Vedení Opavy stále intenzivně pracuje na tom, aby část obchodního domu Slezanka padla k zemi. Místo ní tam do budoucna mají vzniknout nové bytové domy, kulturní sál a konferenční centrum, které městu chybí.
Michal Kokošek (ANO), náměstek primátora Opavy: “Momentálně probíhají statické posudky. Dělají se i statické sondy v rámci divadelního klubu, probíhá projektová příprava demoličních prací a co se týče samotného divadelního klubu, tak ten je momentálně v řešení. Dostali jsme výzvu Ministerstva kultury. Momentálně hodnotí stav domu z jejich pohledu, zdali ho zachovat, či dostaneme povolení jej zbourat.”
Bourat by se měla část Slezanky od tohoto průchodu směrem ke katedrále Nanebevzetí panny Marie
Brání tomu návrh na zařazení divadelního klubu na seznam kulturních památek, který má na stole Ministerstvo kultury. Kdo ho podal, to se neví.
Vladimír Schreier (ANO), náměstek primátora Opavy: “Samozřejmě budeme čekat na to, jakým způsobem proběhne to jednání na MK. Osobně se domníváme, že to není kulturní památka. Ten objekt je ve velmi špatném statickém stavu. My jsme byli připraveni fresku, o kterou nejvíce šlo památkářům, že bychom ji přemístili do nového objektu. V tom směru cítíme, že je to reálné a že bychom to chtěli udělat.”
Slezanka vznikla v 70. letech 20. století podle návrhu architekta Josefa Krischkeho. Její větší část město odkoupilo v roce 2008 za 270 milionů korun.