Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiče v Bohumíně zpomalí oprava dopravní tepny a stavba nového chodníku

Celý MS kraj |

Páteřní silniční tah Bohumínem, ulice 1. máje ve Skřečoni, projde v dubnu částečnou rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) plánuje opravit úsek od kruhového objezdu pod mostem až k autobusové zastávce u pošty. Řidiči musí počítat se zúžením, v němž budou kyvadlovou dopravu řídit semafory.

Ředitelství silnic a dálnic od pondělí 1. dubna částečně uzavře silnici I/67 vedoucí přes bohumínskou část Skřečoň. 

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Mezi kilometry 26,560 – 27,070 provozního staničení totiž provedeme opravu povrchu složenou z dílčích činností (např. frézování, odstranění podkladních vrstev, sanace, recyklace za studena na místě, doplnění betonových zastávkových zálivů, obnova obrub a dvojřádků včetně chodníku nebo ostrůvků, výšková úprava vpustí a poklopů, asfaltování)"

Práce jsou aktuálně odhadovány přibližně na měsíc, přičemž termín může být upřesněn v průběhu plnění harmonogramu s ohledem na nové okolnosti.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Během rekonstrukce silnice I/67 řidiči projedou obousměrně jedním jízdním pruhem kyvadlově kolem semaforů. Z devíti uchazečů ve výběrovém řízení na zhotovitele předložila nejnižší (vítěznou) nabídku společnost Silnice Morava, cena zakázky dosahuje cca 5,5 milionu Kč."
Pavel Vavrečka, vedoucí odboru dopravy bohumínské radnice: "Zatímco loni v dubnu se musela ulice 1. máje kvůli opravě skřečoňského mostu uzavřít na tři týdny úplně, letošní rekonstrukce jejího povrchu si vyžádá pouze částečné omezení. Stavební firma bude pracovat vždy jen v jednom pruhu a na maximálně padesátimetrovém úseku, který se bude posouvat."

Na obměnu povrchu silnice I/67 v ulici 1. máje plynule naváže výstavba chodníku o několik set metrů dále, v úseku mezi Polní a Úvozní ulicí. Město tu vybuduje po pravé straně silnice ve směru na Dolní Lutyni pěší komunikaci. Chce tak zajistit místním obyvatelům větší bezpečí. I v tomto případě narazí šoféři na semafory.

Lumír Macura (SOCDEM), místostarosta Bohumína: "Dosud se museli lidé žijící v této okrajové části města pohybovat po krajnici, což je při enormním provozu velmi riskantní. Investujeme proto přes dva miliony korun do stavby chodníku. Technika se bude pohybovat v silničním pásmu, proto je nutné v místě stavby zúžit provoz do jednoho pruhu a dopravu řídit kyvadlově."

Město už v roce 2019 vybudovalo v těchto místech chytré zpomalovací semafory, chodník k autobusovým zastávkám, bezpečnostní ostrůvek a nasvětlený přechod pro chodce za 4,4 miliony korun. Chodník ze zámkové dlažby bude 250 metrů dlouhý a 1,5 metru široký. 

Hana Kaspřáková, odbor rozvoje a investic bohumínské radnice: "Stavební práce jsme s ohledem na chystanou rekonstrukci silnice v ulici 1. máje naplánovali až po skončení investice Ředitelství silnic a dálnic, abychom minimalizovali dopravní komplikace. K dokončení a předání stavby by mělo dojít v průběhu letních prázdnin."

Silnice I/67 slouží jako výpadovka na Karvinou a denně jí projede přes deset tisíc vozidel. Dá se proto očekávat, že během obou stavebních akcí se řidiči zejména v ranních a odpoledních hodinách nevyhnou zdržení a popojíždění

Lumír Macura (SOCDEM), místostarosta Bohumína: "Opět se ukazuje, jak zásadní je pro nás obchvat Skřečoně, na který čekáme už více než dvacet let. Tato městská část je zahlcená auty a jakékoliv stavební zásahy v ulici 1. máje způsobují dopravě v Bohumíně obtíže."
Nahlásit chybu


K tématu

Zvlněná dálnice u Ostravy se musí opravit, rozhodl o tom soud

24. září 2025 11:54 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dálnice u Ostravy možná už brzy nebude jako housenková dráha. Ředitelství silnic a dálnic žalovalo firmy, které dálnici postavily. A soud nyní rozhodl o poslední žalobě, která opět potvrzuje, že dálnici musejí firmy opravit. Práce by měly začít příští rok.

ŘSD spustí opravu silnice z obce Sudice k hranicím s Polskem

6. září 2025 19:58 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v pondělí 8. září opravu silnice I/46 od obce Sudice až ke státní hranici s Polskem. Úsek je ve špatném technickém stavu a práce potrvají do listopadu. Řidiče čekají dopravní omezení.

Řidiče čeká další zkouška nervů. V srpnu začne oprava Rudné ulice v Ostravě

23. července 2026 7:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bude to hodně náročné. Jednu z nejvytíženějších dopravních tepen v Ostravě čeká oprava povrchu. Silničáři naběhnou na Rudnou ulici hned 1. srpna a za 20 dní by měli opravit oba směry mezi kříženími Nad Porubkou a Plzeňská. Práce vyjdou na 155 milionů korun a jezdit se bude vždy v protisměru, v režimu 1+1.


Den zdraví přilákal do městského parku všechny generace

31. července 2026 17:14 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálský Den zdraví se konal již počtvrté v prostředí městského parku. Opět mu vyšlo krásné počasí a proto mohly proběhnout všechny osvědčené, ale i nové aktivity v prostorném přírodním prostředí.

Passat v Ostravě-Dubině vyjel z kruhové křižovatky do pole, mezi zraněnými byly i děti

Včera 10:53 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se stala v pátek 31. července krátce po 13. hodině na místní komunikaci u prodejny Albert v Ostravě-Dubině. Řidič vozidla VW Passat měl podle informací záchranářů zřejmě zkolabovat a nezvládl průjezd kruhovou křižovatkou, poté vyjel mimo silnici a havaroval do pole. Zranilo se celkem pět lidí, mezi nimi i tři nezletilí.

Slavnost vyzdvihne nejen sportovní úspěchy a nabídne i adrenalinovou zábavu

Včera 9:02 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město ožije v září tradiční dvoudenní slavností. Letošní ročník má téma „Nový Jičín na stupních vítězů“ a bude oslavou sportu i jiných úspěchů v různých odvětvích.

Tragická nehoda na I/56 u Frýdlantu nad Ostravicí, zemřel mladý motorkář

31. července 2026 21:11 | Frýdlant nad Ostravicí | Lukáš Zavadil

Na silnici I/56 se v pátek odpoledne stala tragická dopravní nehoda. U Frýdlantu nad Ostravicí se střetl motocyklista s osobním autem jedoucím stejným směrem. Osmadvacetiletý řidič motocyklu Honda utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Nehoda vlaku ve Svinově: rychlík z Olomouce nedobrzdil v konečné stanici

31. července 2026 20:30 | Ostrava-Svinov | Lukáš Zavadil

Složky IZS spěchaly v pátek odpoledne na svinovské nádraží v Ostravě, kde havaroval rychlík R27 jedoucí z Olomouce do Ostravy. Strojvedoucí podle dostupných informací nedobrzdil soupravu, která narazila do zarážedla, a jeden z vozů následně vykolejil. Ve vlaku cestovalo přibližně čtyřicet lidí, podle informací policie se jeden člověk lehce zranil.

Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí vysoký počet přijatých zvířat, vedra mohou situaci ještě zkomplikovat

31. července 2026 10:51 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí v posledních dnech vysoký počet přijatých zvířat. Ošetřovatelé se starají například o šest čápů bílých, mládě vydry říční nebo zraněného kvakoše nočního. Přibývají také mláďata rorýsů, poštolek a drobných pěvců, kterým mohou očekávaná tropická vedra situaci ještě zkomplikovat.

V Havířově zachránili muže, který se zraněný nemohl dostat z rybníka

30. července 2026 18:01 | Havířov | Bára Kelnerová

Sušanské rybníky v Havířově se staly dějištěm záchranné akce. Ve čtvrtek odpoledne se tam sjeli hasiči a policisté, aby tam na poměrně rozsáhlém území s bujnou vegetací hledali staršího a nemocného muže, který se tam zřejmě mohl dostat do nesnází při rybaření.

IC na přehradě Šance přibližuje svět vody pomocí pěti dotykových obrazovek

31. července 2026 11:21 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Vodní dílo Šance prošlo v letech 2015 až 2018 rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 470 milionů korun, která zvýšila jeho bezpečnost při mimořádných povodních. Součástí bylo vybudování nové provozní budovy se zázemím pro pracovníky Povodí Odry a informačním centrem, otevřeným v roce 2019.

Jeho krádež sledoval majitel na kamerách. Vykrádač chat na Frýdecko-místecku řádil šestkrát

31. července 2026 9:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V jeho chatě se pohyboval neznámý člověk. Majitel ho sledoval na kamerách a zavolal na policii. Hlídka chytila zloděje venku s plnými taškami. Vyšlo najevo, že vykradl celkem šest chat na Frýdecko-místecku se škodou více než sto tisíc korun. Zloděj přiznal, že se chce napravit kvůli své rodině.

Hasiči zasahovali u úniku čpavku v Ostravar Aréně, lidé dostali varovnou SMS

30. července 2026 19:34 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V Ostravar Aréně v Ostravě došlo ve čtvrtek v podvečer k úniku čpavku. Podle dostupných informací ho způsobila závada na chladicím zařízení ledové plochy. Koncentrace uniklé látky nemají být život či zdraví ohrožující, v okolí haly ale po dobu zásahu hasičů platí preventivní opatření.

Záchranářský vrtulník v sobotu vzlétl sedmkrát, pomáhal u pokousaného muže, infarktu i pádu z koně

Dnes 11:20 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Letečtí záchranáři v Moravskoslezském kraji měli v sobotu 1. srpna mimořádně rušnou službu. Vrtulník byl vyslán celkem k sedmi zásahům napříč regionem. Pomáhal například u vážně zraněného muže pokousaného psem, ženy v kolapsovém stavu v horském terénu, muže s akutním infarktem i mladé ženy po pádu z koně.

Zásah u požáru lesa ve Větřkovicích na Opavsku v sobotu skončil, během tří dnů se hasiči pětkrát střídali

Včera 15:41, vydáno včera 15:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hasiči v sobotu okolo oběda ukončili zásah po třech dnech, kdy se příslušníci střídali celkem pětkrát. Uvedl to mluvčí Záchranného útvaru HZS ČR Miroslav Kučera. Rozsáhlý požár vypukl ve čtvrtek v poledne v obci Větřkovice a její části Nové Vrbno na Opavsku. S ohněm, který zasáhl plochu přibližně 27 hektarů, na místě bojovalo 30 jednotek hasičů s vyhlášeným třetím stupněm poplachu. Práce probíhaly po dvě noci.

Konference Česko bez nehod proběhla i v Ostravě

31. července 2026 14:09 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Bezpečnost na silnicích není jen o tom, jak jezdí řidiči. Důležitou roli hraje také to, kde k nehodám nejčastěji dochází, proč se opakují a co se dá udělat pro to, aby se riziková místa změnila. Právě tím se zabývají regionální nehodové konference Česko bez nehod, které postupně míří do všech krajů. Jedna z nich zavítala také do Ostravy.

Hosté ve studiu: Martin Dutko, jednatel krajské společnosti KODIS

31. července 2026 13:35 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Novinky ve veřejné dopravě pro turistickou sezonu

Vážná nehoda v Třinci. Mladý řidič narazil do sloupu, čtyři lidé skončili v nemocnici

30. července 2026 9:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

21letý řidič nezvládl v Oldřichovicích zatáčku a s autem naboural do sloupu elektrického vedení. V autě zůstali zaklíněni tři lidé, které museli vystříhat hasiči. Záchranáři na místě ošetřili celkem čtyři mladé zraněné, řidiče transportoval vrtulník ve velmi vážném stavu do ostravské nemocnice.

Řidiče v Bohumíně zpomalí oprava dopravní tepny a stavba nového chodníku
Vydáno 25. března 2024 16:07, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Páteřní silniční tah Bohumínem, ulice 1. máje ve Skřečoni, projde v dubnu částečnou rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) plánuje opravit úsek od kruhového objezdu pod mostem až k autobusové zastávce u pošty. Řidiči musí počítat se zúžením, v němž budou kyvadlovou dopravu řídit semafory.

zdroj foto: Město Bohumín

Ředitelství silnic a dálnic od pondělí 1. dubna částečně uzavře silnici I/67 vedoucí přes bohumínskou část Skřečoň. 

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Mezi kilometry 26,560 – 27,070 provozního staničení totiž provedeme opravu povrchu složenou z dílčích činností (např. frézování, odstranění podkladních vrstev, sanace, recyklace za studena na místě, doplnění betonových zastávkových zálivů, obnova obrub a dvojřádků včetně chodníku nebo ostrůvků, výšková úprava vpustí a poklopů, asfaltování)"

Práce jsou aktuálně odhadovány přibližně na měsíc, přičemž termín může být upřesněn v průběhu plnění harmonogramu s ohledem na nové okolnosti.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Během rekonstrukce silnice I/67 řidiči projedou obousměrně jedním jízdním pruhem kyvadlově kolem semaforů. Z devíti uchazečů ve výběrovém řízení na zhotovitele předložila nejnižší (vítěznou) nabídku společnost Silnice Morava, cena zakázky dosahuje cca 5,5 milionu Kč."
Pavel Vavrečka, vedoucí odboru dopravy bohumínské radnice: "Zatímco loni v dubnu se musela ulice 1. máje kvůli opravě skřečoňského mostu uzavřít na tři týdny úplně, letošní rekonstrukce jejího povrchu si vyžádá pouze částečné omezení. Stavební firma bude pracovat vždy jen v jednom pruhu a na maximálně padesátimetrovém úseku, který se bude posouvat."

Na obměnu povrchu silnice I/67 v ulici 1. máje plynule naváže výstavba chodníku o několik set metrů dále, v úseku mezi Polní a Úvozní ulicí. Město tu vybuduje po pravé straně silnice ve směru na Dolní Lutyni pěší komunikaci. Chce tak zajistit místním obyvatelům větší bezpečí. I v tomto případě narazí šoféři na semafory.

Lumír Macura (SOCDEM), místostarosta Bohumína: "Dosud se museli lidé žijící v této okrajové části města pohybovat po krajnici, což je při enormním provozu velmi riskantní. Investujeme proto přes dva miliony korun do stavby chodníku. Technika se bude pohybovat v silničním pásmu, proto je nutné v místě stavby zúžit provoz do jednoho pruhu a dopravu řídit kyvadlově."

Město už v roce 2019 vybudovalo v těchto místech chytré zpomalovací semafory, chodník k autobusovým zastávkám, bezpečnostní ostrůvek a nasvětlený přechod pro chodce za 4,4 miliony korun. Chodník ze zámkové dlažby bude 250 metrů dlouhý a 1,5 metru široký. 

Hana Kaspřáková, odbor rozvoje a investic bohumínské radnice: "Stavební práce jsme s ohledem na chystanou rekonstrukci silnice v ulici 1. máje naplánovali až po skončení investice Ředitelství silnic a dálnic, abychom minimalizovali dopravní komplikace. K dokončení a předání stavby by mělo dojít v průběhu letních prázdnin."

Silnice I/67 slouží jako výpadovka na Karvinou a denně jí projede přes deset tisíc vozidel. Dá se proto očekávat, že během obou stavebních akcí se řidiči zejména v ranních a odpoledních hodinách nevyhnou zdržení a popojíždění

Lumír Macura (SOCDEM), místostarosta Bohumína: "Opět se ukazuje, jak zásadní je pro nás obchvat Skřečoně, na který čekáme už více než dvacet let. Tato městská část je zahlcená auty a jakékoliv stavební zásahy v ulici 1. máje způsobují dopravě v Bohumíně obtíže."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000042219/ridice-v-bohumine-zpomali-oprava-dopravni-tepny-a-stavba-noveho-chodniku