Situací může být více - od falešného vnuka, falešných podomních prodejců, zlodějů až po zdravotní potíže. Senioři, kteří využívají tísňové tlačítku nebo taky senior linku, mají ale pomoc na dosah. Jeden z posledních zásahů zaznamenali strážníci Městské policie v Ostravě. Do Zábřehu museli ve 4 hodiny ráno pomoct 81leté ženě - přímo v domově pro seniory v Zábřehu. "Paní upadla v koupelně při mytí. Spadla, praštila se do hlavy, krvácela, ale měla tlačítko u sebe, tak ho stiskla a následně přijeli strážníci, kteří přivolali zdravotníky," popisuje jeden z posledních případů mluvčí MP Ostrava Michael Beneš.
Zájem o tísňové tlačítko je velký. Pokud tedy přemýšlíte pořídit si ho pro sebe nebo pro své rodinné příslušníky, s ničím neotálejte, například v Ostravě mají v tuto chvíli kapacitu plnou. "Snažíme se spolupracovat i s městskými obvody na pořizování dalších a dalších jednotek, akorát ta čekací doba může být i v rámci několika měsíců," vysvětluje Michael Beneš.
Cena za seniorlinku a tísňové tlačítko je různá. Například v Ostravě platí starší lidé jen 200 korun ročně za SIM kartu, zbytek strážníci hradí z dotace.