Dodatek ke kolektivní smlouvě podepsali zástupci vedení Třineckých železáren a odborových organizací. Výsledkem je plošné navýšení tarifních stupňů o 1 300 korun. Směnoví zaměstnanci navíc získali vyšší příplatek za směnnost v nepřetržitém provozu o 400 korun až do výše 1 600 korun. Obě navýšení začnou platit od 1. března. Navíc každý zaměstnanec v lednové výplatě získá mimořádnou odměnu ve výši 5 100 korun. Zaměstnavatel se v dohodě také zavazuje v letošním roce neprovádět žádné hromadné organizační změny, které by vedly k propouštění. Dohodu účastníci jednání označili za úspěšné s ohledem na těžký rok ocelářů v Evropě.
Kateřina Nogolová, ředitelka pro personalistiku a ESG: "Následkem energetické krize naše firma jako energeticky náročný podnik čelí enormně vysokým nákladům za energie. Ty jsme nebyli schopni plně promítnout do prodejních cen stejně jako ocelářské závody v celé Evropě. Železárny vedly si velmi dobře díky širokému portfoliu výrobků a schopnosti zajistit vstupní materiál a energie. Stabilitu firmy zajišťuje také intenzivní zájem majitelů a jejich podpora. "
Marcel Pielesz, předseda Základní organizace odborového svazu KOVO TŽ: "I přesto, že rok 2023 nebyl pro naši společnost tím nejlepším, podařilo se nám ho ustát se ctí a bez velkých omezení nejen ve výrobě a prodeji, ale i z pohledu zaměstnanosti. Promítlo se to do kolektivního vyjednávání s cílem udržení zaměstnanosti v duchu firemní mise „Společně pro příští generace“.
Robert Skuhra, předseda odborové organizace Unios Třinecké železárny: "Věřím, že nadcházející rok i roky následující se situace v ocelářství zlepší a bude to mít pozitivní dopady na všechny zaměstnance."
Kateřina Nogolová, ředitelka pro personalistiku a ESG: "Jsme si vědomi toho, že výsledek dohody nemusí být pro každého uspokojivý. Byli bychom však rádi, kdybychom všichni v kontextu okolností vnímali tíhu situace, ve které se společně nacházíme i v roce 2024. A že právě v takových chvílích je naší povinností se postarat o jistou a stabilní budoucnost nás všech, zaměstnanců TŽ."