněné. Skončila jako druhá nejlepší v naší zemi.
Radní společně s fotbalisty udělali klientům městského stacionáře Domu v Aleji radost a k Vánocům jim přinesli krásné dárky. To už do konce roku 2008 chybělo jen pár dní.