Důležitou součástí výstavy bylo také výtvarné využití máku pro výrobu obrazů a dekorací.
Marcela Šimečková, výtvarnice: „Já používám mák především na tvoření, protože mám takovou dílničku, kterou jsem si nazvala Makový svět. Pěstuji různé druhy máku, takže ne jenom mák s modrým semenem, ale třeba i s bílým, růžovým, šedým a černým a z těchto semen tvořím obrazy a různé dekorace, i z těch prázdných makovic y mimo jiné ten mák používám i v kuchyni, peču makovce a různé koláče a nebo i ten mák jím samostatně, protože mě dost chutná.“
Ve tvůrčích dílnách seznamovala výtvarnice návštěvníky s uměleckým využitím máku. Česká republika je jeho největším pěstitelem a vývozcem.
Andrea Rychlá, Výzkumný ústav olejářský, Opava: "ČR mák vyváží, protože jsme jedna z mála zemí, která vůbec produkuje ten potravinářský mák, je to taková ta naše národní identita, protože my, ta středoevropské státy, bereme mák jako potravinářský, kdežto, když se posuneme směrem na západ, tak to jsou už státy, které produkují spíše technický mák, to znamená na produkci morfinu, alkaloidů."
Význam máku, který patří mezi superpotraviny a jeho blahodárné účinky mnohé návštěvníky překvapil.
Andrea Rychlá, Výzkumný ústav olejářský, Opava: "Mák obsahuje obrovské množství minerálních látek, což většina konzumentů ani neví, obsahuje velmi vysoký obsah vápníku, takže někdy se doporučuje, že by se mák mohl jíst, například lidé, kteří mají alergii na kravské mléko, tak, že by mohli nahradit tu dávku kravského mléka právě nějakým tím makovým produktem. Jinak obsahuje hodně hořčíku, hodně zinku, ale taky vitamíny, hlavně ze skupiny B."
Anketa, účastníci workshopu: "Mám ráda má a používám ho často. Na sladko, vařím, i buchty děláme všechna sladká jídla s mákem mám ráda."
"Tak do bábovky maximálně používáme někdy, ale jinak ho úplně moc nejíme."
Kromě vlastních výrobků si lidé mohli z workshopu odnést také dárek v podobě dávky máku.