Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Stonavě se nezapomíná na bývalé pedagogy a zaměstnance školy

Stonava |

V Domě PZKO ve Stonavě proběhlo slavnostní setkání u příležitosti Dne učitelů. Pedagogové i další pracovníci stonavského školství strávili příjemné odpoledne, které obohatil pestrý program včetně hudebního vystoupení talentovaných žáků místní školy.

Základní a mateřská škola Stonava ve spolupráci se svým zřizovatelem, obcí Stonavou, připravila u příležitosti Dne učitelů slavnostní setkání současných i bývalých zaměstnanců školy. Akce se uskutečnila v Domě PZKO a nesla se v duchu poděkování, vzpomínek i přátelského setkávání.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: "Já to beru jako příležitost, abych jim všem mohla poděkovat za práci."

O úvodní kulturní program se postarali talentovaní sourozenci Šimon a Jakub Bohmovi, žáci místní základní školy. Pro přítomné si připravili pestrý výběr klavírních skladeb, který sklidil zasloužený potlesk. Hudební atmosféru následně doplnila také Kateřina Konečná, která ve škole působí jako školní asistentka a zároveň vyučuje hudební výchovu na prvním stupni.

Pedagogická profese patří dlouhodobě k náročným povoláním, která vyžadují nejen odborné znalosti, ale i velkou míru trpělivosti, empatie a neustálé práce na sobě. V posledních letech se k těmto nárokům přidává také potřeba průběžného vzdělávání v oblasti moderních technologií, které se stále více stávají součástí výuky.

Ellen Wawrzyková, zástupkyně ředitelky ZŠ a MŠ Stonava: "Co se týče náročnosti, tak myslím, že ta situace je v podstatě stejná, protože pořád se jedná o práci s dětmi. Ale ta změna přichází v těch technologiích, v tom vývoji, co se týče práce na počítači, interaktivních tabulích, a tam jsme se museli hodně v tom oboru vzdělávat a museli jsme dohánět některé věci."

Pozvání na slavnost přijali nejen současní pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci, ale také řada bývalých zaměstnanců školy. Ti tak měli jedinečnou příležitost znovu se setkat, zavzpomínat na společně strávené roky a sdílet své profesní i životní zkušenosti.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: "Jsou to lidé, kteří odvedli v naší organizaci obrovský kus práce, zanechali tady svou stopu a my se s nimi velice rádi setkáváme."
Stefania Piszczek, bývalá učitelka PZŠ Stonava: "To jsem moc ráda. To, co nás drží na duchu."
Vlasta Lusková, bývalá učitelka ZŠ Stonava: "Já jsem učila zhruba na třech školách a toto je jediná, která si vždycky vzpomene na bývalé kantory a i na důchodce."
Zdeněk Lusk, bývalý ředitel ZŠ a MŠ Stonava: "No, já myslím, že je to pěkná tradice. Co vím, tak ne všude a v takovém rozsahu se uskutečňuje. V tom si myslím, že Stonava je hodně napřed."

Pro všechny přítomné, současné i bývalé zaměstnance školy, bylo připraveno bohaté občerstvení a drobná pozornost v podobě květiny jako poděkování za jejich obětavou práci.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: "Co bych jim chtěla popřát? No, samozřejmě pevné zdraví, trochu toho štěstí a chtěla bych jim popřát také radost z práce, radost z úspěchů, kterých společně dosahujeme, a jako bonus úsměv na tvář."
Nahlásit chybu


Stanice Zdravotního ústavu měří kvalitu ovzduší u radnice Ostravy-Jihu

Včera 9:33 | Ostrava-město | Andrea Holeszová

Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě dlouhodobě kontroluje kvalitu ovzduší. Měřící stanice jsou rozmístěny na různých místech ve městě a od začátku roku jedna z nich funguje také v obvodě Jih. Přesunuta byla z Poruby, kde už splnila svůj účel při vyhodnocování dopadů prodloužené Rudné.

Dobrovolní hasiči z Frýdku-Místku vyhráli prestižní soutěž v Ostravě

25. května 2026 17:01 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Dobrovolní hasiči z Frýdku-Místku opět potvrdili, že patří mezi absolutní českou elitu. Na soutěži v Ostravě obhájili loňské vítězství a pokud se jim podaří zvítězit i příští rok, pojedou na mistrovství České republiky.

Srdce mu naskočilo až po patnácti minutách. Cyklistu po srážce s autem resuscitovali svědci

Včera 9:51 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V Háji ve Slezsku se v pondělí odpoledne srazilo auto s cyklistou. 54letý muž byl po nárazu v bezvědomí, svědci ho museli na místě resuscitovat. Záchranářům se nakonec podařilo jeho srdce znovu rozeběhnout a vrtulník ho v kritickém stavu transportoval do nemocnice. Policisté žádají svědky nehody o bližší informace.

Kvalitu vody ve Straníku zvýší rekonstrukce vodojemu

Včera 11:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ve Straníku začala oprava vodojemu, který zásobuje tuto místní část Nového Jičína pitnou vodou. Po dobu stavby zajistí lidem plynulé zásobování vodou instalace provizorních nádrží.

Stolpersteiny připomínají příběhy zmizelých lidí z Frýdku-Místku

25. května 2026 16:58 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdecko-místecké ulice zdobí další Stolpersteiny. Radnice nechala umístit dalších 10 kamenů s mosaznou destičkou jako připomínku obětí nacismu, jejichž život byl spjat s Frýdkem-Místkem. Odhalení se zúčastnila i dcera zavražděné převaděčky Marie Pětrošové, 86letá Milena Ručková.

Dostal druhou šanci na život. Muž přežil vážný pád z kola a přišel poděkovat svým zachráncům

25. května 2026 17:01 | Ostrava-město | Anna Břenková

V ostravské fakultní nemocnici se odehrálo emotivní setkání. Cyklista loni v létě po těžkém pádu na Bruntálsku bojoval o přežití. Díky perfektní souhře svědků, záchranářů a doktorů se muže podařilo zachránit a dnes už žije zase úplně naplno.

Hasiči v Odrách oslavili 160. výročí a převzali i novou cisternu

25. května 2026 6:54 | Odry | Karel Soukop

Velký svátek prožili hasiči v Odrách a s nimi i celé město. K oslavám 160 let od založení místního Sboru dobrovolných hasičů přibylo i převzetí nové moderní a velké hasičské automobilové stříkačky CAS 30.

Provizorní most se bude měnit za méně hlučný. Svinov čeká úplná uzávěra ulice

25. května 2026 8:40 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Nyní se budeme věnovat dopravě ve Svinově. Tamní obyvatele i projíždějící řidiče totiž čeká dopravní komplikace. Provizorní most přes Porubku se bude vyměňovat, což si vyžádá úplnou uzávěru ulice Nad Porubkou. Důvodem je velký hluk, který současné provizorium způsobuje.

Bábovkový den připomíná obětavost pěstounů

25. května 2026 6:00 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Město Frýdlant nad Ostravicí se opět připojilo k výzvě na podporu pěstounské péče, která vrcholí posledního května takzvaným Bábovkovým dnem. V knihovně je k vidění výstavka dětských obrázků a letáků s informacemi.

Zraněná jezdkyně i třímetrový pád z terasy. Frýdecko-místečtí záchranáři se v sobotu nezastavili

24. května 2026 12:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Šest náročných zásahů zaměstnalo v sobotu záchranáře z Frýdku-Místku. Posádka nejprve spěchala na pomoc do Sviadnova ke čtrnáctileté dívce, která během závodů spadla z koně. Později pomáhala také seniorce, která se zřítila z třímetrové výšky po převrácení židle na terase.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Zahraniční studenti předvedli své země karvinské veřejnosti

Včera 13:21 | Karviná | Richard Kutěj

Global Village aneb svět na jednom místě. Tak se jmenovala akce Obchodně-podnikatelské fakulty v Karviné, která zaplnila zdejší tržnici a návštěvníkům umožnila setkání se zahraničními studenty z několika zemí. Ti zde předváděli svou kulturu či kuchyni.

Od 1. června bude zpoplatněno centrální parkoviště

Včera 11:40 | Havířov | Bára Kelnerová

Od 1. června bude zpoplatněno centrální parkoviště, což se ale mnoha obyvatelům města nelíbí. Radnice však s tím nemůže nic udělat.

Turnaj v minigolfu si užily i děti z centra Pluto

Včera 11:37 | Havířov | Bára Kelnerová

Správa sportovních a rekreačních zařízení připravila v areálu minigolfu tradiční turnaj. Dopolední program nejdříve ale patřil dětskému centru Pluto, které poskytuje pobytové služby dětem v ohrožení.

Den technických služeb si nenechaly ujít stovky lidí

Včera 11:32 | Havířov | Bára Kelnerová

V areálu městské sportovní haly Slavia se uskutečnil již 8. ročník oblíbené akce Den technických služeb. Pestrý program si užily celé rodiny. Dětem se opět nejvíce líbila veškerá technika a zejména pak popelářská vozidla.

Karvinské děti se seznámili s preventivními radami

25. května 2026 9:59 | Karviná | Richard Kutěj

Prázdniny bez úrazu. Tak se jmenuje velká akce pro děti z mateřských škol a prvního stupně škol základních, která se konala v areálu letního koupaliště. Děti se tu setkaly se složkami Integrovaného záchranného systému a odnesly si nejen mnohé zážitky.

Fotbalisté MFK Karviná oslavili svůj skvělý úspěch v areálu Lodiček

25. května 2026 8:51 | Karviná | Richard Kutěj

Oblíbený areál Lodičky zažil další skvělou akci. V hlavní roli tentokrát byli fotbalisté MFK Karviná, realizační tým a skvělí fanoušci.

Ve Stonavě se nezapomíná na bývalé pedagogy a zaměstnance školy
Vydáno 8. dubna 2026 9:28, Stonava, Jiří Brzóska
V Domě PZKO ve Stonavě proběhlo slavnostní setkání u příležitosti Dne učitelů. Pedagogové i další pracovníci stonavského školství strávili příjemné odpoledne, které obohatil pestrý program včetně hudebního vystoupení talentovaných žáků místní školy.

Základní a mateřská škola Stonava ve spolupráci se svým zřizovatelem, obcí Stonavou, připravila u příležitosti Dne učitelů slavnostní setkání současných i bývalých zaměstnanců školy. Akce se uskutečnila v Domě PZKO a nesla se v duchu poděkování, vzpomínek i přátelského setkávání.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: "Já to beru jako příležitost, abych jim všem mohla poděkovat za práci."

O úvodní kulturní program se postarali talentovaní sourozenci Šimon a Jakub Bohmovi, žáci místní základní školy. Pro přítomné si připravili pestrý výběr klavírních skladeb, který sklidil zasloužený potlesk. Hudební atmosféru následně doplnila také Kateřina Konečná, která ve škole působí jako školní asistentka a zároveň vyučuje hudební výchovu na prvním stupni.

Pedagogická profese patří dlouhodobě k náročným povoláním, která vyžadují nejen odborné znalosti, ale i velkou míru trpělivosti, empatie a neustálé práce na sobě. V posledních letech se k těmto nárokům přidává také potřeba průběžného vzdělávání v oblasti moderních technologií, které se stále více stávají součástí výuky.

Ellen Wawrzyková, zástupkyně ředitelky ZŠ a MŠ Stonava: "Co se týče náročnosti, tak myslím, že ta situace je v podstatě stejná, protože pořád se jedná o práci s dětmi. Ale ta změna přichází v těch technologiích, v tom vývoji, co se týče práce na počítači, interaktivních tabulích, a tam jsme se museli hodně v tom oboru vzdělávat a museli jsme dohánět některé věci."

Pozvání na slavnost přijali nejen současní pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci, ale také řada bývalých zaměstnanců školy. Ti tak měli jedinečnou příležitost znovu se setkat, zavzpomínat na společně strávené roky a sdílet své profesní i životní zkušenosti.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: "Jsou to lidé, kteří odvedli v naší organizaci obrovský kus práce, zanechali tady svou stopu a my se s nimi velice rádi setkáváme."
Stefania Piszczek, bývalá učitelka PZŠ Stonava: "To jsem moc ráda. To, co nás drží na duchu."
Vlasta Lusková, bývalá učitelka ZŠ Stonava: "Já jsem učila zhruba na třech školách a toto je jediná, která si vždycky vzpomene na bývalé kantory a i na důchodce."
Zdeněk Lusk, bývalý ředitel ZŠ a MŠ Stonava: "No, já myslím, že je to pěkná tradice. Co vím, tak ne všude a v takovém rozsahu se uskutečňuje. V tom si myslím, že Stonava je hodně napřed."

Pro všechny přítomné, současné i bývalé zaměstnance školy, bylo připraveno bohaté občerstvení a drobná pozornost v podobě květiny jako poděkování za jejich obětavou práci.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: "Co bych jim chtěla popřát? No, samozřejmě pevné zdraví, trochu toho štěstí a chtěla bych jim popřát také radost z práce, radost z úspěchů, kterých společně dosahujeme, a jako bonus úsměv na tvář."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/stonava/11000054019/ve-stonave-se-nezapomina-na-byvale-pedagogy-a-zamestnance-skoly