Během povodní voda v areálu elektrárny vystoupala až ke 120 centimetrům, což byl skoro dvojnásobek oproti ničivým záplavám, které elektrárnu ochromily v roce 1997. Krizový štáb Veolie Energie po odstavení Elektrárny Třebovice vymyslel způsob vytápění Ostravy, obyvatelé tak měli od minulého víkendu teplou vodu i teplo. Řešení využívající záložní zdroje ovšem mělo technologické limity a mohlo splnit pouze nároky ostravských domácností, nikoliv průmyslu. Ten má na dodávky specifické požadavky.
Ředitel regionu Morava společnosti Veolia Energie Kamil Vrbka uvedl, že například technologická pára, kterou potřebuje k výrobě Mlékárna Kunín, musí mít přesné rozmezí teploty s minimální odchylkou, a tomu je možné vyhovět výhradně za provozu Elektrárny Třebovice.
Od povodní v roce 1997 nastal obrovský posun. Tenkrát elektrárna obnovovala provoz tři týdny. Letos jen 11 dní. Klíčem byla preventivní opatření, která uchránila citlivé technologie – především elektromotory – od stoupající vody.
Dalším zásadním faktorem byla kooperace s členy integrovaného záchranného systému.
Veolia Energie dodává teplo a teplou vodu do 580.000 domácností, institucí a podniků. Působí v Moravskoslezském, Olomouckém, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Středočeském kraji a v Praze.